El. paslaugos 250 tūkst. neįgaliųjų sudarė galimybes tapti visaverčiais bibliotekų skaitytojais

Publikuota: 2011 m. lapkričio 17 d. ketvirtadienis

Per pastaruosius metus didžiausiose Lietuvos bibliotekose esantys informacijos lobynai tapo lengviau prieinami tūkstančiams Lietuvos žmonių su negalia. Tokios nuomonės laikosi didžiausio žmonių su negalia organizacijas vienijančio Lietuvos neįgaliųjų forumo prezidentė Rasa Kavaliauskaitė.

Prieš dvejus metus pasirašyta trišalė sutartis tarp Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos,  Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos (IVPK) ir viešosios įstaigos Centrinės projektų valdymo agentūros dėl projekto „Interaktyvių elektroninių paslaugų, skirtų leidiniams ir publikacijoms užsakyti ir gauti viešosiose bibliotekose, plėtra“ atvėrė naujas galimybes naudojantis bibliotekų paslaugomis.

„Įgyvendinant šį projektą, siekiama plėsti viešųjų bibliotekų teikiamas elektronines paslaugas, susijusias su dokumentų paieška, užsakymu, gavimu ir grąžinimu, kartu užtikrinant ir savitarnos galimybę. Projekte dalyvaujančiose bibliotekose įdiegtas „vieno langelio“ principas, pradėti efektyviau naudoti bibliotekos darbuotojų ir skaitytojų laiko resursai. Be to, bibliotekos tapo kur kas patogesnės žmonėms su negalia“, − sako IVPK direktorius Valdas Kišonas.

Pasak „Interaktyvių elektroninių paslaugų, skirtų leidiniams ir publikacijoms užsakyti ir gauti viešosiose bibliotekose, plėtra“ projekto vadovės Gražinos Bastauskienės, per pastaruosius metus bibliotekose kuriami vis patogesni e. sprendimai, kurie atitinka daugelio grupių, tarp jų ir žmonių su negalia, poreikius.

„Bibliotekose diegiami e. sprendimai žmonėms su negalia ne tik padeda taupyti laiką, bet ir tiesiogine prasme juos priartina prie bibliotekose sukauptos informacijos“, – sako G. Bastauskienė.

 Anot Lietuvos neįgaliųjų forumo prezidentės, žmonėms su negalia yra svarbu jausti, jog jie gali  nesudėtingai gauti informaciją, kuri anksčiau jiems buvo sunkiai pasiekiama.   

„Dabar neįgalieji gali žinių semtis ne tik internete, bet ir bibliotekose. Elektroniniai sprendimai leidžia žmonėms su negalia gauti visą didžiausiose šalies bibliotekose esančią informaciją – knygas, dokumentus, edukacinius filmus, muzikos CD – keliais kompiuterio klaviatūros klavišų spragtelėjimais“, − sako R. Kavaliauskaitė.

Projektas „Interaktyvių elektroninių paslaugų, skirtų leidiniams ir publikacijoms užsakyti ir gauti viešosiose bibliotekose, plėtra“ įgyvendinamas Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“ priemonės „Elektroninės valdžios paslaugos“ lėšomis. Projektui skirtas 11,3 mln. litų finansavimas, iš kurių 9,6 mln. litų sudaro Europos regioninės plėtros fondo lėšos.  

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Vilniaus universitete – bendros pastangos gerinti sąlygas žmonėms su negalia

Vilniaus universitetas (VU) nuosekliai dirba siekdamas sukurti tinkamas studijų sąlygas visiems savo studentams. skaityti »

Saugesnio interneto diena: patarimai naudotojams

2017 m. vasario 7 d. Europoje minima Saugesnio interneto diena, kurios tikslas – paskatinti jaunus žmones saugiau ir atsakingiau naudotis internetu bendraujant, apsiperkant, siunčiantis filmus bei muziką. skaityti »

„Google Maps“ atvėrė Vilniaus oro uosto vidų

Apie Vilniaus oro uostą galima sužinoti dar daugiau – nuo šiol jo vidaus žemėlapį galima pamatyti per „Google“ siūlomą internetinių žemėlapių paslaugą. skaityti »

46 proc. Lietuvos gyventojų lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse

Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos užsakymu 2016 m. IV ketv. atlikto tyrimo duomenimis, 46 proc. Lietuvos gyventojų per pastaruosius 12 mėn. lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse. skaityti »

Kovai su patyčiomis – seminarai internetu

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“ kartu su partneriais - elektroniniu dienynu TAMO, toliau tęsia veiklas kovoje su patyčiomis ir emociniu smurtu. skaityti »

Vaikai nesuvokia, kokios grėsmės jų tyko internete

Trečdalis penkiolikmečių yra dalinęsi internete savo nuotraukomis, kuriose jie buvo apsinuoginę. Tai – tik vienas iš šokiruojančių faktų, kuriuos atskleidė daugiau nei metus trukęs Anglijos vaikų reikalų komisaro tyrimas. skaityti »

Pavydas interneto draugams kelia neigiamas emocijas

Socialinė žiniasklaida prasidėjo kaip priemonė palaikyti ryšį su draugais ir dalytis laimingais prisiminimais. skaityti »

Kuo „Facebook“ nustebins 2017-aisiais?

Populiariausias pasaulyje socialinis tinklas „Facebook“ 2016-aisiais savo vartotojus džiugino naujų funkcijų ir patobulinimų gausa. skaityti »

Suomiai labiausiai priklausomi nuo interneto

Švedų mobiliojo ryšio operatorius „Tefficient“ atliko tyrimą 32-ose pasaulio šalyse, siekdamas išsiaiškinti, kuri šalis yra labiausiai priklausoma nuo išmaniųjų elektroninių prietaisų. skaityti »

Prie interneto lietuviai dažniausiai jungiasi išmaniaisiais telefonais

Išmanusis telefonas tampa pagrindine Lietuvos gyventojų priemone naudotis internetu. skaityti »

Per internetą daugiausia apsiperka Izraelio gyventojai

2016 metais į Izraelį atėjo 8,1 tonos prekių, užsakytų užsienio el. parduotuvėse. skaityti »