Naujos kartos interneto prieigos plėtros plane – interneto prieigos galimybė visiems gyventojams

Publikuota: 2014 m. spalio 27 d. pirmadienis

Susisiekimo ministerija parengė Naujos kartos interneto prieigos plėtros 2014–2020 m. planą. Jo tikslas – plėtoti naujos kartos interneto prieigos infrastruktūrą vietovėse, kuriose rinka šios plėtros užtikrinti negali. „Įgyvendinant planą bus investuojama tik į šviesolaidinių linijų ir bokštų statybą – vadinamąją pasyviąją infrastruktūrą, o ne į pačią įrangą. Kad investicijos būtų ekonomiškai pagrįstos, konkrečios infrastruktūros objektų įrengimo vietos bus derinamos su e. ryšių operatoriais, taip užtikrinant, kad infrastruktūra būtų įrengiama ten, kur operatoriai ketina ja naudotis, ir nebūtų dubliuojama esama ar operatorių planuojama statyti infrastruktūra“, – sako Susisiekimo ministerijos kancleris Tomas Karpavičius.

Naujos kartos interneto prieigos plėtros planas skatins konkurenciją plačiajuosčio ryšio rinkoje ir naudojimąsi plačiajuosčio ryšio paslaugomis. Įgyvendinus numatytas priemones tikimasi pasiekti Europos Sąjungos (ES) strateginiuose dokumentuose iškeltą tikslą – iki 2020 m. užtikrinti, kad visi namų ūkiai turėtų galimybę naudotis 30 Mb/s ar spartesniu plačiajuosčiu ryšiu.   T. Karpavičius pabrėžia, kad interneto prieigos galimybę siekiama suteikti visiems namų ūkiams, o ne ryšiu padengti visą Lietuvos teritoriją, kaip kartais neteisingai interpretuojama.  

Tam planuojama statyti šviesolaidines linijas, o ten, kur mažai gyventojų, namų ūkiai toli vienas nuo kito ir tokias linijas tiesti būtų itin brangu, – telekomunikacijų bokštus. Valstybė nekonkuruos su mobiliojo ryšio operatoriais – sukurta infrastruktūra vienodomis sąlygomis galės naudotis visi operatoriai.   Pagal 2014–2020 m. ES fondų programą, prioritetui „Informacinės visuomenės skatinimas“ visam 2014–2020 m. periodui numatyta skirti apie 287 mln. eurų (arba apie 1 mlrd. Lt). Iš 2014–2020 m. ES fondų 2015–2017 m. numatyta skirti apie 144 mln. eurų, t. y. 50 proc. visos 2014–2020 ES fondų sumos.  

Šaltinis: sumin.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Saugesnio interneto diena: patarimai naudotojams

2017 m. vasario 7 d. Europoje minima Saugesnio interneto diena, kurios tikslas – paskatinti jaunus žmones saugiau ir atsakingiau naudotis internetu bendraujant, apsiperkant, siunčiantis filmus bei muziką. skaityti »

„Google Maps“ atvėrė Vilniaus oro uosto vidų

Apie Vilniaus oro uostą galima sužinoti dar daugiau – nuo šiol jo vidaus žemėlapį galima pamatyti per „Google“ siūlomą internetinių žemėlapių paslaugą. skaityti »

46 proc. Lietuvos gyventojų lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse

Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos užsakymu 2016 m. IV ketv. atlikto tyrimo duomenimis, 46 proc. Lietuvos gyventojų per pastaruosius 12 mėn. lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse. skaityti »

Kovai su patyčiomis – seminarai internetu

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“ kartu su partneriais - elektroniniu dienynu TAMO, toliau tęsia veiklas kovoje su patyčiomis ir emociniu smurtu. skaityti »

Vaikai nesuvokia, kokios grėsmės jų tyko internete

Trečdalis penkiolikmečių yra dalinęsi internete savo nuotraukomis, kuriose jie buvo apsinuoginę. Tai – tik vienas iš šokiruojančių faktų, kuriuos atskleidė daugiau nei metus trukęs Anglijos vaikų reikalų komisaro tyrimas. skaityti »

Pavydas interneto draugams kelia neigiamas emocijas

Socialinė žiniasklaida prasidėjo kaip priemonė palaikyti ryšį su draugais ir dalytis laimingais prisiminimais. skaityti »

Kuo „Facebook“ nustebins 2017-aisiais?

Populiariausias pasaulyje socialinis tinklas „Facebook“ 2016-aisiais savo vartotojus džiugino naujų funkcijų ir patobulinimų gausa. skaityti »

Suomiai labiausiai priklausomi nuo interneto

Švedų mobiliojo ryšio operatorius „Tefficient“ atliko tyrimą 32-ose pasaulio šalyse, siekdamas išsiaiškinti, kuri šalis yra labiausiai priklausoma nuo išmaniųjų elektroninių prietaisų. skaityti »

Prie interneto lietuviai dažniausiai jungiasi išmaniaisiais telefonais

Išmanusis telefonas tampa pagrindine Lietuvos gyventojų priemone naudotis internetu. skaityti »

Per internetą daugiausia apsiperka Izraelio gyventojai

2016 metais į Izraelį atėjo 8,1 tonos prekių, užsakytų užsienio el. parduotuvėse. skaityti »