Negalintiems atvykti į medicinos įstaigą – konsultacijos internetu

Publikuota: 2013 m. kovo 29 d. penktadienis

Lietuvoje pradėjo veikti pirmoji interneto svetainė MedicinaTau.lt, kuri įprastą gydytojo konsultaciją perkelia į virtualią erdvę. Gydytojų teikiamos paslaugos internete leidžia medicinai prisitaikyti prie kintančių žmonių poreikių. Paslaugos prieinamos visiems, turintiems kompiuterį ir elektroninę bankininkystę, nepriklausomai nuo to, ar šiuo metu gyvena Lietuvoje, ar užsienyje. Konsultacijos vyksta paciento pasirinktu metu – darbo dienomis ir savaitgaliais.

Gydytojas ir pacientas „virtualiame kabinete“ gali matyti vienas kitą ir kalbėtis rūpimais klausimais. Internetu konsultuojanti gydytoja Audronė Kirdeikienė kaip didžiausią konsultacijų internetu privalumą įvardija tai, kad konsultacijos su gydytojais tapo prieinamesnės: „Tai ypač aktualu, kai žmogus neturi galimybės atvykti į sveikatos priežiūros įstaigą ir pasikonsultuoti su savo gydytoju, tačiau pasitarti su specialistu norėtų kaip įmanoma greičiau. Galbūt pacientas prastai pasijuto viešnagės užsienio šalyje metu, o gal neturi galimybės ištrūkti iš darbo ar nenori lankytis gydymo įstaigoje gripo epidemijos metu. Be to, tokia paslauga labai aktuali emigravusiems lietuviams, kurie galbūt baiminasi kreiptis į svečios šalies gydymo įstaigas ar nori išgirsti antrą nuomonę. Žinoma, gydytojų konsultacijos internetu negali atstoti tradicinės medicinos, tačiau ją papildo, suteikia daugiau lankstumo ir priartina prie žmonių poreikių.“

Naujos paslaugos iniciatorės ir svetainės MedicinaTau.lt administratorės UAB „Baltnetos komunikacijos“ direktorius Mindaugas Pranskevičius pabrėžia konsultacijų internete saugumą: „Pirmiausiai, vaizdo konsultacija vyksta ne per išorinę programą, o per portale integruotą specialią video programą. Be to, portale yra įdiegtas SSL (angl. Secure Socket Layer) sertifikatas, užtikrinantis lankytojo duomenų ir vykdomų operacijų saugumą – tarp lankytojo naršyklės ir serverio siunčiama informacija yra šifruojama. Konsultacijų vaizdo įrašai nėra saugomi – taip garantuojamas gydytojo ir paciento pokalbio konfidencialumas.“

Konsultacijoms nėra reikalinga speciali įranga – pakanka interneto ryšio, vaizdo kameros, mikrofono bei garsiakalbio.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas lemia interneto spartą?

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys,... skaityti »

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »