El. paslaugos 250 tūkst. neįgaliųjų sudarė galimybes tapti visaverčiais bibliotekų skaitytojais

Publikuota: 2011 m. lapkričio 17 d. ketvirtadienis

Per pastaruosius metus didžiausiose Lietuvos bibliotekose esantys informacijos lobynai tapo lengviau prieinami tūkstančiams Lietuvos žmonių su negalia. Tokios nuomonės laikosi didžiausio žmonių su negalia organizacijas vienijančio Lietuvos neįgaliųjų forumo prezidentė Rasa Kavaliauskaitė.

Prieš dvejus metus pasirašyta trišalė sutartis tarp Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos,  Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos (IVPK) ir viešosios įstaigos Centrinės projektų valdymo agentūros dėl projekto „Interaktyvių elektroninių paslaugų, skirtų leidiniams ir publikacijoms užsakyti ir gauti viešosiose bibliotekose, plėtra“ atvėrė naujas galimybes naudojantis bibliotekų paslaugomis.

„Įgyvendinant šį projektą, siekiama plėsti viešųjų bibliotekų teikiamas elektronines paslaugas, susijusias su dokumentų paieška, užsakymu, gavimu ir grąžinimu, kartu užtikrinant ir savitarnos galimybę. Projekte dalyvaujančiose bibliotekose įdiegtas „vieno langelio“ principas, pradėti efektyviau naudoti bibliotekos darbuotojų ir skaitytojų laiko resursai. Be to, bibliotekos tapo kur kas patogesnės žmonėms su negalia“, − sako IVPK direktorius Valdas Kišonas.

Pasak „Interaktyvių elektroninių paslaugų, skirtų leidiniams ir publikacijoms užsakyti ir gauti viešosiose bibliotekose, plėtra“ projekto vadovės Gražinos Bastauskienės, per pastaruosius metus bibliotekose kuriami vis patogesni e. sprendimai, kurie atitinka daugelio grupių, tarp jų ir žmonių su negalia, poreikius.

„Bibliotekose diegiami e. sprendimai žmonėms su negalia ne tik padeda taupyti laiką, bet ir tiesiogine prasme juos priartina prie bibliotekose sukauptos informacijos“, – sako G. Bastauskienė.

 Anot Lietuvos neįgaliųjų forumo prezidentės, žmonėms su negalia yra svarbu jausti, jog jie gali  nesudėtingai gauti informaciją, kuri anksčiau jiems buvo sunkiai pasiekiama.   

„Dabar neįgalieji gali žinių semtis ne tik internete, bet ir bibliotekose. Elektroniniai sprendimai leidžia žmonėms su negalia gauti visą didžiausiose šalies bibliotekose esančią informaciją – knygas, dokumentus, edukacinius filmus, muzikos CD – keliais kompiuterio klaviatūros klavišų spragtelėjimais“, − sako R. Kavaliauskaitė.

Projektas „Interaktyvių elektroninių paslaugų, skirtų leidiniams ir publikacijoms užsakyti ir gauti viešosiose bibliotekose, plėtra“ įgyvendinamas Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“ priemonės „Elektroninės valdžios paslaugos“ lėšomis. Projektui skirtas 11,3 mln. litų finansavimas, iš kurių 9,6 mln. litų sudaro Europos regioninės plėtros fondo lėšos.  

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Vilniaus universitete – bendros pastangos gerinti sąlygas žmonėms su negalia

Vilniaus universitetas (VU) nuosekliai dirba siekdamas sukurti tinkamas studijų sąlygas visiems savo studentams. skaityti »

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »