„Nokia“ visame pasaulyje uždaro savo parduotuves

Publikuota: 2011 m. liepos 4 d. pirmadienis

Ne pačius geriausius laikus išgyvenanti bendrovė „Nokia“ desperatiškai bando sumažinti veiklos sąnaudas ir atsisakyti nereikalingų verslo sričių. Taupymo programa palietė ne tik prekybos taškus, bet ir kai kurias atstovybes mažiau perspektyviose rinkose.

Naujienų agentūros „Reuters“ teigimu, „Nokia“ netrukus – šių metų rugpjūtį – visiškai pasitrauks iš Japonijos rinkos. Tiesa, suomių gigantė jau nuo 2008 metų nebetiekė telefonų Japonijos telekomunikacijų kompanijoms ir pardavinėjo išskirtinius modelius savarankiškai. Tuo metu rugpjūčio mėnesį kompanija uždarys likusias, ypač svarbias Tokijo telefonų parduotuves, kurios parduoda ypač brangius „Vertu“ telefonus.

Kompanijos biurai, likę Tokijuje, ir toliau darbuosis iki metų pabaigos, kad padėtų japonams, kurie yra įsigiję „Vertu“ telefonus, o 2012 m. pradžioje ir jie bus uždaryti.

Mažėjantis pardavimas ir pajamos verčia „Nokia“ imtis agresyvių permainų visose rinkose. „Nokia“ jau uždarė kone visas fizines savo parduotuves Didžiojoje Britanijoje. Vienintelė išimtis (bent laikinai padaryta) „Nokia“ salonui Heathrow oro uoste Londone. Panorėjęs likti nežinomas buvęs bendrovės „Nokia“ mažmeninės prekybos darbuotojas teigė, kad sprendimas uždaryti parduotuves buvo priimtas dėl prastos rinkodaros, aukštų kainų, mažėjančio pirkėjų skaičiaus ir didelio grąžinamų telefonų kiekio.

Skelbiama, kad „Nokia“ Didžiojoje Britanijoje parduoda ir kitus savo verslo padalinius, pavyzdžiui, neseniai britų bendrovei „Synchronica“ buvo parduotas mobiliojo ryšio operatoriams el. pašto, greitųjų žinučių ir kitą programinę įrangą siūlantis skyrius.

Šaltinis: reuters.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »