Kokias saugumo klaidas darome internete?

Publikuota: 2016 m. gruodžio 8 d. ketvirtadienis

Per didelis atvirumas socialiniuose tinkluose gali pritraukti kibernetinių nusikaltėlių dėmesį, o per silpni slaptažodžiai – atverti kelią įsilaužimams. „eScan“ antivirusinių programų kūrėjai tikina, kad internetui tapus nuolatiniu mūsų palydovu, išaugo ir pavojų tikimybė.

Išlikti budriems – pagrindinis saugumo ekspertų patarimas vartotojams, kurie savo apsaugą aklai patiki antivirusinėms programoms, o patys nesilaiko saugaus naršymo taisyklių: spaudinėja nežinomas nuorodas, bando atsisiųsti nelegalias programas ir sukčių el. laiškuose prisegtus įtartinus failus.

Nemokamo „Wi-Fi“ viešose vietose mėgėjai taip pat rizikuoja savo duomenų saugumu. Neapsaugotas interneto ryšys tampa prieinamas ne tik jiems, bet ir programišiams, kurie gali perimti Wi-Fi tinkle siunčiamą ir gaunamą informaciją. Todėl saugumo ekspertai primygtinai rekomenduoja nesinaudoti viešu internetu, kai norima prisijungti prie el. bankininkystės ar svarbių darbo dokumentų.

Tarp kitų saugumo klaidų specialistai įvardija silpnus, lengvai atspėjamus slaptažodžius, taip pat susirašinėjimą su nepažįstamais žmonėmis, kurie siūlo įtartinus dalykus arba prašo atskleisti tam tikrus duomenis.

Pasak saugumo ekspertų, vartotojai taip pat yra linkę atvirauti pildydami įvairias anketas internete. Vardas ir pavardė, telefono numeris, el. pašto adresas, gyvenamosios vietos adresas ar gimimo data gali būti reikalinga ne tik el. parduotuvių savininkams, bet ir sukčiams, neretai prašantiems atskleisti daugiau duomenų, nei reikėtų, pavyzdžiui, norint užsiregistruoti į neva išskirtinių pasiūlymų svetainę ar dalyvauti žaidime. Tokiais atvejais specialistai pataria naudoti išgalvotą vardą ir susikurti atskirą el. pašto dėžutės adresą, su kuriuo būtų jungiamasi prie panašių svetainių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »