Kuo skiriamės nuo kaimynų, pirkdami naują išmanųjį?

Publikuota: 2016 m. lapkričio 22 d. antradienis

Net 81 proc. Lietuvos gyventojų šiuo metu naudojamą išmanųjį telefoną įsigijo ne seniau nei prieš dvejus metus – rodo rinkos tyrimas. Dėl kokių priežasčių atsisakome savo senųjų telefonų ir juos keičiame naujais? Rinkos tyrimas atskleidžia, kaip Baltijos šalių gyventojai renkasi išmaniuosius.

Pirmenybę teikia spartumui

Remiantis apklausos rezultatais, dažniausia priežastis, kodėl žmogus pakeitė senąjį telefoną į naujesnį, tai noras turėti sklandžiau ir greičiau veikiantį įrenginį. Tam didžiausią svarbą teikė kaimynai latviai, šį atsakymą rinkosi beveik pusė respondentų. Lietuvoje tai prioritetu laiko trečdalis respondentų, o Estijoje kiek mažiau – kas ketvirtas.

Kas trečias gyventojas kiekvienoje Baltijos šalyje nurodė ir kitą priežastį: galimybę nauju telefonu atlikti veiksmus, kurių senasis įrenginys neleido daryti.

„Dėl nuolatinių inovacijų kasmet pristatomi vis pažangesni išmanieji telefonai, todėl natūralu, kad ilgainiui turimas įrenginys nebeatitinka naujausių standartų, žmogaus poreikių, morališkai pasensta. Dėl šių ir kitų priežasčių Baltijos šalių gyventojai dažniausiai telefoną keičia kas dvejus, trejus metus“, – komentuoja Simonas Skupas, „Samsung Electronics Baltics“ vadovas Lietuvoje.

Nelaukia, kol suges

Jo teigimu, visose trijose šalyse naujo telefono įsigijimo priežastys gan panašios, tačiau pastebima ir skirtumų. Pavyzdžiui, tik 8 proc. respondentų Lietuvoje teigia keitę telefoną dėl to, kad senasis sugedo. Tuo tarpu, Latvijoje šią priežastį nurodė dvigubai daugiau - 17 proc., o Estijoje 20 proc. - kone trigubai daugiau respondentų.

Tai leidžia daryti prielaidą, jog retas mūsų šalies gyventojas laukia momento, kada turimas įrenginys sugenda, kad ryžtųsi naujam pirkiniui.

Tautiečius vilioja patrauklumas

Apklausa parodė ir dar vieną Lietuvos gyventojų išskirtinumą – net 24 proc. respondentų teigė pakeitę savo telefoną, nes norėjo patrauklesnio ir stilingesnio. Latvijoje ir Estijoje tokią priežastį nurodė mažiau – atitinkamai 17 proc. ir 14 proc. apklaustųjų.

Kokiomis sąlygomis mes ir mūsų kaimynai įsigyjame naujus telefonus? Tyrimas rodo, kad pusė Baltijos šalių gyventojų už telefoną moka iš karto visą kainą, o maždaug trečdalis išsimokėtinai. Beje, perkantys telefoną išsimokėtinai iš operatorių, kartu su paslaugų paketu, dažniausiai pasirašo dviejų metų kontraktą (Lietuvoje – 74 proc., Latvijoje – 61 proc., Estijoje 58 proc. atvejų).

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kas ketvirtas Lietuvos verslininkas pirmiausia laukia pokyčių švietimo sistemoje

Nuo realių darbo rinkos poreikių atitrūkusi Lietuvos švietimo sistema tampa kliūtimi kuriant geresnį gyvenimą Lietuvoje. Tuo įsitikinęs kas ketvirtas šalies verslininkas, įžvelgiantis švietimo sistemos reformų būtinybę. skaityti »

Kaip pasikeitusi darbo rinka diktuoja technologijų madas?

Prognozuojama, kad iki 2020–ųjų 40 proc. pasaulio gyventojų dirbs patys sau – vyraus laisvai samdomo darbo rinka. skaityti »

Kam reikalinga 360 laipsnių vaizdo kamera?

Dažniausiai apie 360 laipsnių vaizdo kamerą pagalvoja atostogas planuojantys žmonės, mėgstantys fiksuoti akimirkas kalnuose, ekskursijose po miestą ir t.t. skaityti »

Keturi būdai, kaip apsaugoti išmaniuosius vasaros karščių metu

Temperatūrai lauke stipriai šovus į viršų, lietuviai turėtų saugotis ne tik patys, bet ir pagalvoti apie savo išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kur Lietuvoje rastume daugiausiai televizoriaus pultelių?

Kas svarbiausia, renkantis naują televizorių, kokie dalykai, susiję su šiais prietaisais, labiausiai erzina skirtingų miestų gyventojus ir kuriame šalies krašte galima rasti daugiausiai televizoriaus pultelių? skaityti »

ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas vartotojams suteiks daugiau teisių, įmonėms – pareigų

Dėl technologinių pasiekimų pasaulyje sukurtų, apdorotų ir dalijamų duomenų kiekis pastaraisiais metais pasiekė nenumatytas proporcijas. skaityti »

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Svarbiausios televizorių savybės žaidimų mėgėjams

Pastaraisiais metais žaidimų rinkai skirtos konsolės smarkiai patobulėjo – naujausi įrenginiai palaiko ir 4K grafiką, ir aukštą dinaminį diapazoną. skaityti »

„Microsoft“ technologija leis valdyti išmanųjį be rankų

„Microsoft Research“ sukūrė technologiją „GlassHands“, kuri leidžia valdyti mobilųjį įrenginį rankų judesiais ore ar ant bet kokio norimo paviršiaus. skaityti »

Nuo šiol kompiuteriui krauti nebereikės laidų

Belaidis krovimas tampa viena naujausių technologijų, kurias siūlo mobiliųjų telefonų ir planšečių gamintojai. skaityti »