Lietuvoje pradėjo veikti „Google“ navigacija

Publikuota: 2013 m. balandžio 4 d. ketvirtadienis

„Google“ paskelbė plečianti „Google Maps“ paslaugos galimybes mobiliųjų įrenginių naudotojams. Nuo šiol Lietuvos vartotojai galės ne tik susipažinti su konkrečios vietovės žemėlapiais ar palydovinėmis nuotraukomis, bet ir naudotis paslaugos „Google Maps Navigation“ (Beta) funkcija.

Tie, kurių išmaniuosiuose telefonuose įdiegta „Android 2.2“ (ar naujesnė) bei „iOS 5.1“ (ar naujesnė) operacinė sistema, nuo šiol galės nemokamai naudotis „Google Maps Navigation“ (Beta) kaip internetine GPS navigacijos sistema. Naujovė ne tik padės suplanuoti kelionės maršrutą, bet ir ves iki kelionės tikslo nurodydama važiavimo kryptį.

„Google Maps Navigation“ (Beta) veiks išmaniuosiuose telefonuose, kuriuose įdiegta „Google Maps“ programėlė bei veikia interneto prieiga. Programėlė pati parsisiųs visą reikalingą žemėlapių informaciją, todėl vartotojams niekada nereikės pirkti ar patiems diegti kokių nors programos bei žemėlapių atnaujinimų.

„Google Maps Navigation“ buvo kuriama kaip internetinė GPS navigacijos sistema, leidžianti vartotojams ieškoti savo kelionės tikslo nepriklausomai nuo regiono bei vietovės, kurioje jis yra. Beje, sistema leidžia ieškoti ne tik konkrečių adresų, bet ir tiesiog vietovių ar netgi konkrečių objektų. „Navigation Beta“ taip pat turi daug papildomų galimybių, tokių kaip pagalba ieškant pakeliui esančių lankytinų vietų ar objektų, tarkim, degalinių, poilsio aikštelių, restoranų.

Pasak bendrovės atstovų, „Google Maps Navigation“ (Beta) teikia šiuos ir papildomus pranašumus vartotojams:

  • Naudotis – itin paprasta: „Google“ visuomet suras jūsų kelionės tikslą: tiesiog įrašykite jį paieškos laukelyje — ir „Google Maps Navigation“ (Beta) jį suras taip pat kaip „Google Maps“ suranda jūsų ieškomus objektus kompiuterio naršyklėje. Jums net nereikia žinoti tikslaus adreso ar pavadinimo. Su klaidomis įvesti raktažodžiai automatiškai pataisomi, o naudojant dviprasmiškus paieškos kriterijus pateikiamas rezultatų sąrašas iš kurio galite pasirinkti jums reikiamą objektą.
  • Žemėlapiai visuomet atnaujinti: jokių atnaujinimų ir parsisiuntimų — sistemoje visuomet rasite naujausius žemėlapius, informaciją apie objektus bei transporto informaciją. Tai, kad sistema visuomet prisijungusi prie interneto, reiškia, kad naudojatės naujausiais „Google Maps“ duomenimis, todėl jums niekuomet nereikės įsigyti atnaujintų žemėlapių ar patiems siųsti atnaujinimus. Vilniuje (ar kitur, kur veikia realaus laiko eismo informacijos sistema) „Google Navigation“ automatiškai atsižvelgs į transporto sąlygas bei padės jums aplenkti kamščius ar bent jau nurodys realų atvykimo laiką.
  • Gatvės ir palydovinis vaizdas: savo maršrutą galite matyti gatvės lygio vaizdo nuotraukose , o taip pat 3D palydovinėse nuotraukose. Kiti aktyvuoti „Google Maps“ žemėlapio sluoksniai leis apžiūrėti, kaip vietovė atrodo iš tikrųjų, stebėti eismo sąlygas aplinkinėse gatvėse, sudėtingose sankryžose – pasirinkti reikiamą išvažiavimą, o taip pat – rasti reikiamą parduotuvę ar pastatą.
  • Visiškai nemokama: kaip ir visos „Google Maps“ funkcijos – „Navigation“ (Beta) yra nemokama (mokėti reikės tik savo mobiliojo ryšio operatoriui už perduotų duomenų kiekį). Kadangi sistema veikia jūsų išmaniajame telefone – jums nebereikės nešiotis jokio papildomo prietaiso.
  • Ji saugi: jums nereikės nuolat žvilgčioti į ekraną: sistema maršruto nuorodas praneš balsu. Automobilyje įdiegus laisvųjų rankų įrangą balso pranešimai bus perduodami per automobilio garso sistemos garsiakalbius.

Norėdami pradėti naudotis „Google Maps Navigation“ (Beta), „Google Play“, „Android“ aplikacijų arba „Apple App Store“ programėlių parduotuvėse susiraskite bei savo išmaniajame telefone įsidiekite naujausią „Google Maps“ programėlės versiją.

Kaip veikia „Google Maps Navigation“ (Beta), galite pažiūrėti čia.

 




 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »