Lietuva kyla pasauliniame reitinge pagal informacinių technologijų naudojimą

Publikuota: 2012 m. balandžio 27 d. penktadienis

Pasaulinės informacinių technologijų 2012 m. ataskaitos duomenimis, Lietuva pagal informacinių technologijų naudojimą parodantį Tinklinio pasirengimo indeksą (angl. Networked Readiness Index arba NRI) šiemet užima 31-ą vietą tarp 142 pasaulio valstybių, o tarp Europos Sąjungos šalių užima 14-ą vietą. Pažymėtina, kad per metus Lietuva šiame sąraše pakilo per 11 pozicijų, nes 2011 m. Lietuva užėmė 42-ą vietą tarp 138 pasaulio valstybių.

Tarptautinio verslo universiteto „Insead“  ir Pasaulio ekonomikos forumo atstovai kasmet skaičiuoja indeksą, kuriuo vertinamas IT verslas, jo reguliavimas ir infrastruktūra, gyventojų, valdžios ir verslininkų naudojimasis IT bei gebėjimai iš to gauti naudos.

Pirmąją vietą pasaulyje pagal NRI užima Švedija, ir ši šalis šioje pozicijoje išlieka trečius metus iš eilės. Antroje vietoje esantis Singapūras šią poziciją užima taip pat trečius metus iš eilės, o trečioje vietoje esanti Suomija jau  dvejus metus neužleidžia šios pozicijos kitoms valstybėms. Toliau dešimtuke vietas dalinasi Danija, Šveicarija, Nyderlandai, Norvegija, Jungtinės Amerikos Valstijos, Kanada ir Didžioji Britanija.

Šiemet Estija pakilo 2 pozicijom aukščiau ir užima 24-ą vietą. Latvija antrus metus iš eilės sąraše užima 41-ą vietą. Lenkija nukrito 5 pozicijomis žemyn ir užima 49-ą vietą.

Šaltinis: ivpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »