Paskelbti dokumentai rodo, kad Kinijos valdžia yra susijusi su „Google“ atakavusiais programišiais

Publikuota: 2010 m. lapkričio 30 d. antradienis

Šaltinis: www.itbaze.lt

„Wikileaks“ paviešinti dokumentai rodo, kad oficiali Kinijos valdžia yra susijusi su „Google“ serverių, Dalai Lamos, taip pat JAV verslininkų ir valdininkų interneto svetainių atakomis, apie tai rašo „The New York Times“.

Dokumentuose pateikiami vieno kinų šaltinio parodymai, kuris papasakojo JAV ambasados atstovams Pekine, kad atakos į „Google“ serverius buvo didelės kampanijos dalimi, kurioje dalyvavo šalies valdininkai, tinklų saugumo ekspertai bei specialiai šiam tikslui pasamdyti programišiai.

2010 metų sausį nusikaltėliai atakavo „Google“ kompiuterinį tinklą bei kinų opozicionieriams priklaususias „Gmail“ elektroninio pašto dėžutes. Atsakydama į iš Kinijos IP adresų vykdomą ataką, „Google“ nusprendė atsisakyti interneto paieškos rezultatų cenzūravimo.

Vėliau „Google“ uždarė Kinijos rinkai skirtą savo interneto paieškos sistemą „Google.cn“, o jos lankytojus ir nukreipė į Honkongui skirtą savo paieškos svetainę „Google.com.hk“. Čia interneto vartotojai gaudavo Kinijos valdžios necenzūruojamus paieškos rezultatus. Tokie veiksmai sukėlė Pekino kritikos bangą. Bendrovei buvo pagrasinta licencijos atšaukimu, jei peradresavimas nebus išjungtas. Galiausiai buvo pasiektas susitarimas – „Google“ buvo pratęsta licencija, peradresavimas išjungtas, o atsakomybė už cenzūrą užgulė kinų programuotojų pečius.

Nepaisant to, Kinijos ir „Google“ santykiai išlieka įtempti. Neseniai „Google“ nutraukė sutartis su kai kuriomis Kinijos reklamos agentūromis.

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »