„Sony“, „Microsoft“ ir „Google“ varžosi kurdamos išmaniuosius akinius

Publikuota: 2015 m. vasario 24 d. antradienis

Šių metų sausį  „Google“ sustabdė prekybą savo išmaniaisiais akiniais „Glass“ ir paskelbė, kad suburta nauja grupė naujo akinių prototipo kūrimui. „Google Glass“ akiniai buvo kritikuojami dėl privatumo pažeidimo, nes užsidėjus juos galima nepastebimai fotografuoti ir filmuoti žmones. Įmonė įslaptino savo naujų išmaniųjų akinių „Glass“ gamybą, kol jie nebus visiškai išbandyti ir paruošti prekybai. Pranešama, kad slaptą jų kūrimo procesą kontroliuoja buvęs „Apple“ dizaineris Tonis Fadelas.

Tuo metu, kol „Google Glass“ akiniais nebeprekiaujama, sujudo konkurentai. Japonų elektronikos įmonė „Sony“ pristatė kompiuterizuotus akinius, sukurtus „Android“ pagrindu. Užsidėjus juos, galima skaityti kompiuterinį tekstą ar peržiūrėti vaizdus. Įrenginys turi įtaisytą vaizdo kamerą.  

Išmanieji „Sony“ akiniai sveria 77 gramus. Jie valdomi per valdiklį, kuris prijungiamas kabeliu, o informaciją galima gauti per „Wi-Fi“ ir „Bluetooth“ sąsajas. Masinėje prekyboje akiniai turėtų pasirodyti 2016 metais, kovo pradžioje. Jie turėtų kainuoti apie 840 dolerių – beveik dvigubai pigiau nei „Google Glass“ akiniai. „Google“ pirmą kartą savo išmaniuosius akinius pristatė 2011 m. Iki šiol buvo parduota daugiau nei 10 tūkst. akinių prototipų, po 1,5 tūkst. dolerių.

Kompanija „Microsoft“ paskelbė taip pat planuojanti sukurti panašaus tipo įrenginį, pavadintą „HoloLens“ (žr. nuotraukoje). Šis įrenginys leis peržiūrėti aukštos kokybės hologramas, valdant jas balso ir gestų komandomis. „HoloLens“ planuojama išleisti dar šiemet, panašiai tuo pačiu metu, kaip ir naująją operacinę sistemą „Windows 10“.

„Technology Business Research“ analitikas Ezra Gotteilas mano, kad „Google“ akinių konkurentams nebus lengviau pasiekti populiarumo. „Abejoju, kad „Sony“ ir „Microsoft“ pasiseks labiau nei „Google“. Nepaisant to, kad jų įrenginiai bus gražesnės išvaizdos ir pigesni, nėra ko tikėtis didelio uždarbio, nes tai juk tėra nedidelis aksesuaras,“ – sako jis.

Bet kuriuo atveju, „Sony“ ir „Microsoft“ pasisekė, kad įmonės, prieš kurdamos savo nešiojamuosius įrenginius, jau galėjo išbandyti „Google Glass“, išsiaiškinti jų privalumus ir trūkumus.

Šaltinis: computerworld.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »