Naujos kartos interneto prieigos plėtros plane – interneto prieigos galimybė visiems gyventojams

Publikuota: 2014 m. spalio 27 d. pirmadienis

Susisiekimo ministerija parengė Naujos kartos interneto prieigos plėtros 2014–2020 m. planą. Jo tikslas – plėtoti naujos kartos interneto prieigos infrastruktūrą vietovėse, kuriose rinka šios plėtros užtikrinti negali. „Įgyvendinant planą bus investuojama tik į šviesolaidinių linijų ir bokštų statybą – vadinamąją pasyviąją infrastruktūrą, o ne į pačią įrangą. Kad investicijos būtų ekonomiškai pagrįstos, konkrečios infrastruktūros objektų įrengimo vietos bus derinamos su e. ryšių operatoriais, taip užtikrinant, kad infrastruktūra būtų įrengiama ten, kur operatoriai ketina ja naudotis, ir nebūtų dubliuojama esama ar operatorių planuojama statyti infrastruktūra“, – sako Susisiekimo ministerijos kancleris Tomas Karpavičius.

Naujos kartos interneto prieigos plėtros planas skatins konkurenciją plačiajuosčio ryšio rinkoje ir naudojimąsi plačiajuosčio ryšio paslaugomis. Įgyvendinus numatytas priemones tikimasi pasiekti Europos Sąjungos (ES) strateginiuose dokumentuose iškeltą tikslą – iki 2020 m. užtikrinti, kad visi namų ūkiai turėtų galimybę naudotis 30 Mb/s ar spartesniu plačiajuosčiu ryšiu.   T. Karpavičius pabrėžia, kad interneto prieigos galimybę siekiama suteikti visiems namų ūkiams, o ne ryšiu padengti visą Lietuvos teritoriją, kaip kartais neteisingai interpretuojama.  

Tam planuojama statyti šviesolaidines linijas, o ten, kur mažai gyventojų, namų ūkiai toli vienas nuo kito ir tokias linijas tiesti būtų itin brangu, – telekomunikacijų bokštus. Valstybė nekonkuruos su mobiliojo ryšio operatoriais – sukurta infrastruktūra vienodomis sąlygomis galės naudotis visi operatoriai.   Pagal 2014–2020 m. ES fondų programą, prioritetui „Informacinės visuomenės skatinimas“ visam 2014–2020 m. periodui numatyta skirti apie 287 mln. eurų (arba apie 1 mlrd. Lt). Iš 2014–2020 m. ES fondų 2015–2017 m. numatyta skirti apie 144 mln. eurų, t. y. 50 proc. visos 2014–2020 ES fondų sumos.  

Šaltinis: sumin.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »