„Google“ algoritmų atnaujinimas: ar jūsų svetainė tam pasiruošusi?

Publikuota: 2016 m. spalio 6 d. ketvirtadienis

Kompanija „Google“ išleido naujų pokyčių, kurie gali turėti įtakos jūsų svetainės reitingams „Google“ paieškos sistemoje. SEO AKADEMIJA įkūrėja, metodikos autorė ir lektorė, SEO specialistė Evelina Tamulaitienė dalijasi „Google“ naujienomis apie pokyčius interneto rinkodaros pasaulyje.

Kokias naujienas atneša „Possum“? 

„Possum“ – tai dar neoficialiai vadinami didieji pokyčiai „Google“ vietos reitingų filtruose veikiantys nuo 2016 m. rugsėjo 1 dienos. Šis atnaujinimas neišima jūsų verslo svetainės tinklalapio iš Google paieškos rezultatų, o filtruoja keletą objektų, kurie anksčiau buvo rodomi", – sako E. Tamulaitienė.

Taigi, pagrindiniai „Google“ pokyčiai:

Tampa svarbesnė nei anksčiau fizinė ieškotojo vieta (arba kitaip dar vadinamas IP adresas).

„Google“ vis labiau pasitiki surenkama informacija apie vartotojus. Tampa svarbu nustatyti tikslią įmonės buvimo vietą, nes taip jūsų svetainė bus rodoma aukštesniuosiuose Google rezultatuose. Nenustačius tikslios vietos, „Google“ rezultatuose jūsų svetainės gali apskritai nesimatyti. 

Anksčiau kildavo sunkumų verslininkams, kurių verslas priklausė ne pagrindiniams šalies miestams, bet miesteliams. Šiuo metu sulygintos jėgos ir tampa nebesvarbu ar įmonės fizinė vieta mieste ar miestelyje. Bet kuriuo atveju ji bus sėkmingai randama, jeigu vieta nustatyta teisingai. 

Naudojantis tuo pačiu adresu kaip ir kitos įmonės - verslas bus sunkiau randamas paieškos rezultatuose. Tas pats galioja vienodam telefono numeriui arba svetaines adresui. „Google“ gali netgi panaikinti jūsų informaciją tam, kad ji tariamai nesikartotų paieškos sistemoje. 

Kaip matote, jūsų įmonės vieta ir tos informacijos tikslumas tampa svarbesnis nei bet kada anksčiau. „Google“ rūpinasi, jog beieškantieji būtų nukreipti pirmiausiai į aplink juos esančias įmones. 

Kaip pritaityti savo įmonę prie šių pokyčių ir padaryti ją labiau matomą? 

- Stenkitės, kad informacija apie jūsų verslą būtų kiek įmanoma unikalesnė. 

- Įkelkite kontaktinę informaciją į visus vietinius katalogus.

- Patikrinkite savo verslo aprašymus.

- Kelkite tik aukštos kokybės nuotraukas bei video medžiagą.

- Paprašykite savo klientų palikti Google atsiliepimus. 

- Nepamirškite pridėti miesto, šalies bei pašto kodo.

Kas naujo „Penguin 4.0“?

Programėlė „Penguin 4.0“ turi veikti pagal realaus laiko algoritmą. Tai reiškia, jog jeigu jūsų svetainė bus uždrausta „Google“ paieškos sistemoje, svetainę galėsite atgauti greičiau. Ką daryti, jog jūsų svetainė nebūtų uždrausta „Google“? 

- Nekelkite nuorodų į prastos reputacijos svetaines. 

- Nekelkite nuorodų į su tema nesusijusias internetines svetaines. 

- Nekelkite mokamų nuorodų.

- Nekelkite nuorodų sukurtų vien tik SEO nuorodų kūrimui. 

- Nekelkite nuorodų su pernelyg optimizuotu hipersaitu. 

Geriausia pokyčių žinutė  yra ta, kad jeigu jau turite tiksliai nustatę savo svetainės vietą ir laikotės pagrindinių nuorodų kėlimo principų, jūsų svetainė po šių pokyčių turėjo pakilti reitinguose aukščiau. O jeigu ir ne, dabar žinote, ko reikia imtis norint pasirūpinti savo klientų interneto svetainėmis. 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Žmonės nustemba internetu pasitikrinę savo sveikatos duomenis

Nepaisant to, kad jau nebe pirmus metus žmonės turi galimybę naudotis elektroninėmis paslaugomis ir sužinoti, kiek kainavo jų gydymas, jie vis dar vangiai tuo naudojasi. skaityti »

Medijų filosofas: „Keli tūkstančiai „Facebook“ kontaktų nėra visas pasaulis“

„Netikiu, kad patyčias viešoje erdvėje skatina siekis kelti visuomenės kultūros lygį. Man nuojauta kužda, kad tai daugiau komercinis ar net politinis interesas“, – teigia Nerijus Čepulis, Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto (KTU SHMMF) Filosofijos ir psichologijos katedros vedėjas. skaityti »

„Išmanieji“ lietuviai reguliariai telefone naudojasi 7 programėlėmis

Vidutiniškai savo išmaniajame telefone vienas Lietuvos gyventojas yra įsidiegęs 15 programėlių, o bent kartą per savaitę naudojasi 7 iš jų – parodė rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės TNS LT atliktas tyrimas. skaityti »

VDU – antras Lietuvoje pagal dalyvavimą internete

Paskelbtuose naujausiuose pasaulio aukštųjų mokyklų reitinguose „Webometrics“ Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) išliko tarp pirmųjų pozicijų Lietuvoje. skaityti »

Lenkijoje populiarėja VOD paslaugos

Agentūros MEC duomenimis, net 77 proc. Lenkijos interneto naudotojų žiūri mokamą vaizdo turinį naudodamiesi VOD (angl. Video on demand) paslaugomis. skaityti »

Paskelbti internetu besinaudojančių tėvų ir paauglių nuomonės tyrimo rezultatai

2016 metais gegužės–birželio mėnesiais Švietimo informacinių technologijų centro užsakymu UAB „Spinter tyrimai“ atliko tėvų auginančių 5–18 m. vaikus ir paauglių nuo 14 iki 18 metų viešą reprezentatyvią apklausą. skaityti »

„TreeWiFi“: internetas bus prieinamas tik švarioje aplinkoje

Amsterdame gyvenantis dizaineris Joris Lam sukūrė inkilą primenantį įrenginį, kuris tiekia nemokamą „Wi-Fi“ interneto ryšį, jei aplinkos oras yra neužterštas. skaityti »

2016 m. II ketvirtį RRT gavo 173 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete

2016 m. II ketvirtį Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija gavo 173 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete. skaityti »

Daiktų internetas pakeis žmonių įpročius

Prognozuojama, kad ateityje prie interneto bus prijungta vis daugiau automobilių ir namų. skaityti »

Europos Komisija priėmė sprendimą dėl Saugesnio interneto projekto tęsimo Lietuvoje

2016 m. birželio 29 d., Vilnius. Europos Komisija teigiamai įvertino Lietuvos paraišką vykdyti Saugesnio interneto projektą ir pritarė šio projekto tęsimui Lietuvoje. skaityti »