Tyrimas parodė, kad mobiliojo ryšio priemonių ir interneto naudojimo įpročiai tarp Baltijos šalių gyventojų panašūs

Publikuota: 2012 m. spalio 8 d. pirmadienis

„GfK Custom Research Baltic“ trijose Baltijos šalyse atliktas tyrimas parodė, kad paprastieji mobilieji telefonai išlieka populiariausia telekomunikacijos priemone tarp interneto vartotojų. Išmaniuoju telefonu naudojasi beveik kas antras, o planšetiniai kompiuteriai vis dar nėra populiarūs, jais Baltijos šalyse naudojasi vos dešimtadalis. Tyrimas atskleidė, kad pusė interneto vartotojų supranta mobiliųjų operatorių duomenų teikimo paslaugos kainų politiką, tačiau interneto greitį vertina prastai.

Rinkos tyrimų bendrovė „GfK CR Baltic“ trijose Baltijos šalyse rugpjūčio mėn. internetine apklausa atlikto tyrimą apie telekomunikacijos priemonių naudojimą ir mobiliųjų operatorių paslaugų vertinimą.

Per tyrimą paaiškėjo, kad Lietuvoje ir Latvijoje interneto vartotojai šiek tiek dažniau nei Estijos gyventojai naudojasi paprastaisiais mobiliaisias telefonais (Lietuvoje 84 proc., Latvijoje – 81, Estijoje – 75 proc.). Tokio tipo telefonais dažniau naudojasi 45 metų ir vyresni respondentai, tuo tarpu išmaniaisiais – jaunesni nei 34 metų ir dažniau vyrai.

Besinaudojančių išmaniaisias telefonais taip pat daugiausia Lietuvoje – 53 proc., Latvijoje – 41 proc. ir Estijoje 49 proc .
Nešiojamuosius kompiuterius daugiausiai naudoja Estijos interneto vartotojai – 77 proc. Tuo tarpu Lietuvoje jais naudojasi 72 proc. apklausoje dalyvavusių respondentų, o Latvijoje - 68 proc.

Baltijos šalių interneto vartotojai vis dar mažai naudoja planšetinius kompiuterius, didžiausias procentas turinčių šią priemonę Estijoje – 10 proc., tuo tarpu Latvijoje 8 proc., o Lietuvoje – vos 6 proc.

Šis tyrimas parodė, kad internetu naudotis respondentai labiau linkę išmaniajame telefone nei paprastame. Internetu išmaniajame telefone dažniau naudojamasi ir esant ne namuose.

Daugiausia respondentų Lietuvoje išreiškė norą naudotis WiFi mieste (kavinėse, parkuose, transporte) – daugiau nei du trečdaliai visų respondentų. Tuo tarpu Latvijoje tai pareiškė 61 proc., o Estijoje 58 proc.

Per tyrimą respondentų buvo prašoma įvertinti ir mobiliųjų operatorių duomenų teikimo paslaugas. Apibendrinus tyrimo rezultatus paaiškėjo, kad duomenų perdavimo paslaugos kainų politiką supranta du trečdaliai latvių ir tai yra aukščiausias įvertinimas tarp Baltijos šalių respondentų.

Tuo metu interneto vartotojai Lietuvoje ir Estijoje mobiliųjų operatorių paslaugas vertina šiek tiek prasčiau. Lietuvoje ir Latvijoje yra didžiausias porcentas respondentų, nesuprantančių,kokiu pagrindu ir kaip yra formuojama kainų politika. Lietuvoje taip manančių yra 18 proc., Latvijoje – 20 proc, tuo tarpu Estijoje – 12 proc.

Su teiginiu, kad mobilaus interneto greitis atitinka tokį, kokį žada tiekėjas, sutiko 17 proc. apklausoje dalyvavusių lietuvių, tuo tarpu latvių - 11 proc. ir estų - 10 proc. Interneto greitis geriausiai vertinamas miestuose, o kaimo vietovėse prasčiau.
Internetinė apklausa atlikta rugpjūčio mėn., per kurią apklausti 872 18–65 m. amžiaus respondentai Lietuvoje,1006 respondentai Latvijoje, ir 1022 respondentai Estijoje.



Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »