Kompiuteriniai žaidimai, skirti padėti spręsti imigrantų ir pabėgėlių problemas

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 29 d. šeštadienis

Šaltinis: ucc.lt

Nottingham Trent universiteto mokslininkai vysto naują požiūrį į pagalbą imigrantams ir pabėgėliams, kurie susiduria su diskriminacija, ieškodami darbo Jungtinėje Karalystėje.

Universiteto ekspertai dalyvauja dideliame projekte, kuris skirtas interaktyviųjų kompiuterinių žaidimų serijos plėtrai. Jis įgyvendinamas siekiant sugriauti nusistovėjusį priešišką požiūrį ir diskriminacinio pobūdžio kliūtis, su kuriomis susiduria atvykėliai.

Tai pirmoji tokio pobūdžio iniciatyva tarp mokslinių tyrimų projektų ir idėjų. Moksliniai tyrimai, vykdomi jau trejus metus, skirti projektui „Pripažinimo Skatinimas Dirbtinėje Aplinkoje” (PSDA) – parodė, kad bent pusė imigrantų ir pabėgėlių patyrė rasizmą ar diskriminaciją ieškodami darbo ar jau dirbdami.

Akademikai iš universiteto interaktyviųjų sistemų tyrimų grupės kuria naujus žaidimus pagal 3D scenarijus, kurių esmė – parodyti ir išryškinti diskriminuojantį elgesį. Glaudžiai bendradarbiaujama su socialine įmone „Greenhat Interactive“, taip pat pagrindiniais partneriais Italijoje ir Švedijoje.

Žaidimai prieinami internete per naujai sukurtą projekto tinklalapį ir skirti darbo biržoms ir darbdaviams, imigrantams ir pabėgėliams. Pagrindinė žaidimų dalis – stereotipų laužymas.

Vartotojai skatinami savarankiškai priimti sprendimus tam tikrose situacijose, pavyzdžiui, pokalbio dėl darbo metu, o tai žaidime sukelia įvairių galimų rezultatų ir pasekmių. Atkreipiamas dėmesys į kitas kliūtis, pavyzdžiui, dokumentų neatitikimas, kalbos barjeras ir kt.

David Brown, profesorius iš interaktyviųjų sistemų Nottingham Trent universitete, komentavo: „Svarbiausias mūsų tikslas – pašalinti kliūtis ir barjerus dėl įdarbinimo, kurios imigrantai ir pabėgėliai taip dažnai patiria, mes norime pakeisti bendras darbdavių nuostatas”.

Anot Jacqueline Lewis, generalinės „Greenhat Interactive“ direkotorės, šis projektas daro įtaką tiriamųjų grupių nariams – rodomas susidomėjimas dėl problemų, su kuriomis imigrantai susiduria. Šie žmonės supranta, jog bandoma keisti situaciją, tai kelią pasitikėjimą, jie džiaugiasi būdami tokio įdomaus ir svarbaus projekto dalimi.

Šaltinis: ucc.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Saugesnio interneto diena: patarimai naudotojams

2017 m. vasario 7 d. Europoje minima Saugesnio interneto diena, kurios tikslas – paskatinti jaunus žmones saugiau ir atsakingiau naudotis internetu bendraujant, apsiperkant, siunčiantis filmus bei muziką. skaityti »

„Google Maps“ atvėrė Vilniaus oro uosto vidų

Apie Vilniaus oro uostą galima sužinoti dar daugiau – nuo šiol jo vidaus žemėlapį galima pamatyti per „Google“ siūlomą internetinių žemėlapių paslaugą. skaityti »

46 proc. Lietuvos gyventojų lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse

Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos užsakymu 2016 m. IV ketv. atlikto tyrimo duomenimis, 46 proc. Lietuvos gyventojų per pastaruosius 12 mėn. lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse. skaityti »

Kovai su patyčiomis – seminarai internetu

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“ kartu su partneriais - elektroniniu dienynu TAMO, toliau tęsia veiklas kovoje su patyčiomis ir emociniu smurtu. skaityti »

Vaikai nesuvokia, kokios grėsmės jų tyko internete

Trečdalis penkiolikmečių yra dalinęsi internete savo nuotraukomis, kuriose jie buvo apsinuoginę. Tai – tik vienas iš šokiruojančių faktų, kuriuos atskleidė daugiau nei metus trukęs Anglijos vaikų reikalų komisaro tyrimas. skaityti »

Pavydas interneto draugams kelia neigiamas emocijas

Socialinė žiniasklaida prasidėjo kaip priemonė palaikyti ryšį su draugais ir dalytis laimingais prisiminimais. skaityti »

Kuo „Facebook“ nustebins 2017-aisiais?

Populiariausias pasaulyje socialinis tinklas „Facebook“ 2016-aisiais savo vartotojus džiugino naujų funkcijų ir patobulinimų gausa. skaityti »

Suomiai labiausiai priklausomi nuo interneto

Švedų mobiliojo ryšio operatorius „Tefficient“ atliko tyrimą 32-ose pasaulio šalyse, siekdamas išsiaiškinti, kuri šalis yra labiausiai priklausoma nuo išmaniųjų elektroninių prietaisų. skaityti »

Prie interneto lietuviai dažniausiai jungiasi išmaniaisiais telefonais

Išmanusis telefonas tampa pagrindine Lietuvos gyventojų priemone naudotis internetu. skaityti »

Per internetą daugiausia apsiperka Izraelio gyventojai

2016 metais į Izraelį atėjo 8,1 tonos prekių, užsakytų užsienio el. parduotuvėse. skaityti »