Penktadalis lietuviškų el. knygų skaitytojų – emigrantai

Publikuota: 2016 m. spalio 28 d. penktadienis

Nuo šių metų rugpjūčio, kai lietuviška el. knygų platforma „Milžinas“ pasiūlė galimybę prenumeruoti turinį, vartotojų parsisiųstų knygų skaičius išaugo net 80 proc. ir peržengė 14 tūkst. ribą. Iš viso lietuviškuoju „Amazon“ vadinama el. knygų parduotuvė ir skaityklė mobiliems įrenginiams jau turi apie 4 tūkst. nuolatinių vartotojų, tarp kurių – ir nemaža dalis emigrantų.

Skaito daugiau

Per du mėnesius skaitytojai jau pervertė beveik 300 tūkst. elektroninių knygų puslapių, o tai yra dvigubai daugiau nei buvo perskaityta iki prenumeratos funkcijos įvedimo.

„Galimybė susimokėti kartą per mėnesį ir neribotai naudotis beveik visa „Milžino“ knygų pasiūla išties paskatino vartotojus skaityti daugiau ir laisviau rinktis norimas knygas. Prenumeratorių nebestabdo abejonės dėl vienos ar kitos knygos – jie gali tiesiog imti pradėti skaityti sudominusią knygą, o nelikę sužavėti, pereiti prie kitos, papildomai už jas nemokėdami“, – įsitikinęs el. knygų platformos „Milžinas“ projekto vadovas Dainius Blynas.

Neseniai „Milžino“ prenumeratos galimybę kartu su duomenų planais savo klientams pradėjo siūlyti ir mobilaus ryšio operatorius „Omnitel“. Anot D. Blyno, tai iš karto atsiliepė ir bendram prenumeratorių skaičiaus augimui. Šiuo metu prenumeratą su mobiliojo interneto planu įsigyja netgi daugiau gyventojų nei tiesiogiai.

Jaunimas skaito dažnai ir trumpai, vyresnieji – ilgiau

D. Blyno teigimu, prenumeratoriai, kaip ir likę el. knygų skaitytojai, yra linkę rinktis naujausias knygas, reaguoti į kintančią pasiūlą.

„Į populiariausių el. knygų sąrašo viršūnę vos tik išleistas elektroniniu formatu šovė L. Gounelle bestseleris „Dievas visada keliauja incognito“, į antrąją nustumdamas ankstesnę lyderę – populiariąją E. L. James „Grėjus: „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“. Atsiradus prenumeratos galimybei, didelio susidomėjimo sulaukė jau kiek anksčiau išleistas L. R. Harris meilės romanas „Dabar viskas pasikeis“. Tarp prenumeratorių šiuo metu jis yra trečias pagal populiarumą“, – skaitytojų favoritus vardina D. Blynas.

Tam tikrų knygų populiarumą tiek tarp prenumeratorių, tiek tarp paprastų skaitytojų, ant „Milžino“ atstovo, lemia ir įvairūs išoriniai veiksniai, kūrinių autorių ar leidėjų veiksmai. Štai Lietuvoje visai neseniai savo paskaitą skaitęs žymus autorius Nick Vujicic vėl sugrąžino savo knygą „Gyvenimas be ribų“ į populiariausiųjų el. knygų dešimtuką, iš kurio ši jau kurį laiką buvo pasitraukusi.

„Žvelgiant į skaityklės naudojimo statistiką, galima išskirti ir keletą įdomių rekordų. Pavyzdžiui, ilgiausiai vienu prisėdimu – net tris su puse valandos – skaitytas J. Wood romanas „Kas bus, tas bus“. Vertinant vidutinę vieno skaitymo trukmę, pirmauja L. Weisberger kūrinys „Kerštas dėvi Prada: velnias grįžta“, kurį vartotojai vidutiniškai vienu ypu skaito apie valandą“, – sako D. Blynas.

El. knygų rinkos ekspertas taip pat pažymi, kad jaunimas el. knygas skaito trumpiau, bet dažniau. Tarp jaunųjų skaitytojų itin populiarus K. Cass distopinis romanas „Atranka“ vidutiniškai vienu kartu skaitomas 18 min.

Sudomino emigrantus

„El. knygas lietuvių kalba su „Milžino“ programėle skaito vartotojai visame pasaulyje ir visuose jo žemynuose, išskyrus Antarktidą. Iš viso maždaug penktadalis skaityklės naudotojų knygas skaito ne Lietuvoje – pusė jų Jungtinėje Karalystėje ir Airijoje. Toliau pagal daugiausiai programėlės naudotojų turinčias šalis rikiuojasi Prancūzija, Norvegija, Vokietija, Šveicarija, Graikija, Ispanija ir JAV. Įdomu, kad, pavyzdžiui, Malaizijoje turime daugiau vartotojų nei kaimyninėje Lenkijoje. Be to, skaitykle naudojamasi ir tokiose šalyse kaip Pietų Afrikos Respublika ar Marokas“, – pasakoja D. Blynas.

D. Blynas taip pat pastebi, kad sulaukiama labai nedaug vartotojų klausimų dėl techninių platformos naudojimosi aspektų. Tai, anot jo, rodo, kad programėle visų pirma daugiausiai naudojasi labiausiai su šių dienų technologijomis susipažinę žmonės, įgudę interneto vartotojai. Vis tik, D. Blyno teigimu, ir pačią „Milžino“ vartotojo sąsają stengtasi sukurti kuo aiškesnę ir intuityvesnę, todėl įtakos gali turėti ir tai.

„Milžino“ el. knygas galima įsigyti internete www.milzinas.lt, o programėlę skaitymui – parsisiųsti iš „Google Play“ („Android“ įrenginiams) arba „AppStore“ („iOS“ įrenginiams). Programėlė yra nemokama, o el. knygų kainos prasideda nuo 0,99 euro. Prenumeratos kaina šiuo metu siekia 4,95 euro.

Knygas „Milžinui“ tiekia leidyklos „Alma littera”, „Baltos lankos”, „Svajonių knygos”, „Jotema”, „Gimtasis žodis”, „Kitos knygos” ir kitos. Šiuo metu „Milžino“ el. parduotuvėje galima įsigyti apie 1100 pavadinimų knygų lietuvių kalba.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Neskaitančius el. knygų vilios jų prenumerata

Beveik prieš metus startavusi lietuviškų el. knygų parduotuvė ir skaityklė išmaniesiems įrenginiams „Milžinas“ lietuviams pradėjo siūlyti el. knygų prenumeratą. skaityti »

Kas ketvirtas Lietuvos verslininkas pirmiausia laukia pokyčių švietimo sistemoje

Nuo realių darbo rinkos poreikių atitrūkusi Lietuvos švietimo sistema tampa kliūtimi kuriant geresnį gyvenimą Lietuvoje. Tuo įsitikinęs kas ketvirtas šalies verslininkas, įžvelgiantis švietimo sistemos reformų būtinybę. skaityti »

Kaip pasikeitusi darbo rinka diktuoja technologijų madas?

Prognozuojama, kad iki 2020–ųjų 40 proc. pasaulio gyventojų dirbs patys sau – vyraus laisvai samdomo darbo rinka. skaityti »

Kam reikalinga 360 laipsnių vaizdo kamera?

Dažniausiai apie 360 laipsnių vaizdo kamerą pagalvoja atostogas planuojantys žmonės, mėgstantys fiksuoti akimirkas kalnuose, ekskursijose po miestą ir t.t. skaityti »

Keturi būdai, kaip apsaugoti išmaniuosius vasaros karščių metu

Temperatūrai lauke stipriai šovus į viršų, lietuviai turėtų saugotis ne tik patys, bet ir pagalvoti apie savo išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kur Lietuvoje rastume daugiausiai televizoriaus pultelių?

Kas svarbiausia, renkantis naują televizorių, kokie dalykai, susiję su šiais prietaisais, labiausiai erzina skirtingų miestų gyventojus ir kuriame šalies krašte galima rasti daugiausiai televizoriaus pultelių? skaityti »

ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas vartotojams suteiks daugiau teisių, įmonėms – pareigų

Dėl technologinių pasiekimų pasaulyje sukurtų, apdorotų ir dalijamų duomenų kiekis pastaraisiais metais pasiekė nenumatytas proporcijas. skaityti »

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Svarbiausios televizorių savybės žaidimų mėgėjams

Pastaraisiais metais žaidimų rinkai skirtos konsolės smarkiai patobulėjo – naujausi įrenginiai palaiko ir 4K grafiką, ir aukštą dinaminį diapazoną. skaityti »

„Microsoft“ technologija leis valdyti išmanųjį be rankų

„Microsoft Research“ sukūrė technologiją „GlassHands“, kuri leidžia valdyti mobilųjį įrenginį rankų judesiais ore ar ant bet kokio norimo paviršiaus. skaityti »

Nuo šiol kompiuteriui krauti nebereikės laidų

Belaidis krovimas tampa viena naujausių technologijų, kurias siūlo mobiliųjų telefonų ir planšečių gamintojai. skaityti »