Elektroninė prekyba Lietuvoje vis dar niša nuosavam verslui

Publikuota: 2012 m. balandžio 2 d. pirmadienis

Remiantis Lietuvos statistikos departamento duomenimis, elektroninė prekyba nuo 2006–ųjų iki 2011 metų padidėjo keturis kartus. Tai rodo ne tik perkančiosios galios didėjimą internete, bet ir elektroninių parduotuvių skaičiaus augimą.

Nors tyrimų bendrovės RAIT 2011 m. atlikta apklausa rodo, kad daugelis (82 proc.) Lietuvos gyventojų neketina pradėti savo verslo, nes jų manymu, tai padaryti mūsų šalyje yra sunku, kai kuriems interneto parduotuvių kūrimas tampa viena iš galimybių pradėti savo verslą sudėtingoje rinkoje.

Klasikiniais drabužiais internete prekiaujančios elektroninės parduotuvės bendrasavininkė Sigita Listopadskienė teigia, kad imtis nuosavo verslo paskatino noras būti nepriklausomai ir galimybė realizuoti sukauptas žinias. Elektroninė parduotuvė Stilingai.lt šiandien skaičiuoja ne tik vienerių metų veiklos sukaktį, bet ir gerokai išaugusius pardavimus.

„Praėjus lygiai metams nuo nuosavo verslo įkūrimo, veiklos ekonominiai rezultatai iš tiesų yra geresni nei tikėtasi, tačiau jie nuolat investuojami į įmonės plėtrą. Nors mėnesinė apyvarta nėra labai didelė, tačiau kiekvieną mėnesį sparčiai didėja“, – teigia S. Listopadskienė.

Elektroninės prekybos suaktyvėjimą mūsų šalyje patvirtina ir siuntas iš užsienio bei Lietuvos interneto parduotuvių gyventojams pristatančios kompanijos „DPD Lietuva“ generalinė direktorė Indrė Puišė. Jos teigimu, pastaraisiais metais, siuntų gabenimas elektroninės prekybos srityje, tiek Lietuvoje, tiek kaimyninėse Baltijos šalyse išaugo 45–47 proc.

„Gyventojai internete perka viską. Nors vis dar dažniausiai tenka gabenti buitinę techniką, pastaruoju metu itin padaugėjo drabužių siuntų, iš Lietuvos elektroninių parduotuvių. Tiesa, jų tiek anksčiau nebuvo. Todėl akivaizdu, kad užsienio drabužių elektroniniam verslui auga konkurencinga Lietuvos rinka“, – teigia „DPD Lietuva“ generalinė direktorė Indrė Puišė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »