„Microsoft“ pristatė ne tik naujos kartos „Windows 10“ sistemą, bet ir holograminį kompiuterį

Publikuota: 2015 m. sausio 22 d. ketvirtadienis

Kompanija „Microsoft“ viešai pristatė naujos kartos operacinę sistemą „Windows 10“ ir du visiškai naujus įrenginius – holograminį kompiuterį „HoloLens“ bei susitikimams pritaikytą „Surface Hub“. Operacinė sistema „Windows 10“ bus siūloma, kaip paslauga, užtikrinanti saugesnę, inovatyvią ir nuolat atnaujinimą patirtį visuose įrenginiuose, kol nesibaigė jų palaikymo laikotarpis. Nemokamai, per vienerius metus nuo oficialaus pasirodymo, į „Windows 10“ galės atsinaujinti „Windows 7“, „Windows 8.1“ ir „Windows Phone 8.1“ naudotojai.

„Windows 10“ žymi naują asmeninių kompiuterių erą pasaulyje, kuriame pirmenybė teikiama mobilumui ir debesų kompiuterijai. Norime, kad 1,5 mlrd. dabartinių „Windows“ vartotojų šiandien pamiltų „Windows 10“, – sako Satya Nadella, „Microsoft“ generalinis direktorius.

Didžiausios „Windows 10“ naujienos

„Windows 10“ žymi naujos eros pradžią, kur technologijos dingsta ir jų vartotojai atsiduria centre. Šioje eroje žmonės su įrenginiais turėtų bendrauti taip pat natūraliai, kaip ir su kitais gyvais pašnekovais: balsu, gestais ir žvilgsniais. Trečiadienį „Microsoft“ pristatė šias pagrindines „Windows 10“ naujoves:

Virtuali asistentė „Cortana“ bus prieinama įprastuose ir planšetiniuose kompiuteriuose. Pernai pasirodžiusi „Windows Phone“ įrenginiuose, „Cortana“ nuo šiol padės ir „Windows 10“ įprastų bei planšetinių kompiuterių savininkams.

Nauja interneto naršyklė „Project Spartana“. „Windows 10“ turės naują interneto naršyklę, šiuo metu laikinai vadinamą „Project Spartana“. Trečiadienį „Microsoft“ atskleidė, kaip ji sąveikauja su „Cortana“, leidžia patogiai tinklalapyje pažymėti rankos ar klaviatūros pagalba svarbias vietas ir jomis pasidalinti su kolegomis bei patogų teksto skaitymo režimą.

„Office“ pritaikytas „Windows 10“. Naujos „Word“, „Excel“, „PowerPoint“, „OneNote“ ir „Outlook“ versijos perkurtos taip, kad būtų itin patogios naudoti lietimui jautriuose ekranuose.

„Visos šios naujovės reiškia, kad „Windows 10“ nėra eilinis naujas produktas – tai besitęsiantys santykiai, kurie teiks nuolatinę vertę mūsų vartotojams. Naujoji „Windows“ versija yra mūsų įsipareigojimas išlaisvinti žmones iš sudėtingų technologijos gniaužtų ir leisti jiems kurti bei daryti nuostabius dalykus“, – sako Terry Myerson, „Microsoft“ operacinių sistemų grupės viceprezidentas.

„Windows 10“ naujienas pristatantį vaizdo klipą rasite ČIA.

Holograminė ateitis su „Microsoft HoloLens“

Renginio metu „Microsoft“ pristatė revoliucinį pavyzdį, kaip „Windows 10“ leidžia atsisakyti tradicinio į įrenginius nukreipto požiūrio ir pradėti bendrauti su įrenginiais žmogiškesniu ir labiau asmeniniu būdu. „Windows 10“ tapo pirmąja holograminės kompiuterijos platforma. Tai reiškia, kad ji leidžia kurti trimates hologramas realiame pasaulyje.

Trečiadienį pristatytas „Microsoft HoloLens“ įrenginys – pirmasis nesusaistytas holograminis kompiuteris. Iš jo nekyšo jokie laidai bei jo nereikia prijungti prie kompiuterio. „HoloLens“ turi permatomus, aukštos rezoliucijos holograminius akinius ir erdvinę garso sistemą – šis derinys leidžia matyti ir girdėti vartotoją supančias hologramas. Įrenginyje įtaisytas holograminis procesorius (Holographic Processing Unit – HPU) supranta ką vartotojas daro ir kas jį supa bei tuo pačiu metu apdoroja terabaitus duomenų.

„Microsoft HoloLens“ pristatomąjį vaido klipą rasite ČIA.

Darbui grupėse „Microsoft Surface Hub“

Kartu su „Windows 10“ buvo pristatytas ir didelį ekraną turintis „Surface Hub“, pritaikytas darbui kelių žmonių komandose. Juo galima patogiai dalyvauti konferenciniuose skambučiuose, pateikti informaciją ekrane, dalintis ir kurti įvairius dokumentus.

„Microsoft Surface Hub“ pristatomąjį vaizdo klipą rasite ČIA.

Naujoji bandomoji „Windows 10“ versija įprastiems kompiuteriams bus prieinama kitą savaitę „Windows Insider“ programos dalyviams. Mobiliuosiuose įrenginiuose „Windows 10“ bus galima išbandyti vasario mėnesį. Daugiau informacijos apie šią programą rasite http://preview.windows.com

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »