JAV Kongresas išanalizavo valdžios veiklą socialiniuose tinkluose

Publikuota: 2012 m. kovo 21 d. trečiadienis

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Kongresas publikavo ataskaitą apie naujų medijos priemonių naudojimą siekiant populiarinti valdžios veiksmus bei informuoti apie juos. Dokumente rašoma, jog per paskutinius du dešimtmečius įvaldyta nemažai naujų komunikacijos technologijų, įskaitant elektroninį paštą, interneto svetaines, tinklaraščius, asmeninius pranešimus bei socialinius tinklus, tokius kaip „Facebook“ ir „Twitter“.

Valdžios institucijoms priklauso 1 504 domenų vardai, o tai yra tūkstančiai tinklalapių. Dauguma federalinių agentūrų turi paskyras „Facebook“, „Twitter“ bei „YouTube“ tinkluose.

Be to, ataskaitoje pateikiami kai kurie socialinių tinklų panaudojimo pavyzdžiai: JAV kariuomenė naudoja įvairias svetaines siekdama pritraukti daugiau savanorių, JAV energetikos departamentas rašo tinklaraštį, skirtą energijos taupymo problemai, Nacionalinė archyvų ir dokumentų valdyba suteikia prieigą prie savo dokumentų ir įrašų bei bendradarbiauja naudotojams keičiantis informacija socialiniuose tinkluose (taip padedama lengviau ir greičiau gauti ieškomos informacijos), JAV valstybės departamentas naudoja „Twitter“ tinklą kaip viešosios diplomatijos instrumentą.

Ataskaitos rengėjai taip pat išanalizavo, kuo išsiskiria valdžios veikla jai dalyvaujant ir naudojant įvairias medijos priemones. Socialinių tinklų auditorija labai plati, be to, ji dažnai peržengia valstybės sienų ribas. Socialiniuose tinkluose galima lengvai pasiekti daugybę žmonių bei į veiklą įtraukti suinteresuotų asmenų. Visgi valstybės tarnautojai turi būti atsargūs tokiuose tinkluose, nes kiekvienas jų žingsnis gali būti stebimas ir vertinamas kaip valdžios politikos dalis. Be to, pabrėžiama, jog skaitmeninės medijos priemonės, skirtingai nei popierinė spauda, gali būti papildomos nauja informacija, o nereikalingi duomenys bet kada ištrinami.

Siekiant sumažinti riziką, tyrėjai rekomenduoja valdžiai imtis tam tikrų saugumo priemonių. Būtina labai aiškiai atskirti, kas yra ryšiai su visuomene, o kas – propaganda, bei aiškiai apibrėžti buvimo viename ar kitame tinkle taisykles, atsakomybę ir atskaitingumą.

 

Šaltinis: lenta.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »