Sukurtas atminties lustas padės greičiau apdoroti informaciją

Publikuota: 2017 m. rugsėjo 15 d. penktadienis

Kalifornijos technologijos instituto tyrėjai pirmą kartą sukūrė nanometrinį optinį kvantinės atminties lustą. Tai svarbus atradimas plėtonat kvantines kompiuterių ir tinklų technologijas, galėsiančias informaciją apdoroti daug greičiau ir mažesniuose įrenginiuose.

„Ši technologija ne tik leidžia leidžia sumažinti kvantinės atminties įrenginius, bet ir geriau kontroliuoti atskirų atomų bei  kvantų sąveiką“, – teigia vienas iš kūrėjų Tian Zhong

Tradicinėje kompiuterių atmintyje atskiri informacijos bitai saugomi kaip 0 arba 1. Kvantiniuose kompiuteriuose duomenys saugomi kvantiniais bitais (kubitais). Nuo įprastų bitų jie skiriasi tuo, kad kubitai įgyti ne tik 0 ar 1 reikšmę, bet ir abi šias reikšmes tuo pačiu metu (superpozicija), tad duomenis galima saugoti daug efektyviau. Naujasis lustas perkelia informaciją į šviesos fotonus, kurie neturi nei krūvio, nei masės, tad iš jų galima kurti tobulesnius kompiuterinius prietaisus.

Naujoji mikroschema sudaryta iš atminties modulių masyvo. Kiekviename modulyje yra retųjų žemės elementų jonų turintis kristalas. Modulio ilgis yra 15µm, o plotis – 0,7µm, tai yra maždaug eritrocito dydžio. Šiuose moduliuose yra fotonus sugaunantys ir išlaikantys elementai. Atšaldę modulius iki 0,5 K (–272,7 °C), mokslininkai lazeriais kiekvieną modulį „apšaudė“ atskirais fotonais, kur juos sugerdavo optiniai elementai. Šios struktūros fotonus išlaikė 75 nanosekundes, paskui šviesa sklisdavo tolyn. Patikrinus modulius praėjusius fotonus, paaiškėjo, kad juose tebėra pradinė informacija. Tyrėjų teigimu, klaidų koeficientas tebuvo 3%.

Kad lustus būtų galima praktiškai naudoti kvantiniuose tinkluose, skirtuose informacijos perdavimui dideliais atstumais, jie turi gebėti saugoti informaciją bent vieną milisekundę. Būtent tai ir stengsis pasiekti mokslininkai. Tyrimas buvo publikuotas žurnale „Science“.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Mac“ savininkai labiau linkę pažintims naudoti socialinius tinklus

Kompanija „Kaspersky Lab“ nustatė romantiško elgesio ypatumus socialiniuose tinkluose. skaityti »

„Dell“ žengia į mokyklas su „du viename“ kompiuteriais

JAV technologijų kompanija „Dell EMC“ pristatė atnaujintą „Latitude“ kompiuterių liniją, specialiai pritaikytą mokiniams ir mokytojams. skaityti »

Tautiečiai renkasi išmanųjį: kainos vilioja, reklama neįtikina

Net 86 proc. Lietuvos gyventojų, pirkdami išmanųjį, jį rinktųsi pagal parduotuves, skelbiančias apie geriausius kainų pasiūlymus – rodo rinkos tyrimas. skaityti »

Naujausia „Samsung Galaxy A“ telefonų serija jau Lietuvoje

Naujausius telefonus „Samsung Galaxy A5“ ir „Galaxy A3“ galima įsigyti ir Lietuvos parduotuvėse. skaityti »

Dirbtinį intelektą kurs dirbtinis intelektas

Kompanija „Google“ nusprendė sukurti dirbtinį intelektą, kuris pats gamintų dirbtinio intelekto sistemas. skaityti »

Ko laukti iš technologijų artimiausiu metu?

Technologijos tobulėja. Tai, kas kadaise atrodė fantastika, tampa realybe. skaityti »

Nepakeičiamos programėlės, gyvenantiems „išmaniai“

Nesvarbu, ar savo telefone laikote per kelias dešimtis programėlių, ar priklausote tai žmonių grupei, kuri joms apskritai abejinga – yra tokių programėlių, kurias „Android“ telefonų savininkai turėti privalo. skaityti »

„Dell“ technologijų prognozės 2017-iesiems

Paskutiniai keleri metai technologijų pasaulyje buvo pakankamai audringi, tačiau 2017-ieji žada būti ne mažiau ramūs tiek verslui, tiek eiliniam vartotojui. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ perka „AppDynamics“ už beveik 4 mlrd. dol.

Pranešama, kad kompanija „Cisco Systems Inc.“ susitarė dėl programinės įrangos gamintojos „AppDynamics Inc“ įsigijimo už 3,7 mlrd. JAV dolerių. skaityti »

Išrastas ličio jonų baterijų gesintuvas

Stenfordo universiteto mokslininkai išrado ličio jonų bateriją su įtaisytu „gesintuvu“, kuris suveikia, jei baterijos temperatūra pakyla. skaityti »