Kompiuteriniai žaidimai, skirti padėti spręsti imigrantų ir pabėgėlių problemas

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 29 d. šeštadienis

Šaltinis: ucc.lt

Nottingham Trent universiteto mokslininkai vysto naują požiūrį į pagalbą imigrantams ir pabėgėliams, kurie susiduria su diskriminacija, ieškodami darbo Jungtinėje Karalystėje.

Universiteto ekspertai dalyvauja dideliame projekte, kuris skirtas interaktyviųjų kompiuterinių žaidimų serijos plėtrai. Jis įgyvendinamas siekiant sugriauti nusistovėjusį priešišką požiūrį ir diskriminacinio pobūdžio kliūtis, su kuriomis susiduria atvykėliai.

Tai pirmoji tokio pobūdžio iniciatyva tarp mokslinių tyrimų projektų ir idėjų. Moksliniai tyrimai, vykdomi jau trejus metus, skirti projektui „Pripažinimo Skatinimas Dirbtinėje Aplinkoje” (PSDA) – parodė, kad bent pusė imigrantų ir pabėgėlių patyrė rasizmą ar diskriminaciją ieškodami darbo ar jau dirbdami.

Akademikai iš universiteto interaktyviųjų sistemų tyrimų grupės kuria naujus žaidimus pagal 3D scenarijus, kurių esmė – parodyti ir išryškinti diskriminuojantį elgesį. Glaudžiai bendradarbiaujama su socialine įmone „Greenhat Interactive“, taip pat pagrindiniais partneriais Italijoje ir Švedijoje.

Žaidimai prieinami internete per naujai sukurtą projekto tinklalapį ir skirti darbo biržoms ir darbdaviams, imigrantams ir pabėgėliams. Pagrindinė žaidimų dalis – stereotipų laužymas.

Vartotojai skatinami savarankiškai priimti sprendimus tam tikrose situacijose, pavyzdžiui, pokalbio dėl darbo metu, o tai žaidime sukelia įvairių galimų rezultatų ir pasekmių. Atkreipiamas dėmesys į kitas kliūtis, pavyzdžiui, dokumentų neatitikimas, kalbos barjeras ir kt.

David Brown, profesorius iš interaktyviųjų sistemų Nottingham Trent universitete, komentavo: „Svarbiausias mūsų tikslas – pašalinti kliūtis ir barjerus dėl įdarbinimo, kurios imigrantai ir pabėgėliai taip dažnai patiria, mes norime pakeisti bendras darbdavių nuostatas”.

Anot Jacqueline Lewis, generalinės „Greenhat Interactive“ direkotorės, šis projektas daro įtaką tiriamųjų grupių nariams – rodomas susidomėjimas dėl problemų, su kuriomis imigrantai susiduria. Šie žmonės supranta, jog bandoma keisti situaciją, tai kelią pasitikėjimą, jie džiaugiasi būdami tokio įdomaus ir svarbaus projekto dalimi.

Šaltinis: ucc.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »