„Sony“, „Microsoft“ ir „Google“ varžosi kurdamos išmaniuosius akinius

Publikuota: 2015 m. vasario 24 d. antradienis

Šių metų sausį  „Google“ sustabdė prekybą savo išmaniaisiais akiniais „Glass“ ir paskelbė, kad suburta nauja grupė naujo akinių prototipo kūrimui. „Google Glass“ akiniai buvo kritikuojami dėl privatumo pažeidimo, nes užsidėjus juos galima nepastebimai fotografuoti ir filmuoti žmones. Įmonė įslaptino savo naujų išmaniųjų akinių „Glass“ gamybą, kol jie nebus visiškai išbandyti ir paruošti prekybai. Pranešama, kad slaptą jų kūrimo procesą kontroliuoja buvęs „Apple“ dizaineris Tonis Fadelas.

Tuo metu, kol „Google Glass“ akiniais nebeprekiaujama, sujudo konkurentai. Japonų elektronikos įmonė „Sony“ pristatė kompiuterizuotus akinius, sukurtus „Android“ pagrindu. Užsidėjus juos, galima skaityti kompiuterinį tekstą ar peržiūrėti vaizdus. Įrenginys turi įtaisytą vaizdo kamerą.  

Išmanieji „Sony“ akiniai sveria 77 gramus. Jie valdomi per valdiklį, kuris prijungiamas kabeliu, o informaciją galima gauti per „Wi-Fi“ ir „Bluetooth“ sąsajas. Masinėje prekyboje akiniai turėtų pasirodyti 2016 metais, kovo pradžioje. Jie turėtų kainuoti apie 840 dolerių – beveik dvigubai pigiau nei „Google Glass“ akiniai. „Google“ pirmą kartą savo išmaniuosius akinius pristatė 2011 m. Iki šiol buvo parduota daugiau nei 10 tūkst. akinių prototipų, po 1,5 tūkst. dolerių.

Kompanija „Microsoft“ paskelbė taip pat planuojanti sukurti panašaus tipo įrenginį, pavadintą „HoloLens“ (žr. nuotraukoje). Šis įrenginys leis peržiūrėti aukštos kokybės hologramas, valdant jas balso ir gestų komandomis. „HoloLens“ planuojama išleisti dar šiemet, panašiai tuo pačiu metu, kaip ir naująją operacinę sistemą „Windows 10“.

„Technology Business Research“ analitikas Ezra Gotteilas mano, kad „Google“ akinių konkurentams nebus lengviau pasiekti populiarumo. „Abejoju, kad „Sony“ ir „Microsoft“ pasiseks labiau nei „Google“. Nepaisant to, kad jų įrenginiai bus gražesnės išvaizdos ir pigesni, nėra ko tikėtis didelio uždarbio, nes tai juk tėra nedidelis aksesuaras,“ – sako jis.

Bet kuriuo atveju, „Sony“ ir „Microsoft“ pasisekė, kad įmonės, prieš kurdamos savo nešiojamuosius įrenginius, jau galėjo išbandyti „Google Glass“, išsiaiškinti jų privalumus ir trūkumus.

Šaltinis: computerworld.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kino pramonė ar televizoriai – kas pirmesni?

Besirenkant naują televizorių, geresnei vaizdo kokybei skiriamas bene didžiausias dėmesys, todėl natūralu, kad šiuo metu rinkoje vis dažniau atsigręžiama ir į 4K raišką. skaityti »

Keičiasi įmonių požiūris į gamybos modernizaciją

Naujausia Lietuvos pramonininkų konfederacijos atlikta 150 didžiausių Lietuvos įmonių vadovų apklausa rodo, kad įmonių požiūris į gamybos modernizaciją keičiasi - pramonės įmonės vis dažniau investuoja į moderniąją pramonę. skaityti »

B. Geitsas neleido vaikams naudotis išmaniaisiais telefonais iki 14 metų

Ne vienas technologijų įmonių vadovas riboja išmaniųjų prietaisų naudojimą savo vaikams. skaityti »

Lietuvos įmonės investuoja į inovacijas

Per pastaruosius trejus metus inovacijas Lietuvoje diegė daugiau nei pusė, t.y. 53 proc. įmonių. skaityti »

Kibernetinis saugumas ir dirbtinis intelektas – ateities inovacija?

Ateis tokia diena, kai programuotojai galės perleisti savo darbą pačioms save mokančioms mašinoms, kompiuteriai gebės mokytis, naudotis tomis žiniomis, kurias sukaupė iš daugybės visų mūsų naudojamų įrenginių. skaityti »

Vilniuje bus pristatytas „Tesla Gigafactory“ gamykloje dirbantis robotas

Naujausi robotai niekuo neprimena žmogaus, o ekspertai aiškina, jog ateitis, kurioje jie padaro visus mūsų darbus, yra veikiau tik graži fantazija. skaityti »

Ar verslas pasirengęs dar vienai pramonės revoliucijai?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu, – tai ne ateitis, tai jau šių dienų realybė. Taip teigia ietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis. skaityti »

Lietuva siekia tapti Baltijos regiono informacinių technologijų kompetencijų centru

Lietuva laimėjo galimybę steigti pirmąjį Baltijos regione informacinių ir komunikacijos technologijų kompetencijų centrą. skaityti »

„Dell“ pirmoji rinkoje pakuotėms panaudojo iš vandenynų surinktą plastiką

Amerikiečių IT įmonė „Dell“ surado būdą taršai sumažinti: netrukus rinkoje pasirodys vieni naujausių bei pažangiausių kompiuterių – „XPS 13 2-in-1“, kurių pakuotės pagamintos iš vandenynuose surinkto plastiko. skaityti »

Besirenkantiems planšetę: svarbiausių parametrų ketvertukas

Norintiems nusipirkti iš tiesų gerą planšetę, ekspertai rekomenduoja nepatingėti ir atkreipti dėmesį į svarbiausius parametrus bei savybes. Kokios jos? skaityti »