Bibliotekų svetainėse jau gali naršyti ir neįgalieji

Publikuota: 2012 m. balandžio 11 d. trečiadienis

Neįgaliųjų skaitmeninė atskirtis Lietuvoje ima tirpti. Prie to prisideda viešosios bibliotekos, savo interneto svetaines pritaikiusios specialiųjų visuomenės grupių poreikiams. Projekto „Bibliotekos pažangai“ iniciatyva jau ėmė veikti dešimt tokių svetainių. Iš viso iki vasaros pradžios neįgaliesiems atsivers 56 bibliotekų svetainės.

„Nors Lietuvoje yra daug teisės aktų, reglamentuojančių neįgaliųjų teises, kasdieniame gyvenime tokie žmonės susiduria su daugybe problemų, viena iš jų – skaitmeninė atskirtis. Apytiksliai 10 tūkst. šalyje gyvenančių regėjimo negalią turinčių gyventojų interneto svetainės tarnauja kaip puikus informacijos šaltinis, langas į kultūrinį ir žinių pasaulį, tad jį atverti kuo plačiau yra būtina“, - sakė projekto „Bibliotekos pažangai“ vadovas Kęstutis Juškevičius.

Praėjusių metų pabaigoje startavęs bibliotekų svetainių pritaikymo neįgaliesiems projektas davė pirmuosius vaisius. Lazdijų, Kaišiadorių, Molėtų, Varėnos, Jurbarko, Kelmės, Tauragės, Kauno, Jonavos rajonų bei Alytaus miesto viešosios bibliotekos jau modernizavo savo svetaines, jose gali naršyti negalią turintys žmonės, taip pat besinaudojantys mobiliaisiais įrenginiais. Per balandžio mėnesį tokiu būdu bus atnaujinta dar 10, gegužę – 20, birželio pradžioje – 16 bibliotekų svetainių.

„Įgyvendiname projektus, kurių tikslas – ne tik literatūros populiarinimas, informacinių paslaugų modernizavimas, bet ir socialinės atskirties mažinimas. Neįgalūs žmonės nėra mobilūs, be to, dažnai vieniši, tad jiems būtina kuo dažniau ištrūkti iš savo pasaulio, pasisemti naujų įspūdžių, išreikšti save, pabendrauti, o tam reikalui esame ideali vieta. Tad džiaugiamės, galėdami dar labiau prisidėti prie neįgaliųjų integracijos“, - svetainės atnaujinimą komentavo Alytaus miesto J. Kunčino bibliotekos direktorė Giedrė Bulgakovienė.

Jos teigimu, modernizuojant svetainę bibliotekininkams teko nemažai paplušėti koreguojant ir atnaujinant jos turinį taip, jog jis galėtų būti suprantamas ir pasiekiamas specialiais naršymui skirtais įrenginiais besinaudojantiems neįgaliesiems. „Neabejojame, jog geresnis svetainės turinio pasiekiamumas pradžiugins ne tik mūsų nuolatinius negalią turinčius lankytojus, kurių yra per 350, bet ir padės į biblioteką pritraukti naujų“, - sakė Alytaus J. Kunčino bibliotekos direktorė.

Norint jog svetainėje be trukdžių galėtų naršyti negalią turintis ar garbaus amžiaus žmogus jos turinys turi būti pritaikytas specialiems įrankiams bei didesnį pasiekiamumą užtikrinančioms priemonėms, tokiems kaip balso sintezatorius, spartieji klaviatūros klavišai, alternatyvus tekstas ir t. t.

ES statistiniais duomenimis, 2008 m. neįgaliesiems buvo prieinami tik 2,6 proc. svarbiausių viešojo ir privataus sektorių tinklalapių bei vos 5,3 proc. ES narių vyriausybių svetainių.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Saugesnio interneto diena: patarimai naudotojams

2017 m. vasario 7 d. Europoje minima Saugesnio interneto diena, kurios tikslas – paskatinti jaunus žmones saugiau ir atsakingiau naudotis internetu bendraujant, apsiperkant, siunčiantis filmus bei muziką. skaityti »

„Google Maps“ atvėrė Vilniaus oro uosto vidų

Apie Vilniaus oro uostą galima sužinoti dar daugiau – nuo šiol jo vidaus žemėlapį galima pamatyti per „Google“ siūlomą internetinių žemėlapių paslaugą. skaityti »

46 proc. Lietuvos gyventojų lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse

Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos užsakymu 2016 m. IV ketv. atlikto tyrimo duomenimis, 46 proc. Lietuvos gyventojų per pastaruosius 12 mėn. lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse. skaityti »

Kovai su patyčiomis – seminarai internetu

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“ kartu su partneriais - elektroniniu dienynu TAMO, toliau tęsia veiklas kovoje su patyčiomis ir emociniu smurtu. skaityti »

Vaikai nesuvokia, kokios grėsmės jų tyko internete

Trečdalis penkiolikmečių yra dalinęsi internete savo nuotraukomis, kuriose jie buvo apsinuoginę. Tai – tik vienas iš šokiruojančių faktų, kuriuos atskleidė daugiau nei metus trukęs Anglijos vaikų reikalų komisaro tyrimas. skaityti »

Pavydas interneto draugams kelia neigiamas emocijas

Socialinė žiniasklaida prasidėjo kaip priemonė palaikyti ryšį su draugais ir dalytis laimingais prisiminimais. skaityti »

Kuo „Facebook“ nustebins 2017-aisiais?

Populiariausias pasaulyje socialinis tinklas „Facebook“ 2016-aisiais savo vartotojus džiugino naujų funkcijų ir patobulinimų gausa. skaityti »

Suomiai labiausiai priklausomi nuo interneto

Švedų mobiliojo ryšio operatorius „Tefficient“ atliko tyrimą 32-ose pasaulio šalyse, siekdamas išsiaiškinti, kuri šalis yra labiausiai priklausoma nuo išmaniųjų elektroninių prietaisų. skaityti »

Prie interneto lietuviai dažniausiai jungiasi išmaniaisiais telefonais

Išmanusis telefonas tampa pagrindine Lietuvos gyventojų priemone naudotis internetu. skaityti »

Per internetą daugiausia apsiperka Izraelio gyventojai

2016 metais į Izraelį atėjo 8,1 tonos prekių, užsakytų užsienio el. parduotuvėse. skaityti »