Lietuvoje pradėjo veikti „Google“ navigacija

Publikuota: 2013 m. balandžio 4 d. ketvirtadienis

„Google“ paskelbė plečianti „Google Maps“ paslaugos galimybes mobiliųjų įrenginių naudotojams. Nuo šiol Lietuvos vartotojai galės ne tik susipažinti su konkrečios vietovės žemėlapiais ar palydovinėmis nuotraukomis, bet ir naudotis paslaugos „Google Maps Navigation“ (Beta) funkcija.

Tie, kurių išmaniuosiuose telefonuose įdiegta „Android 2.2“ (ar naujesnė) bei „iOS 5.1“ (ar naujesnė) operacinė sistema, nuo šiol galės nemokamai naudotis „Google Maps Navigation“ (Beta) kaip internetine GPS navigacijos sistema. Naujovė ne tik padės suplanuoti kelionės maršrutą, bet ir ves iki kelionės tikslo nurodydama važiavimo kryptį.

„Google Maps Navigation“ (Beta) veiks išmaniuosiuose telefonuose, kuriuose įdiegta „Google Maps“ programėlė bei veikia interneto prieiga. Programėlė pati parsisiųs visą reikalingą žemėlapių informaciją, todėl vartotojams niekada nereikės pirkti ar patiems diegti kokių nors programos bei žemėlapių atnaujinimų.

„Google Maps Navigation“ buvo kuriama kaip internetinė GPS navigacijos sistema, leidžianti vartotojams ieškoti savo kelionės tikslo nepriklausomai nuo regiono bei vietovės, kurioje jis yra. Beje, sistema leidžia ieškoti ne tik konkrečių adresų, bet ir tiesiog vietovių ar netgi konkrečių objektų. „Navigation Beta“ taip pat turi daug papildomų galimybių, tokių kaip pagalba ieškant pakeliui esančių lankytinų vietų ar objektų, tarkim, degalinių, poilsio aikštelių, restoranų.

Pasak bendrovės atstovų, „Google Maps Navigation“ (Beta) teikia šiuos ir papildomus pranašumus vartotojams:

  • Naudotis – itin paprasta: „Google“ visuomet suras jūsų kelionės tikslą: tiesiog įrašykite jį paieškos laukelyje — ir „Google Maps Navigation“ (Beta) jį suras taip pat kaip „Google Maps“ suranda jūsų ieškomus objektus kompiuterio naršyklėje. Jums net nereikia žinoti tikslaus adreso ar pavadinimo. Su klaidomis įvesti raktažodžiai automatiškai pataisomi, o naudojant dviprasmiškus paieškos kriterijus pateikiamas rezultatų sąrašas iš kurio galite pasirinkti jums reikiamą objektą.
  • Žemėlapiai visuomet atnaujinti: jokių atnaujinimų ir parsisiuntimų — sistemoje visuomet rasite naujausius žemėlapius, informaciją apie objektus bei transporto informaciją. Tai, kad sistema visuomet prisijungusi prie interneto, reiškia, kad naudojatės naujausiais „Google Maps“ duomenimis, todėl jums niekuomet nereikės įsigyti atnaujintų žemėlapių ar patiems siųsti atnaujinimus. Vilniuje (ar kitur, kur veikia realaus laiko eismo informacijos sistema) „Google Navigation“ automatiškai atsižvelgs į transporto sąlygas bei padės jums aplenkti kamščius ar bent jau nurodys realų atvykimo laiką.
  • Gatvės ir palydovinis vaizdas: savo maršrutą galite matyti gatvės lygio vaizdo nuotraukose , o taip pat 3D palydovinėse nuotraukose. Kiti aktyvuoti „Google Maps“ žemėlapio sluoksniai leis apžiūrėti, kaip vietovė atrodo iš tikrųjų, stebėti eismo sąlygas aplinkinėse gatvėse, sudėtingose sankryžose – pasirinkti reikiamą išvažiavimą, o taip pat – rasti reikiamą parduotuvę ar pastatą.
  • Visiškai nemokama: kaip ir visos „Google Maps“ funkcijos – „Navigation“ (Beta) yra nemokama (mokėti reikės tik savo mobiliojo ryšio operatoriui už perduotų duomenų kiekį). Kadangi sistema veikia jūsų išmaniajame telefone – jums nebereikės nešiotis jokio papildomo prietaiso.
  • Ji saugi: jums nereikės nuolat žvilgčioti į ekraną: sistema maršruto nuorodas praneš balsu. Automobilyje įdiegus laisvųjų rankų įrangą balso pranešimai bus perduodami per automobilio garso sistemos garsiakalbius.

Norėdami pradėti naudotis „Google Maps Navigation“ (Beta), „Google Play“, „Android“ aplikacijų arba „Apple App Store“ programėlių parduotuvėse susiraskite bei savo išmaniajame telefone įsidiekite naujausią „Google Maps“ programėlės versiją.

Kaip veikia „Google Maps Navigation“ (Beta), galite pažiūrėti čia.

 




 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kas laimės: lietuviškos technologijų baimės ar mašinos, atstojančios Dievą?

Kaip keičiantis technologijoms keičiasi pasaulis aplinkui? Apie tai kalbamės su informacinių technologijų ekspertu Arnoldu Lukošiumi. skaityti »

Kaip pradėti kurti „tech“ karjerą?

Darbo rinkos prognozės, vertinant 10–15 metų į priekį, didžiuliu greičiu ir toliau įtvirtina vieną svarbią kryptį – technologijas. skaityti »

Išmanieji telefonai: vyresniesiems – susisiekti, jaunimui – išsiskirti iš minios

Vienas labiausiai pastebimų „tūkstantmečio“ vaikų išskirtinumų – aktyvus naudojimasis išmaniosiomis technologijomis. O šias technologijas kuriančioms kompanijoms tai – ir iššūkis, ir galimybė. skaityti »

Vaikų laisvalaikis internete – leisti ar drausti?

Internetinės svetainės, socialiniai tinklai ir kompiuteriniai žaidimai neretai kelią susirūpinimą ne vienam savo atžalą saugančiam tėvui. skaityti »

Sukurtas atminties lustas padės greičiau apdoroti informaciją

Kalifornijos technologijos instituto tyrėjai sukūrė lustą, padėsiantį greičiau apdoroti informaciją mažesniuose įrenginiuose. skaityti »

„Samsung“ pristatė itin greitą ir patikimą nešiojamą diską „SSD T5“

Įrenginys turi naujausią 64 sluoksnių „V-NAND“ technologiją, todėl pasižymi vienu didžiausių rinkoje įrašymo greičiu, duomenų užšifravimu bei yra kompaktiško, bet patvaraus dizaino. skaityti »

Pirmasis telefonas vaikui: į ką atkreipti dėmesį perkant?

Rugsėjis tėveliams ir jų atžaloms, pradedančioms eiti į mokyklą, atneša nemažai iššūkių. Kai kuriems jų tenka pasirūpinti ne tik būtinais mokykliniais reikmenimis, tačiau ir tokiais pirkiniais kaip išmanusis telefonas. skaityti »

„IFA 2017“ parodoje – „Samsung“ produktai, keičiantys žmogaus kasdienybę

Šiuo metu Berlyne vykstančioje technologijų parodoje „IFA 2017“ „Samsung“ pristatė produktus, kurie, anot kompanijos atstovų, netolimoje ateityje pakeis mūsų kasdienybę. skaityti »

„Fitbit“ pristatė išmanųjų laikrodį „Ionic“

Fizinio aktyvumo apyrankių ir laikrodžių gamintoja „Fitbit“ šią savaitę pristatė ilgai lauktą produktą – išmanųjį laikrodį sportuojantiems „Fitbit Ionic“. skaityti »

Kaip išsirinkti planšetinį kompiuterį mokiniui?

Labai didelis planšetinių kompiuterių mobilumas suderintas su aukšto lygio funkcionalumu ir mažesnėmis nei nešiojamų kompiuterių kainomis lemia, kad ruošiantis mokyklai tikrai verta pagalvoti būtent apie šio įrenginio įsigijimą. skaityti »