40 interneto svetainių kitų metų pradžioje atsivers neįgaliesiems

Publikuota: 2011 m. lapkričio 19 d. šeštadienis

Lietuvos viešosios bibliotekos tapo vienomis pirmųjų viešojo sektoriaus įstaigų, ėmusių spręsti neįgaliųjų skaitmeninės atskirties problemą. Netoli pusšimčio bibliotekų savo interneto svetaines pritaikys neįgaliesiems, jose taip pat bus galima naršyti mobiliaisiais telefonais. Šį bibliotekų svetainių modernizavimo projektą planuojama baigti 2012 m. pradžioje.

„Dar prieš trejus metus negalią turintys Europos Sąjungos (ES) gyventojai galėjo naudotis tik kiek daugiau nei 2 procentais svarbiausių viešojo ir privataus sektoriaus tinklalapių, šie skaičiai nedaug pasikeitę ir dabar. Neįgaliųjų skaitmeninė atskirtis yra viena svarbesnių problemų visos ES mastu, tad šis Lietuvos bibliotekų žingsnis yra ypač svarbus įtraukiant neįgaliuosius į internetu besinaudojančią visuomenę“, – teigė projekto „Bibliotekos pažangai“ IT koordinatorius Gediminas Navickas. 

Sėkmingai įgyvendinant projektą ketinama perprogramuoti 40–ies Lietuvos viešųjų bibliotekų svetaines taip, kad jomis galėtų naudotis neįgalieji ir besinaudojantys mobiliaisiais įrenginiais. Bibliotekininkai savo ruožtu bus mokomi, kaip dirbti su atnaujintomis svetainėmis. Planuojama, kad svetainių modernizavimo darbai bus baigti po Naujųjų metų. 

Pasak G. Navicko, tai – plataus masto projektas, apimantis svetainių perprogramavimą, dizaino ir kitų technologinių sprendimų patobulinimą, svetainės struktūros atnaujinimą, konsultacijas bibliotekininkams.

„Pritaikymas neįgaliesiems turi kelis technologinius aspektus: teisingą svetainės suprogramavimą ir apipavidalinimą, kuris leidžia neįgaliesiems suprasti svetainės turinį. Pavyzdžiui, regos negalią turintys lankytojai galės perklausyti svetainės tekstus naudodami balso sintezatorių. Ne mažiau svarbūs ir paties turinio parengimo aspektai, kai svetainę pildantys specialistai pritaiko turinį neįgaliųjų pasiekiamumui. Vienas tokių pritaikymų yra į svetainės kodą įterpiamas alternatyvus tekstas, kurio pagalba regos negalią turintys lankytojai sužinos, kas pavaizduota paveiksliukuose ir nuotraukose“, – sakė projekto koordinatorius.

ES statistiniais duomenimis, 2008 m. neįgaliesiems buvo prieinami tik 2,6 proc. svarbiausių viešojo ir privataus sektorių tinklalapių bei vos 5,3 proc. ES narių vyriausybių svetainių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas lemia interneto spartą?

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys,... skaityti »

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »