Didžioji dalis vaikų naršo internete be tėvų priežiūros

Publikuota: 2012 m. kovo 9 d. penktadienis

Suaugusieji yra linkę rūpintis fiziniu savo vaikų saugumu, tačiau neretai pamiršta jų apsaugą virtualiame pasaulyje. Pasaulinės saugumo sprendimų kūrėjos ESET Airijoje atliktas tyrimas parodė, kad daugiau nei pusė vaikų nuo 13 metų internete naršo be tėvų priežiūros.

Apklausoje dalyvavo virš 1 000 tėvų, turinčių 6–16 metų amžiaus vaikų. Rezultatai parodė, kad kuo didesni vaikai, tuo jie mažiau prižiūrimi: jauniausia 6–7 metų amžiaus vaikų grupė paliekama prie kompiuterio be priežiūros tik 27 proc. atvejų, tuo tarpu net 73 proc. atvejų atitenka 16 metų amžiaus vaikų grupei.

Didžiausi pavojai internete – tai žalingos informacijos poveikis ir bandymai pasinaudoti vaiko naivumu. Tarp jų: įvairios kenkėjiškos svetainės, pornografiniai puslapiai, tinklalapiai, siūlantys atsisiųsti nelegalias programas ir žaidimus, taip užkrėsdami kompiuterius kenkėjiška programine įranga ir kt. Pasak specialistų, tėvai turėtų paaiškinti vaikams ne tik apie saugų naršymą, bet ir privatumą internete, disponavimą asmeniniais duomenimis socialiniuose tinkluose.

Saugumą gali užtikrinti tik kompleksinės priemonės: kompiuteryje įdiegta visapusiška antivirusinė apsauga, gerosios praktikos ir patarimai vaikams. Saugumo specialistai pataria:

  • Supraskite interneto pavojus ir paaiškinkite vaikams, kaip jų išvengti.
  • Tėvai turėtų žinoti, ką jų vaikai veikia prie kompiuterio. Galbūt jie siunčiasi nelegalias programėles, naudojasi nulaužta programine įranga ar lankosi pavojinguose puslapiuose?
  • Kalbėkitės su vaikais apie žmones, su kuriais jie bendrauja internete – gal tarp klasės draugų yra keistų nežinomų asmenų.
  • Daugiau dėmesio skirkite socialiniams tinklams – vaikai turėtų žinoti, kaip jais saugiai naudotis, nekalbant apie tai, kad patiems mažiausiems nederėtų kurti „Facebook“ paskyros.
  • Naudokite apsaugos programas, pavyzdžiui Tėvų kontrolę, integruotą antivirusinėje programoje „ESET Smart Security 5“ – turėdami galimybę kontroliuoti prieigą prie kenksmingų svetainių, užkirsite kelią galimiems pavojams.

Tuo metu unikalios grėsmių stebėjimo sistemos „ThreatSense.Net“ duomenimis kiekvieną mėnesį sudaromas virusų dešimtukas atskleidžia, kad pastaruoju metu padaugėjo kenkėjų, nukreipiančių į kenkėjiškas svetaines ir bandančių pasisavinti vartotojų duomenis.

Vasario mėnesį tarp virusų karaliavo į kenkėjiškų programų atsisiuntimą nukreipiantis „HTML/ScrInject.B“, aptiktas 3,93 proc. užkrėstų kompiuterių, taip pat į kenkėjiškas svetaines nukreipiantis „HTML/Iframe.B“ (3,38 proc.).

Penktoje vietoje dešimtuko naujokas – Trojos arklys „HTML/Fraud.BG“ (1,64 proc.), pasisavinantis vartotojo duomenis. Kenkėjas pasiūlo užpildyti trumpą apklausos anketą ir surinktus duomenis – telefono numerį, el.pašto adresą – siunčia į nuotolinį kompiuterį. Į dešimtuką iš 35 vietos atkeliavo kenksmingas JavaScript kodas „JS/Kryptik“ (1,30 proc.), talpinamas HTML puslapiuose ir nukreipiantis vartotojus į kenkėjiškas svetaines.

Nepraranda savo pozicijų ir virusų dešimtuko senbuviai: per nešiojamas laikmenas plintantis  „INF/Autorun“ (3,77 proc.) ir kirminas „Win32/Conficker“ (1,93 proc.), užkrečiantis kompiuterius naudodamasis „Windows“ šeimos operacinių sistemų spraga. Kirminas „Win32/Dorkbot“ (1,18 proc.), plintantis per nešiojamas laikmenas, gali būti valdomas nuotoliniu būdu – jis renka prisijungimo duomenis prie interneto svetainių ir siunčia juos savo kūrėjams.

Vasario kenkėjų dešimtuką užbaigia Trojos arklys „JS/TrojanDownloader.Iframe.NKE“ (1,07 proc.), nukreipiantis naršyklę į kenkėjiškas svetaines, ir polimorfinis virusas „Win32/Sality.NBA“ (0,84 proc.), trinantis iš registro saugumo priemones aktyvuojančius įrašus. Paskutinis kenkėjas – šnipinėjimo programėlė „Win32/Spy.Ursnif“ (0,66 proc.), renkanti duomenis užkrėstame kompiuteryje ir siunčianti juos programišiams. „Spy.Ursnif“ sukuria paslėptą profilį, kad programišiai galėtų prie kompiuterio prisijungti nuotoliniu būdu ir daryti ką tinkami.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Sustabdytas didžiausią grėsmę keliantis „botnet“ tinklas „Gamarue“

Saugumo sprendimų kompanija ESET drauge su „Microsoft“ tyrėjais, bendradarbiaujant su teisėsaugos agentūromis FTB, „Interpol“, „Europol“ ir kitais kibernetinės apsaugos ekspertais visame pasaulyje, sėkmingai sustabdė daugelį metų internete plitusį kenkėjiškų programų židinį „Gama... skaityti »

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »