Moterys – geresnės programuotojos!

Publikuota: 2016 m. lapkričio 21 d. pirmadienis
Kaune vykusį renginį „GIRLS CAN CODE” kaitino diskusijos – tai kas vis dėlto geriau programuoja? Tyrimai rodo – moterys! Šiek tiek apie to priežastis, istoriją, realybę ir mitų griovimo iniciatyvas.

Programuojančios moterys lengviau priima kritiką ir pasiekia geresnių rezultatų nei vyrai

2016 m. vasario mėn. San Franciske išnagrinėjus 3 mln. internetinės failų talpinimo ir versijavimo saugyklos GitHub „pull requests’ų” nustatyta, jog patvirtinti moterų parašyti kodai sudarė 78.6 proc., tuo tarpu vyrų – 74.6 proc. Įdomumo dėlei, GitHub naudojasi daugiau nei 12 mln. vartotojų. Tyrimo metu nustatyta, jog moterų parašyti ir patvirtinti kodai, nepriklausomai nuo programavimo kalbos, dominuodavo. O jei moterų kodo pakeitimai būdavo atmesti, jos būdavo labiau linkusios jį koreguoti ir pakartoti. Priešingai nei vyrai, kurie jausdavosi prislėgti nesėkmės.  

Nors ir būdamos geresnės, moterys sudaro tik 20 proc. IKT specialistų

Deja, realybė tokia, jog programavimas šiuo metu – vyrų stichija. Europos Sąjungos (ES) statistikos padalinio „Eurostat” duomenimis, net 80 proc. informacinių ir komunikacijos technologijų (IKT) specialistų Lietuvoje yra vyrai.

Vyrai žavisi pačia technika, o moterims tai tik priemonė problemai išspręsti

Verta prisiminti, jog vystant informacines technologijas (IT), moterys aktyviai dalyvavo nuo pat pradžios. Kompiuterių mokslo pioniere laikoma anglė Ada Lovelace, sukūrusi pirmąjį mašinos vykdomą algoritmą.

Siekiant merginas paskatinti drąsiau žengti į vyrišką programavimo pasaulį, lapkričio 19 d. surengta konferencija „GIRLS CAN CODE”.

Mišrus kolektyvas – geresni produktai ir aukštesni finansiniai rezultatai

Mišrus kolektyvas gali prisidėti ne tik prie sėkmingesnių produktų kūrimo, bet ir prie geresnių finansinių rezultatų. Organizacijos „Catalyst” atlikti tyrimai rodo, jog kompanijoms, kurių didžiąją vadovaujančių pozicijų dalį sudarė moterys, pavyko pasiekti 53 proc. didesnę nuosavo kapitalo grąžą, 42 proc. didesnę apyvartą ir 66 proc. geresnį naujųjų investicijų pelningumą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Microsoft“ sukūrė nemokamą programėlę silpnaregiams

„Microsoft“ sukūrė nemokamą mobilią programėlę „Seeing AI“ silpnaregiams, kuri analizuoja vaizdo kameros informaciją ir pasakoja balsu, ką mato aplink. skaityti »

Skaitmeninė evoliucija: kokios šalys lyderiauja?

Flečerio mokykla ir „Mastercard“ atliko tyrimą ir paskelbė ataskaitą „Skaitmeninės evoliucijos indeksas 2017 metais“, kurioje vertinami šalių pasiekimai skaitmeninės ekonomikos srityje. skaityti »

18 proc. elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami

Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, 18 proc. visų laikomų elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami. skaityti »

Pristatytas įrankis, pakeisiantis šiandieninę skaitmeninę ekonomiką

Neseniai „Dell EMC“ užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad organizacijos, kurios IT transformacijai skiria daug dėmesio, į IT žiūri kaip į konkurencinį pranašumą septynis kartus dažniau. skaityti »

Vairuotojų dėmesiui: 4 išmanūs sprendimai saugiam eismui

Pasirodo, eismo saugumo sprendimai gimsta ne tik automobilių gamyklose, bet ir išmaniųjų telefonų gamintojų dirbtuvėse. skaityti »

Sukurtas trimatis infraraudonųjų spindulių veido skeneris

Bendrovė „Morpho“ išleido naują biometrijos terminalą „3D Face Reader“, skirtą identifikuoti darbuotojus, skenuojant jų veidus. skaityti »

Elektroninės komercijos naujienos: siuntas pristatantys dronai ir auganti Kinijos galia

Elektroniniai verslai smarkiai keičia ne tik mažmeninės prekybos, bet ir logistikos sektorių. Kas ir kaip mums pristatinės mūsų internetinius pirkinius ir kas mums parduos prekes? skaityti »

Augantis kompiuterinių žaidimų įrangos pardavimas skatina inovacijas

Viename seniausių ir didžiausių žaidimams skirtų renginių pasaulyje „Electronic Entertainment Expo“ (E3) pristatyta daugybė naujų kompiuterinių žaidimų ir jiems skirtos techninės įrangos. skaityti »

„Microsoft“ pristatė klaviatūrą su įtaisytu pirštų atspaudų skeneriu

Klaviatūra panaši į pirmtakę „Surface Keyboard“, tačiau turi atskirą mygtuką su jutikliu „Fingerprint ID“, kuris geba pažinti naudotoją. skaityti »

Saulėtekio slėnyje kuriamos aukštosios technologijos Silicio slėniui

Saulėtekio slėnyje Vilniuje įsikūręs Fizinių ir technologijos mokslų centras bendradarbiauja su Silicio slėnio kompanija „Lam Research Corporation“. skaityti »