Kaune planuojama steigti inovacijų ir verslumo centrą

Publikuota: 2012 m. vasario 12 d. sekmadienis

Kauno technologijos universitetas žengia dar vieną ryžtingą žingsnį spartinant naujų žinių ir technologijų kompetencijos bei infrastruktūros plėtrą Baltijos jūros regione.

Vasario 7 d. Helsinkyje (Suomija) Kauno technologijos universitetas ir Aalto universiteto Verslumo centras (ACE) pasirašė memorandumą, kuriuo numatoma Kaune įsteigti Inovacijų ir verslumo centrą.

Šiuo projektu siekiama, kad ACE perduotų žinias mokslo produktų komercinimo, naujų technologijų kūrimo srityse  Kauno technologijos universitetui. Tuo pagrindu  būtų parengta platforma toliau perduoti ir dalintis kompetencijomis su  Baltijos jūros regiono šalimis.

Alto universiteto Verslumo centras, derinantis mokslo ir verslo poreikius, taikantis mokslinių tyrimų rezultatus rinkoje ir tarpininkaujantis perduodant universitetuose kuriamas inovatyvias žinias ir technologijas verslo įmonėms, taps Kauno technologijos universiteto  partneriu.

„Pasirašyta sutartis su Alto universitetu taps tvirtu pagrindu siekiant aktyviai dalyvauti valstybės raidoje, įgyvendinti KTU strategines nuostatas ir tapti Baltijos šalių technologijų kūrimo kompetencijų centru,“ – teigia KTU rektorius prof. Petras Baršauskas.

Tikimasi, kad projektas skatins KTU, remiantis Aalto universiteto modeliu, dar intensyviau kurti inovacijų ir „start–up“ įmonių paslaugas. Be to, taip bus stiprinamas mokslo ir verslo bendradarbiavimas ir inovacijų kūrimas Baltijos jūros regione.

KTU turės galimybę naudotis šiuolaikine platforma, skirta žinių ir technologijų komercializavimui tarptautinėse rinkose, ir taps branduoliu kuriant patikimą mokslinių tyrimų institucijų ir verslo tinklą regione, kuris veiks kaip naujų žinių ir technologijų šaltinis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »