Visuomenė galės įvertinti bibliotekose įdiegtas inovacijas

Publikuota: 2012 m. sausio 16 d. pirmadienis

Per pastaruosius kelerius metus daugelis Lietuvos viešųjų bibliotekų ne tik atnaujino kompiuterinę ir kitą technologinę įrangą, bet ir pasiūlė modernių, netradicinių paslaugų, kuriomis pavyko pritraukti daugiau lankytojų. Plačiau atskleisti bibliotekose įdiegtus novatoriškus sprendimus leis šiandien paskelbtas konkursas „Inovacijų biblioteka“, kuriame kviečiamos dalyvauti per 1 200 bibliotekų ir jų filialų.

„Viešųjų bibliotekų veidas keičiasi – iš knygų ir nemokamo interneto teikėjų jos tampa modernių paslaugų centrais. Šiuos pokyčius pastebi ir visuomenė: tyrimų duomenimis, 2008 m. 59 proc. gyventojų teigė, jog bibliotekose yra nuolat diegiamos naujovės, o 2011 m. pabaigoje taip manančiųjų padaugėjo iki 76 procentų. Konkursas „Inovacijų biblioteka“ – puiki galimybė parodyti, kad originaliais sprendimais praturtinta bibliotekų veikla kur kas geriau tenkina bendruomenių ir atskirų jų grupių poreikius“, – sakė konkursą inicijuojančio projekto „Bibliotekos pažangai“ vadovas Kęstutis Juškevičius.

„Inovacijų bibliotekos“ rinkimuose viešosios bibliotekos ir jų filialai varžysis novatoriškomis idėjomis, jau virtusiomis ar artimiausioje ateityje virsiančiomis projektais, kurie paverčia biblioteką patrauklesne, madingesne, modernesne vieta.

Rinkimuose dalyvausiančios bibliotekos pretenduos į tris nominacijas. Nominacijoje „Už novatoriškus sprendimus“ dalyvaus modernius, netradicinius sprendimus, leidusius pritraukti daugiau lankytojų, įgyvendinusios bibliotekos. Kategorijoje „Už atvertas galimybes“ bus apdovanotos bibliotekos, padėjusios žmonėms atrasti naujų laisvalaikio, įsidarbinimo, kultūrinės veiklos, tobulėjimo galimybių. Trečioji nominacija „Už šiandien kuriamą ateitį“ skirta bibliotekoms, kurių novatoriški planai dar tik pradedami įgyvendinti ir turi gerų tęstinumo perspektyvų.

Penkis geriausius kiekvienos nominacijos atstovus išrinks projekto „Bibliotekos pažangai“ sudaryta vertinimo komisija, o penkiolika finalinio etapo dalyvių vertins šalies visuomenė – vasario mėnesį kiekvienos nominacijos laimėtojus išrinks interneto vartotojai. Konkurso laimėtojai bus apdovanoti rėmėjų prizais bei specialiomis statulėlėmis.

Viešosios bibliotekos, norinčios dalyvauti „Inovacijų bibliotekos“ rinkimuose, paraiškos formą turi užpildyti iki sausio 23 d. Viena viešoji biblioteka ar jos filialas gali nominuoti save tik vieną kartą ir tik vienoje nominacijoje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Viešosiose bibliotekose – beveik pusė milijono internautų

Prieš ketverius metus prasidėjusi sparti Lietuvos viešųjų bibliotekų tinklo modernizacija daliai visuomenės atvėrė informacinių technologijų (IT) pasaulio galimybes. Praėjusiais metais nemokama viešosios interneto prieigos paslauga bibliotekose pasinaudojo apie 400 tūkst. vartoto... skaityti »

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »