Mobiliojo turinio konkurse „Naujasis knygnešys 2012“ varžosi 73 sprendimai

Publikuota: 2012 m. balandžio 10 d. antradienis

Sausio mėnesį startavęs mobiliojo turinio sprendimų konkursas „Naujasis knygnešys 2012“ sulaukė didelio mobiliųjų programėlių ir svetainių kūrėjų aktyvumo. Per kiek daugiau nei du mėnesius konkursui buvo pristatytos 73 paraiškos. Balandžio 11 d. Vilniuje paaiškės, kam atiteks konkurso nugalėtojų laurai ir galimybė atstovauti Lietuvai pasauliniame geriausio mobiliojo turinio konkurse „Pasaulio viršūnių apdovanojimai 2012“.  

Informacinėsvisuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos (IVPK) organizuojamame konkurse „Naujasis knygnešys 2012“ geriausių mobiliojo turinio sprendimų kūrėjai bus apdovanoti septyniose kategorijose. Daugiausia paraiškų sulaukta mobiliųjų pramogų ir gyvenimo būdo kategorijoje – čia varžosi net 21 mobiliojo turinio sprendimas. Trylika pretendentų sieks laimėti mobilaus verslo ir komercijos kategorijoje. Po vienuolika paraiškų sulaukta mobilaus mokymosi ir švietimo bei turizmo ir kultūros kategorijose, septynių – mobiliosios žiniasklaidos ir naujienų, penkių – mobiliosios aplinkos ir sveikatos, keturių – mobiliosios valdžios ir dalyvavimo, vienos – mobilaus įtraukimo ir įgalinimo kategorijoje.

„Džiugu, kad beveik visose kategorijose konkurencija tarp mobiliojo turinio kūrėjų yra išties didelė. Tai rodo, kad mobiliojo turinio sprendimai Lietuvoje tampa vis populiaresni. Įdomiausi konkursui pateikti sprendimai yra patrauklūs ir novatoriški ne tik Lietuvos, bet, mūsų manymu, ir pasauliniame kontekste, todėl laimėtojai galės drąsiai varžytis dėl geriausiųjų pasaulyje vardo. O svarbiausia, kad Lietuvos kūrėjai pasiūlo vis daugiau patogių ir naudingų mobiliojo turinio produktų mums, vartotojams“, − pabrėžia Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos (IVPK) direktoriaus pavaduotoja, Pasaulio viršūnių apdovanojimų nacionalinė ekspertė Ieva Žilionienė.

Nugalėtojus kiekvienoje kategorijoje renka ekspertų, atstovaujančių valstybinį, privatųjį bei akademinį sektorius, komisija. Per pirmąjį atrankos etapą komisija kiekvienoje iš kategorijų jau išrinko po tris geriausius sprendimus. Šiuos sprendimus jų kūrėjai gyvai pristatys balandžio 11 d. renginyje, kurio metu ir bus išrinkti nugalėtojai.

Balandžio 11-ąją IVPK taip pat simboliškai apdovanos šiuometinį „naująjį knygnešį“– ši dar 2003 m. pradėta tradicija skirta pagerbti žmonėms, kurie savo veikla ir konkrečiais darbais prisideda prie informacinės visuomenės procesų sklaidos Lietuvoje.

IVPK jau aštuntąjį kartą organizuojamas konkursas „Naujasis knygnešys“ skirtas informacinės visuomenės plėtros iniciatyvoms paskatinti ir įvertinti. Iki šiol konkurso metu būdavo tradiciškai renkami žiniatinkliui skirti sprendimai, o 2012 m. konkurso tema pirmą kartą tapo mobiliesiems įrenginiams – išmaniesiems mobiliesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams – skirtos programėlės ir interneto svetainės.

„Pasaulio viršūnių apdovanojimai“ (angl. „World Summit Award 2012“ (WSA) yra globali iniciatyva, siekianti atrinkti ir paskatinti geriausius pasaulio elektroninio turinio produktus. Šiame pasauliniame konkurse nuo 2003 m. aktyviai dalyvauja 168 pasaulio šalys. Šiemet vykstančiame konkurse „WSA-mobile“ varžysis nacionalinėse atrankose išrinkti geriausi mobiliojo turinio sprendimai iš įvairių pasaulio valstybių.



Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »