Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė

Publikuota: 2017 m. lapkričio 17 d. penktadienis

Virtualiosios realybės (VR) technologijos šiandien nebėra inovacija, skirta tik pramogauti. Jos universalumą ir nešamą naudą jau spėjo įvertinti ne tik rinkodaros specialistai, įvairių mokymų organizatoriai, pedagogai, bet ir medikai. Būtent medicinoje VR technologija populiarėja žaibišku greičiu, mat jos pagalba galima efektyviau ugdyti studentus, gydyti ligonius ir padėti jiems atsigauti po sunkių traumų. Tad kaip gi virtualios realybės technologijos pritaikomos sveikatos sektoriuje?

Galimybė pabėgti nuo ligoninės rutinos

Ilgų dienų praleistų ligoninės palatoje nenori prisiminti nė vienas, o ypač vaikai. Ligoninėje jie kovoja ne tik su fiziniais negalavimais, bet atskirti nuo įprastos aplinkos, artimųjų ir draugų, susiduria su stresu ir kitomis psichologinėmis problemomis.

Dėl šios priežasties Olandijoje buvo pristatytas startuolis „VisitU“, kuris leidžia vaikui atsidurti jam įprastoje aplinkoje. Viskas, ko reikia, tai VR akinių, į juos įstatyto telefono bei namuose, mokykloje ar kitoje pacientui įprastoje vietoje patalpintos 360 laipsnių kameros. Ši kamera vaizdą tiesiogiai  perduoda į VR akinius. Tokiu būdu net ir būdami ligonėje vaikai gali labiau atsipalaiduoti ir nenutolti nuo jiems įprasto gyvenimo, stebėti savo šeimą ar nusikelti į širdžiai artimą vietą.

Vaizdo įrašas >

Streso ir skausmo mažinimas

VR technologijos vis labiau populiarėja gelbėjant ligonius, kuriems reikalinga pagalba itin sunkiu gydymo laikotarpiu. Bendrovė „Samsung“ kartu su virtualios realybės studija „Start VR“ Australijoje sukūrė iniciatyvą, kuri onkologiniams ligoniams padeda kovoti su chemoterapijos gydymo metu patiriamu stresu.

VR akinių pagalba pacientai gali atitrūkti nuo realybės, nukeliauti į bet kurį pasaulio kraštą bei nuveikti ką tik panorėję – šokti parašiutu, plaukioti jachta ar glostyti gyvūnus zoologijos sode. Panaši praktika vis dažniau taikoma ir malšinant pacientų patiriamą skausmą. Mat buvo pastebėta, kad VR pagalba mažinamas streso ir skausmo lygis daro teigiamą įtaką gydymo efektyvumui.

Vaizdo įrašas >

Profesinių įgūdžių tobulinimas

Praėjusiais metais Londone, chirurgas Ahmedas Šafis atliko pirmąją pasaulyje onkologinę operaciją, kuri buvo tiesiogiai filmuojama 360 laipsnių kamera. Visi susidomėjusieji šį procesą galėjo stebėti per specialius VR įrenginius. Žiūrovai jautėsi tarsi esantys operacinėje, iš arti  matė ne tik chirurgo bei jo komandos veiksmus, bet ir galėjo pajusti operacinėje tvyrančią atmosferą.

Toks tiesioginis operacijų transliavimas pasitarnauja mokslo tikslams ir ypač gelbsti medicinos studentams, kuriems svarbios ne tik teorinės žinios, bet ir praktiniai įgūdžiai. Tokiu būdu jie gali ne tik įgauti naudingos patirties, bet ir pasiruošti ateities iššūkiams iš anksto susipažindami su savo darbo specifika.

Vaizdo įrašas >

Reabilitacija po sunkių traumų

VR technologijos jau taikomos ir žmonių, kurie patyrė įvairias galvos traumas ar netgi insultą, gydymui. Praktika rodo, kad jos gali padėti pagreitinti pacientų fizinių gebėjimų atkūrimą, ką jau kalbėti apie paprastą šių technologijų naudojimą. Tai ypač svarbu reabilitacijos periodą išgyvenantiems žmonėms, mat kuo reabilitacija ankstesnė, tuo didesni šansai atgauti prarastas fizines funkcijas.

„MindMotionPRO“ yra vienas tų sprendimų, leidžiančių greičiau sugrąžinti fizines pacientų jėgas. Šios programos pagalba ligoniai mankštinasi stengdamiesi judinti rankas ir pirštus. Nors ši technologija negali tiesiogiai paskatinti rankos judėti, tačiau didina ligonio dėmesį, motyvaciją ir įsitraukimą, kadangi visi žmogaus atliekami veiksmai yra ekrane ir turi garsinį bei vaizdinį atsakomąjį ryšį. Tokiu būdu, vis pasikartojančius monotoniškus judesius atlikti yra kur kas lengviau.

Vaizdo įrašas >

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

komentarai

Crytotit IP: 172.28.193.100
2022-10-30 13:20 (!)
Nereikia dirbti nebėra, o jūs turite robotas pradėjo! Telegram - @Cryptaxbot
TonsMossy IP: 172.28.193.100
2022-10-30 13:06 (!)
Tegul jūsų pinigai išauga į sostinę su šiuo robotu. Telegram - @Cryptaxbot
Wlasowpet IP: 172.28.193.100
2022-10-28 16:10 (!)
Здравствуйте! Хотим порекомендовать лучшие прогоны "убийцы" для интернет-сайтов конкурентов. Стоимость: от 2000 р. - Стопроцентный эффект. Сайты точно "умрут". - Максимальное количество негативных фитбеков. - Собрана особая база - самые "смертоносные" площадки из 10 млн. интернет-сайтов (вирусные, спамные, порно и так далее). Работает бесперебойно. - Прогон делаем сразу с 4 серверов. - Постоянный спам активационных ссылок на емейл. - Можем растянуть по времени как угодно. - Прогоняем с запретными ключами. - При 2-х прогонах - отличные бонусы клиенту. Стоимость 80$ Полная отчётность. Оплата: Киви, Яндекс.Деньги, Bitcoin, Visa, MasterCard... Телегрм: @xrumers Skype: Loves.Ltd WhatsApp: +7(977)536-08-36 маил: support@xrumer.cc Только эти! А тАкож Работаем со Студиями!

Skaityti visus komentarus (20) »

Lietuviai bandys kurti dirbtinį intelektą

Balandį į „AI Camp“ hakatoną Vilniuje susiburs inovatyviausių technologijų kūrėjai, duomenų analitikai, programuotojai, mokslininkai ir inžinieriai. skaityti »

Merginų susidomėjimas technologijomis susilpnėja paauglystės metu

Merginų trūkumas IT rinkoje – problema ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Kaip rodo technologijų bendrovės „Microsoft“ atliktas tyrimas, dauguma merginų susidomi technologijomis nuo 11,5 metų, o sulaukus 15 metų ši sritis joms ima darytis ne tokia įdomi. skaityti »

Kad piniginė neplonėtų: programėlės, padėsiančios sutaupyti

Išmaniosios programėlės gali pagelbėti atidžiau stebėti situaciją parduotuvėse bei savo piniginėje. skaityti »

Dešimtadalis Lietuvos gyventojų rizikuoja gaisru įkraudami telefoną

Nors šiuolaikinės technologijos užtikrina maksimalų ličio jonų baterijų saugumą, tačiau ilgai ar nesaugiai įkraunamos jos gali įkaisti, o maždaug kas dešimtas lietuvis linkęs savo mobilųjį telefoną laikyti ant minkštų baldų ar net lovos, kai prietaisas įjungiamas į elektros tinklą. skaityti »

Žaidimų entuziastų laukia neramus kovas

Užkietėjusiems žaidėjams šių metų kovas – metas, kai teks patuštinti savo kišenes, mat pirmąją pavasario savaitę numatomos net kelių žaidimų premjeros. skaityti »

„Samsung“ pristatė savo naująją planšetę „Galaxy Tab S3“

Barselonoje vykstančioje tarptautinėje mobiliųjų technologijų parodoje „Mobile World Congress”, bendrovė „Samsung” pristatė savo naująją planšetę „Samsung Galaxy Tab S3”. skaityti »

Lietuviai nori vis brangesnių kompiuterių, o planšetes išmaino į didesnius telefonus

2016 m. sumažėjo parduodamų kompiuterių, tačiau jų įsigijimui pirkėjai nusprendžia išleisti vis didesnes vidutines pinigų sumas. skaityti »

Kinijos fabrikas 90 proc. darbuotojų pakeitė robotais

Pakeitus darbuotojus robotais Kinijos bendrovės „Changying Precision Technology“ produktyvumas išaugo 250 proc., o broko atvejų sumažėjo 80 proc. skaityti »

„Apple“ investuoja į biometrijos technologijas

„Apple“ paskelbė įsigijusi Izraelio pradedančiąją įmonę „RealFace“, kurios specializacija – veidų atpažinimo technologijų kūrimas. skaityti »

Žiemos olimpinėse žaidynėse dirbs robotai vertėjai

Kitose žiemos olimpinėse žaidynėse, kurių pradžia numatyta 2018 m. vasario 25 d., pirmą kartą dirbs robotai vertėjai. skaityti »