Negalintiems atvykti į medicinos įstaigą – konsultacijos internetu

Publikuota: 2013 m. kovo 29 d. penktadienis

Lietuvoje pradėjo veikti pirmoji interneto svetainė MedicinaTau.lt, kuri įprastą gydytojo konsultaciją perkelia į virtualią erdvę. Gydytojų teikiamos paslaugos internete leidžia medicinai prisitaikyti prie kintančių žmonių poreikių. Paslaugos prieinamos visiems, turintiems kompiuterį ir elektroninę bankininkystę, nepriklausomai nuo to, ar šiuo metu gyvena Lietuvoje, ar užsienyje. Konsultacijos vyksta paciento pasirinktu metu – darbo dienomis ir savaitgaliais.

Gydytojas ir pacientas „virtualiame kabinete“ gali matyti vienas kitą ir kalbėtis rūpimais klausimais. Internetu konsultuojanti gydytoja Audronė Kirdeikienė kaip didžiausią konsultacijų internetu privalumą įvardija tai, kad konsultacijos su gydytojais tapo prieinamesnės: „Tai ypač aktualu, kai žmogus neturi galimybės atvykti į sveikatos priežiūros įstaigą ir pasikonsultuoti su savo gydytoju, tačiau pasitarti su specialistu norėtų kaip įmanoma greičiau. Galbūt pacientas prastai pasijuto viešnagės užsienio šalyje metu, o gal neturi galimybės ištrūkti iš darbo ar nenori lankytis gydymo įstaigoje gripo epidemijos metu. Be to, tokia paslauga labai aktuali emigravusiems lietuviams, kurie galbūt baiminasi kreiptis į svečios šalies gydymo įstaigas ar nori išgirsti antrą nuomonę. Žinoma, gydytojų konsultacijos internetu negali atstoti tradicinės medicinos, tačiau ją papildo, suteikia daugiau lankstumo ir priartina prie žmonių poreikių.“

Naujos paslaugos iniciatorės ir svetainės MedicinaTau.lt administratorės UAB „Baltnetos komunikacijos“ direktorius Mindaugas Pranskevičius pabrėžia konsultacijų internete saugumą: „Pirmiausiai, vaizdo konsultacija vyksta ne per išorinę programą, o per portale integruotą specialią video programą. Be to, portale yra įdiegtas SSL (angl. Secure Socket Layer) sertifikatas, užtikrinantis lankytojo duomenų ir vykdomų operacijų saugumą – tarp lankytojo naršyklės ir serverio siunčiama informacija yra šifruojama. Konsultacijų vaizdo įrašai nėra saugomi – taip garantuojamas gydytojo ir paciento pokalbio konfidencialumas.“

Konsultacijoms nėra reikalinga speciali įranga – pakanka interneto ryšio, vaizdo kameros, mikrofono bei garsiakalbio.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas lemia interneto spartą?

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys,... skaityti »

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »