„Sony“, „Microsoft“ ir „Google“ varžosi kurdamos išmaniuosius akinius

Publikuota: 2015 m. vasario 24 d. antradienis

Šių metų sausį  „Google“ sustabdė prekybą savo išmaniaisiais akiniais „Glass“ ir paskelbė, kad suburta nauja grupė naujo akinių prototipo kūrimui. „Google Glass“ akiniai buvo kritikuojami dėl privatumo pažeidimo, nes užsidėjus juos galima nepastebimai fotografuoti ir filmuoti žmones. Įmonė įslaptino savo naujų išmaniųjų akinių „Glass“ gamybą, kol jie nebus visiškai išbandyti ir paruošti prekybai. Pranešama, kad slaptą jų kūrimo procesą kontroliuoja buvęs „Apple“ dizaineris Tonis Fadelas.

Tuo metu, kol „Google Glass“ akiniais nebeprekiaujama, sujudo konkurentai. Japonų elektronikos įmonė „Sony“ pristatė kompiuterizuotus akinius, sukurtus „Android“ pagrindu. Užsidėjus juos, galima skaityti kompiuterinį tekstą ar peržiūrėti vaizdus. Įrenginys turi įtaisytą vaizdo kamerą.  

Išmanieji „Sony“ akiniai sveria 77 gramus. Jie valdomi per valdiklį, kuris prijungiamas kabeliu, o informaciją galima gauti per „Wi-Fi“ ir „Bluetooth“ sąsajas. Masinėje prekyboje akiniai turėtų pasirodyti 2016 metais, kovo pradžioje. Jie turėtų kainuoti apie 840 dolerių – beveik dvigubai pigiau nei „Google Glass“ akiniai. „Google“ pirmą kartą savo išmaniuosius akinius pristatė 2011 m. Iki šiol buvo parduota daugiau nei 10 tūkst. akinių prototipų, po 1,5 tūkst. dolerių.

Kompanija „Microsoft“ paskelbė taip pat planuojanti sukurti panašaus tipo įrenginį, pavadintą „HoloLens“ (žr. nuotraukoje). Šis įrenginys leis peržiūrėti aukštos kokybės hologramas, valdant jas balso ir gestų komandomis. „HoloLens“ planuojama išleisti dar šiemet, panašiai tuo pačiu metu, kaip ir naująją operacinę sistemą „Windows 10“.

„Technology Business Research“ analitikas Ezra Gotteilas mano, kad „Google“ akinių konkurentams nebus lengviau pasiekti populiarumo. „Abejoju, kad „Sony“ ir „Microsoft“ pasiseks labiau nei „Google“. Nepaisant to, kad jų įrenginiai bus gražesnės išvaizdos ir pigesni, nėra ko tikėtis didelio uždarbio, nes tai juk tėra nedidelis aksesuaras,“ – sako jis.

Bet kuriuo atveju, „Sony“ ir „Microsoft“ pasisekė, kad įmonės, prieš kurdamos savo nešiojamuosius įrenginius, jau galėjo išbandyti „Google Glass“, išsiaiškinti jų privalumus ir trūkumus.

Šaltinis: computerworld.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »