Interneto naudotojų skaičius artėja prie 3 mlrd. žmonių

Publikuota: 2014 m. lapkričio 29 d. šeštadienis

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos pateikta ataskaita rodo, kad 2014 m. pabaigoje prieigą prie interneto turės 3 mlrd. planetos gyventojų. Praėjusių metų pabaigoje jų buvo 2,7 mlrd.

Interneto naudotojų skaičiaus augimas šiemet sudarė 6,6 %. Išsivysčiusiose šalyse, kurios artėja prie prisotinimo lygio, prognozuojamas 3,3 % augimas, tuo metu besivystančiose – 8,7 %.

Per paskutinius penkerius metus interneto naudotojų skaičius besivystančiose šalyse padvigubėjo. Būtent iš jų prie interneto jungiasi didžioji dalis naudotojų – 66 % bendro kiekio.

Šių metų pabaigoje laukiama, kad mobiliojo ryšio prenumeratorių skaičius pasieks 7 mlrd. abonentų. Žinoma, realių naudotojų skaičius yra žymiai mažesnis nei mobilių telefonų, nes kai kurie žmonės turi po kelias SIM korteles.

Naujausia ataskaita rodo, kad šiuo metu pasaulyje yra apie 450 mln. žmonių, kurie gyvena rajonuose, kuriuose nėra mobiliojo ryšio.

Nežiūrint į aktyvų augimą, apie 4,3 mln. žmonių vis dar neturi interneto ryšio. Apie 90 proc. iš jų gyvena besivystančiuose regionuose, kuriuose plačiajuosčio interneto skvarba siekia vos 6 %.

Prognozuojama, kad iki 2020 m. interneto naudotojų skaičius padidės dar 1,5 mlrd. žmonių.

Šaltinis: faceit.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas lemia interneto spartą?

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys,... skaityti »

Saugesnio interneto diena: patarimai naudotojams

2017 m. vasario 7 d. Europoje minima Saugesnio interneto diena, kurios tikslas – paskatinti jaunus žmones saugiau ir atsakingiau naudotis internetu bendraujant, apsiperkant, siunčiantis filmus bei muziką. skaityti »

„Google Maps“ atvėrė Vilniaus oro uosto vidų

Apie Vilniaus oro uostą galima sužinoti dar daugiau – nuo šiol jo vidaus žemėlapį galima pamatyti per „Google“ siūlomą internetinių žemėlapių paslaugą. skaityti »

46 proc. Lietuvos gyventojų lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse

Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos užsakymu 2016 m. IV ketv. atlikto tyrimo duomenimis, 46 proc. Lietuvos gyventojų per pastaruosius 12 mėn. lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse. skaityti »

Kovai su patyčiomis – seminarai internetu

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“ kartu su partneriais - elektroniniu dienynu TAMO, toliau tęsia veiklas kovoje su patyčiomis ir emociniu smurtu. skaityti »

Vaikai nesuvokia, kokios grėsmės jų tyko internete

Trečdalis penkiolikmečių yra dalinęsi internete savo nuotraukomis, kuriose jie buvo apsinuoginę. Tai – tik vienas iš šokiruojančių faktų, kuriuos atskleidė daugiau nei metus trukęs Anglijos vaikų reikalų komisaro tyrimas. skaityti »

Pavydas interneto draugams kelia neigiamas emocijas

Socialinė žiniasklaida prasidėjo kaip priemonė palaikyti ryšį su draugais ir dalytis laimingais prisiminimais. skaityti »

Kuo „Facebook“ nustebins 2017-aisiais?

Populiariausias pasaulyje socialinis tinklas „Facebook“ 2016-aisiais savo vartotojus džiugino naujų funkcijų ir patobulinimų gausa. skaityti »

Suomiai labiausiai priklausomi nuo interneto

Švedų mobiliojo ryšio operatorius „Tefficient“ atliko tyrimą 32-ose pasaulio šalyse, siekdamas išsiaiškinti, kuri šalis yra labiausiai priklausoma nuo išmaniųjų elektroninių prietaisų. skaityti »

Prie interneto lietuviai dažniausiai jungiasi išmaniaisiais telefonais

Išmanusis telefonas tampa pagrindine Lietuvos gyventojų priemone naudotis internetu. skaityti »

Per internetą daugiausia apsiperka Izraelio gyventojai

2016 metais į Izraelį atėjo 8,1 tonos prekių, užsakytų užsienio el. parduotuvėse. skaityti »