Kiek įmonėms kainuoja netinkamas IT ūkio valdymas?

Publikuota: 2016 m. gruodžio 21 d. trečiadienis

IT infrastruktūros valdymo procesų optimizavimas suteikia daugybę privalumų – gali sumažinti veiklos sąnaudas ir padidinti bendrą įmonės kibernetinės apsaugos lygį. Daugumai įmonių svarbu, kokią naudą jos gaus įdiegusios tinkamus įrankius ir politiką, tačiau reta kuri skaičiuoja, kiek joms gali atsieiti netinkamas IT valdymas.

IDC analitikų tyrimas atskleidė, kad prastovų laikas, kylantis dėl kompiuterių tinklų, sistemų ir programų gedimų, vidutinio dydžio įmonėse ir organizacijose paprastai užtrunka apie 11 valandų per metus. Dauguma šių prastovų būna sukeltos kibernetinių atakų, viena neveiklos valanda atsieina per 10 000 JAV dolerių.

Tuo metu „Gartner“ tikina, kad didelėms įmonėms viena IT infrastruktūros sukeltos prastovos valanda gali atsieiti gerokai brangiau – po 300 tūkstančių dolerių. Būtent dėl IT sistemų neveikimo milijoninius nuostolius patyrė tokios įmonės, kaip „Delta Airlines“ ir „Southwest Airlines Co“. Mažesnėms įmonėms tokie veiklos sutrikimai gali baigtis net bankrotu. Pasak Didžiosios Britanijos prekybos rūmų, 93 proc. įmonių, kurios dėl sistemų gedimų neturėjo prieigos prie savo duomenų daugiau nei 10 dienų, per metus tiesiog pasitraukė iš rinkos.

IDC analitikų teigimu, IT valdymo programinė įranga gali sumažinti brangius kompiuterių tinklų ir sistemų gedimus 65 proc., nes IT administratoriai gali laiku pastebėti infrastruktūros, standžiųjų diskų būseną, net temperatūrą ir drėgmės lygį serverio patalpoje.

Tačiau silpniausia grandis apsaugos sistemose išlieka įmonių darbuotojai. Pasak „Gartner“, 80 proc. prastovų kyla dėl neautorizuotų vartotojų veiksmų. Neatsakingai ir nesaugiai besielgiantys darbuotojai nutekina svarbius įmonių duomenis, užkrečia tinklą virusais ir šnipinėjimo programomis. Tokias rizikas taip pat gali eliminuoti tinkamos IT valdymo programos, leidžiančios apriboti žalingus darbuotojų veiksmus, kaip nelegalių programų diegimas darbo kompiuteryje ar svarbių įmonės dokumentų kopijavimas į nešiojamąsias laikmenas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »