„Microsoft“ pristatė operacinę sistemą „Windows 10“

Publikuota: 2014 m. spalio 1 d. trečiadienis

Kompanija „Microsoft“ pirmą kartą viešai pristatė naują operacinę sistemą „Windows 10“, kurios ankstyva „Technical Preview“ versija taps prieinama visiems nuo spalio 1 dienos. Bendrovė taip pat pranešė apie „Windows Insider Program“– didžiausią atvirą programą, kurios dalyviai bendromis jėgomis testuos ir tobulins „Windows“, kad ji atitiktų visų poreikius.

„Windows 10“ prisitaikys prie vartotojų naudojamų įrenginių: nuo „Xbox“ iki kompiuterių, telefonų ir planšetinių kompiuterių bei įvairių mažų prietaisų. Ši „Windows“ versija veiks didžiausiame įrenginių skaičiuje per jos istoriją, apimant daiktų internetą ir verslo duomenų centrus visame pasaulyje. „Microsoft“ taip pat pristato bendrą programėlių platformą jų kūrėjams, o programėlės bus prieinamos visiems įrenginiams iš vienos parduotuvės.

„Windows 10“ siūlo aukštą, verslo reikalavimus atitinkantį saugumo lygį, įrankius apsaugoti asmeninius ir kitus duomenis. Be to, įdiegta naujų būdų, kaip apsisaugoti nuo duomenų praradimo, naudojant specialius virtualius konteinerius ir duomenų atskyrimą programėlių ar failų lygmenyje.

Nuo šiol atnaujinti savo operacinę sistemą bus paprasčiau, o scenarijaus „ištrinti viską iki nulio ir įrašyti naują operacinę sistemą„ tiesiog nebeliks. Verslo klientai galės lanksčiau pasirinkti, kaip skubiai jie nori įdiegti naujausias inovacijas bei turės galimybę dar labiau daryti įtaką, kalbant apie tolimesnį „Windows“ plėtojimą. Be to, bendrovės galės pritaikyti programėlių parduotuvę pagal savo poreikius.

Antradienį pristatytoje ankstyvoje „Windows 10“ versijoje vartotojai gali išvysti kelias pagrindines naujoves:

– Išplėstą „Start Menu“. Visiems pažįstama „Start Menu“ sugrįžta ir leidžia vienu paspaudimu pasiekti dažniausiai naudojamus failus bei funkcijas. Taip pat ji siūlo naują erdvę, kurią galima užpildyti mėgstamiausiomis programėlėmis, kontaktais ir portalais;

– Programėlės gali veikti lange. Programėlės iš „Windows Store“ nuo šiol atsidaro ta pačia forma, kaip ir įprastos, įdiegtos rankiniu būdu. Jų langų dydis, vieta ekrane gali būti keičiami. Taip pat trijų įprastų mygtukų pagalba jos gali būti sumažintos, padidintos ar išjungtos;

– Patobulintas „Snap“ įrankis. Nuo šiol dirbti su keliomis skirtingomis programomis bus paprasčiau – atsirado galimybė paprastai vienu metu rodyti keturių programų langus. Be to, „Windows“ galės pateikti pasiūlymus, kaip geriau išnaudoti laisvą ekrano vietą;

– Naujas „Task View“ mygtukas. Šis mygtukas, esantis ant užduočių juostos (angl. task bar), parodo visas įjungtas programas ir atidarytus failus bei leidžia greitai juos pasiekti ir vienu paspaudimu pereiti prie kitų virtualių darbastalių;

– Keli darbastaliai. Vietoj to, kad visos programos užimtų vieną ekraną, atsirado galimybė sukurti kelis skirtingus, virtualius darbastalius, pavyzdžiui, vieną darbui, kitą poilsiui.

Kartu su „Windows 10„ buvo pristatyta ir „Windows Insider“ programa. Jos dalyviai galės užmėgsti dvipusį dialogą su bendrove, išreikšti savo pastabas ir nuomonę apie ankstyvas, vis dar tobulinimas „Windows 10„ versijas. Bendravimas vyks per specialią „Windows Feedback“ programėlę, kuris leis pateikti savo pasiūlymus ir pastabas. Taip pat su „Microsoft“ inžinieriais ir kitais programos dalyviais bus galima diskutuoti „Windows Technical Preview“ forume.

Vaizdo klipą, supažindinantį su naująja „Windows" versija, rasite čia.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kas ketvirtas Lietuvos verslininkas pirmiausia laukia pokyčių švietimo sistemoje

Nuo realių darbo rinkos poreikių atitrūkusi Lietuvos švietimo sistema tampa kliūtimi kuriant geresnį gyvenimą Lietuvoje. Tuo įsitikinęs kas ketvirtas šalies verslininkas, įžvelgiantis švietimo sistemos reformų būtinybę. skaityti »

Kaip pasikeitusi darbo rinka diktuoja technologijų madas?

Prognozuojama, kad iki 2020–ųjų 40 proc. pasaulio gyventojų dirbs patys sau – vyraus laisvai samdomo darbo rinka. skaityti »

Kam reikalinga 360 laipsnių vaizdo kamera?

Dažniausiai apie 360 laipsnių vaizdo kamerą pagalvoja atostogas planuojantys žmonės, mėgstantys fiksuoti akimirkas kalnuose, ekskursijose po miestą ir t.t. skaityti »

Keturi būdai, kaip apsaugoti išmaniuosius vasaros karščių metu

Temperatūrai lauke stipriai šovus į viršų, lietuviai turėtų saugotis ne tik patys, bet ir pagalvoti apie savo išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kur Lietuvoje rastume daugiausiai televizoriaus pultelių?

Kas svarbiausia, renkantis naują televizorių, kokie dalykai, susiję su šiais prietaisais, labiausiai erzina skirtingų miestų gyventojus ir kuriame šalies krašte galima rasti daugiausiai televizoriaus pultelių? skaityti »

ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas vartotojams suteiks daugiau teisių, įmonėms – pareigų

Dėl technologinių pasiekimų pasaulyje sukurtų, apdorotų ir dalijamų duomenų kiekis pastaraisiais metais pasiekė nenumatytas proporcijas. skaityti »

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Svarbiausios televizorių savybės žaidimų mėgėjams

Pastaraisiais metais žaidimų rinkai skirtos konsolės smarkiai patobulėjo – naujausi įrenginiai palaiko ir 4K grafiką, ir aukštą dinaminį diapazoną. skaityti »

„Microsoft“ technologija leis valdyti išmanųjį be rankų

„Microsoft Research“ sukūrė technologiją „GlassHands“, kuri leidžia valdyti mobilųjį įrenginį rankų judesiais ore ar ant bet kokio norimo paviršiaus. skaityti »

Nuo šiol kompiuteriui krauti nebereikės laidų

Belaidis krovimas tampa viena naujausių technologijų, kurias siūlo mobiliųjų telefonų ir planšečių gamintojai. skaityti »