Bibliotekų svetainėse jau gali naršyti ir neįgalieji

Publikuota: 2012 m. balandžio 11 d. trečiadienis

Neįgaliųjų skaitmeninė atskirtis Lietuvoje ima tirpti. Prie to prisideda viešosios bibliotekos, savo interneto svetaines pritaikiusios specialiųjų visuomenės grupių poreikiams. Projekto „Bibliotekos pažangai“ iniciatyva jau ėmė veikti dešimt tokių svetainių. Iš viso iki vasaros pradžios neįgaliesiems atsivers 56 bibliotekų svetainės.

„Nors Lietuvoje yra daug teisės aktų, reglamentuojančių neįgaliųjų teises, kasdieniame gyvenime tokie žmonės susiduria su daugybe problemų, viena iš jų – skaitmeninė atskirtis. Apytiksliai 10 tūkst. šalyje gyvenančių regėjimo negalią turinčių gyventojų interneto svetainės tarnauja kaip puikus informacijos šaltinis, langas į kultūrinį ir žinių pasaulį, tad jį atverti kuo plačiau yra būtina“, - sakė projekto „Bibliotekos pažangai“ vadovas Kęstutis Juškevičius.

Praėjusių metų pabaigoje startavęs bibliotekų svetainių pritaikymo neįgaliesiems projektas davė pirmuosius vaisius. Lazdijų, Kaišiadorių, Molėtų, Varėnos, Jurbarko, Kelmės, Tauragės, Kauno, Jonavos rajonų bei Alytaus miesto viešosios bibliotekos jau modernizavo savo svetaines, jose gali naršyti negalią turintys žmonės, taip pat besinaudojantys mobiliaisiais įrenginiais. Per balandžio mėnesį tokiu būdu bus atnaujinta dar 10, gegužę – 20, birželio pradžioje – 16 bibliotekų svetainių.

„Įgyvendiname projektus, kurių tikslas – ne tik literatūros populiarinimas, informacinių paslaugų modernizavimas, bet ir socialinės atskirties mažinimas. Neįgalūs žmonės nėra mobilūs, be to, dažnai vieniši, tad jiems būtina kuo dažniau ištrūkti iš savo pasaulio, pasisemti naujų įspūdžių, išreikšti save, pabendrauti, o tam reikalui esame ideali vieta. Tad džiaugiamės, galėdami dar labiau prisidėti prie neįgaliųjų integracijos“, - svetainės atnaujinimą komentavo Alytaus miesto J. Kunčino bibliotekos direktorė Giedrė Bulgakovienė.

Jos teigimu, modernizuojant svetainę bibliotekininkams teko nemažai paplušėti koreguojant ir atnaujinant jos turinį taip, jog jis galėtų būti suprantamas ir pasiekiamas specialiais naršymui skirtais įrenginiais besinaudojantiems neįgaliesiems. „Neabejojame, jog geresnis svetainės turinio pasiekiamumas pradžiugins ne tik mūsų nuolatinius negalią turinčius lankytojus, kurių yra per 350, bet ir padės į biblioteką pritraukti naujų“, - sakė Alytaus J. Kunčino bibliotekos direktorė.

Norint jog svetainėje be trukdžių galėtų naršyti negalią turintis ar garbaus amžiaus žmogus jos turinys turi būti pritaikytas specialiems įrankiams bei didesnį pasiekiamumą užtikrinančioms priemonėms, tokiems kaip balso sintezatorius, spartieji klaviatūros klavišai, alternatyvus tekstas ir t. t.

ES statistiniais duomenimis, 2008 m. neįgaliesiems buvo prieinami tik 2,6 proc. svarbiausių viešojo ir privataus sektorių tinklalapių bei vos 5,3 proc. ES narių vyriausybių svetainių.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »