Kuo skiriamės nuo kaimynų, pirkdami naują išmanųjį?

Publikuota: 2016 m. lapkričio 22 d. antradienis

Net 81 proc. Lietuvos gyventojų šiuo metu naudojamą išmanųjį telefoną įsigijo ne seniau nei prieš dvejus metus – rodo rinkos tyrimas. Dėl kokių priežasčių atsisakome savo senųjų telefonų ir juos keičiame naujais? Rinkos tyrimas atskleidžia, kaip Baltijos šalių gyventojai renkasi išmaniuosius.

Pirmenybę teikia spartumui

Remiantis apklausos rezultatais, dažniausia priežastis, kodėl žmogus pakeitė senąjį telefoną į naujesnį, tai noras turėti sklandžiau ir greičiau veikiantį įrenginį. Tam didžiausią svarbą teikė kaimynai latviai, šį atsakymą rinkosi beveik pusė respondentų. Lietuvoje tai prioritetu laiko trečdalis respondentų, o Estijoje kiek mažiau – kas ketvirtas.

Kas trečias gyventojas kiekvienoje Baltijos šalyje nurodė ir kitą priežastį: galimybę nauju telefonu atlikti veiksmus, kurių senasis įrenginys neleido daryti.

„Dėl nuolatinių inovacijų kasmet pristatomi vis pažangesni išmanieji telefonai, todėl natūralu, kad ilgainiui turimas įrenginys nebeatitinka naujausių standartų, žmogaus poreikių, morališkai pasensta. Dėl šių ir kitų priežasčių Baltijos šalių gyventojai dažniausiai telefoną keičia kas dvejus, trejus metus“, – komentuoja Simonas Skupas, „Samsung Electronics Baltics“ vadovas Lietuvoje.

Nelaukia, kol suges

Jo teigimu, visose trijose šalyse naujo telefono įsigijimo priežastys gan panašios, tačiau pastebima ir skirtumų. Pavyzdžiui, tik 8 proc. respondentų Lietuvoje teigia keitę telefoną dėl to, kad senasis sugedo. Tuo tarpu, Latvijoje šią priežastį nurodė dvigubai daugiau - 17 proc., o Estijoje 20 proc. - kone trigubai daugiau respondentų.

Tai leidžia daryti prielaidą, jog retas mūsų šalies gyventojas laukia momento, kada turimas įrenginys sugenda, kad ryžtųsi naujam pirkiniui.

Tautiečius vilioja patrauklumas

Apklausa parodė ir dar vieną Lietuvos gyventojų išskirtinumą – net 24 proc. respondentų teigė pakeitę savo telefoną, nes norėjo patrauklesnio ir stilingesnio. Latvijoje ir Estijoje tokią priežastį nurodė mažiau – atitinkamai 17 proc. ir 14 proc. apklaustųjų.

Kokiomis sąlygomis mes ir mūsų kaimynai įsigyjame naujus telefonus? Tyrimas rodo, kad pusė Baltijos šalių gyventojų už telefoną moka iš karto visą kainą, o maždaug trečdalis išsimokėtinai. Beje, perkantys telefoną išsimokėtinai iš operatorių, kartu su paslaugų paketu, dažniausiai pasirašo dviejų metų kontraktą (Lietuvoje – 74 proc., Latvijoje – 61 proc., Estijoje 58 proc. atvejų).

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »