Kinijoje klesti elektroninė prekyba

Publikuota: 2011 m. rugsėjo 25 d. sekmadienis

Ne paslaptis, jog Kinijoje galima įsigyti daugybės gerai žinomų prekių kopijų ir šiaip keisčiausių daiktų. Elektroninės parduotuvės, tokios kaip Alibaba.com ar Dealextreme.com, gali pasiūlyti visko – nuo elektronikos naujovių iki drabužių, maisto papildų ar net indų. Galima sakyti, jog elektroninė prekyba šioje šalyje dabar išgyvena aukso amžių, nes žmonės vis dažniau perka internetu.

Rinkos tyrimų duomenimis, per 2010 metus Kinijos elektroninė prekyba išaugo 87 proc. 420 mln. interneto naudotojų kasdien tinkle praleidžia beveik milijardą valandų, o pernai daugiau nei 185 mln. asmenų įsigijo bent vieną prekę elektroniniu būdu.

„Aš turiu mažą virtualią drabužių ir aksesuarų parduotuvę. Iš didžiųjų elektroninių parduotuvių perku po 10–20 vienos rūšies rūbų, o tada savo interneto svetainėje pardavinėju po vieną. Visas prekes laikau savo bendrabučio kambaryje, o užsisakantiems siunčiu paštu. Tai papildomas būdas užsidirbti, be to, nereikia investuoti daug laiko ir pastangų“, – pasakojo studentė Zhang Qialoi iš Kinijos.

Tuo metu Lietuvoje elektroninė prekyba kol kas tik žengia pirmuosius žingsnius ir bando įsitvirtinti – nepatrauklaus dizaino, nepatogios interneto parduotuvės tik skinasi kelią pas naudotojų link.

 

 

Šaltinis: penki.lt, bbc.co.uk
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »