Negalintiems atvykti į medicinos įstaigą – konsultacijos internetu

Publikuota: 2013 m. kovo 29 d. penktadienis

Lietuvoje pradėjo veikti pirmoji interneto svetainė MedicinaTau.lt, kuri įprastą gydytojo konsultaciją perkelia į virtualią erdvę. Gydytojų teikiamos paslaugos internete leidžia medicinai prisitaikyti prie kintančių žmonių poreikių. Paslaugos prieinamos visiems, turintiems kompiuterį ir elektroninę bankininkystę, nepriklausomai nuo to, ar šiuo metu gyvena Lietuvoje, ar užsienyje. Konsultacijos vyksta paciento pasirinktu metu – darbo dienomis ir savaitgaliais.

Gydytojas ir pacientas „virtualiame kabinete“ gali matyti vienas kitą ir kalbėtis rūpimais klausimais. Internetu konsultuojanti gydytoja Audronė Kirdeikienė kaip didžiausią konsultacijų internetu privalumą įvardija tai, kad konsultacijos su gydytojais tapo prieinamesnės: „Tai ypač aktualu, kai žmogus neturi galimybės atvykti į sveikatos priežiūros įstaigą ir pasikonsultuoti su savo gydytoju, tačiau pasitarti su specialistu norėtų kaip įmanoma greičiau. Galbūt pacientas prastai pasijuto viešnagės užsienio šalyje metu, o gal neturi galimybės ištrūkti iš darbo ar nenori lankytis gydymo įstaigoje gripo epidemijos metu. Be to, tokia paslauga labai aktuali emigravusiems lietuviams, kurie galbūt baiminasi kreiptis į svečios šalies gydymo įstaigas ar nori išgirsti antrą nuomonę. Žinoma, gydytojų konsultacijos internetu negali atstoti tradicinės medicinos, tačiau ją papildo, suteikia daugiau lankstumo ir priartina prie žmonių poreikių.“

Naujos paslaugos iniciatorės ir svetainės MedicinaTau.lt administratorės UAB „Baltnetos komunikacijos“ direktorius Mindaugas Pranskevičius pabrėžia konsultacijų internete saugumą: „Pirmiausiai, vaizdo konsultacija vyksta ne per išorinę programą, o per portale integruotą specialią video programą. Be to, portale yra įdiegtas SSL (angl. Secure Socket Layer) sertifikatas, užtikrinantis lankytojo duomenų ir vykdomų operacijų saugumą – tarp lankytojo naršyklės ir serverio siunčiama informacija yra šifruojama. Konsultacijų vaizdo įrašai nėra saugomi – taip garantuojamas gydytojo ir paciento pokalbio konfidencialumas.“

Konsultacijoms nėra reikalinga speciali įranga – pakanka interneto ryšio, vaizdo kameros, mikrofono bei garsiakalbio.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas lemia interneto spartą?

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys,... skaityti »

Saugesnio interneto diena: patarimai naudotojams

2017 m. vasario 7 d. Europoje minima Saugesnio interneto diena, kurios tikslas – paskatinti jaunus žmones saugiau ir atsakingiau naudotis internetu bendraujant, apsiperkant, siunčiantis filmus bei muziką. skaityti »

„Google Maps“ atvėrė Vilniaus oro uosto vidų

Apie Vilniaus oro uostą galima sužinoti dar daugiau – nuo šiol jo vidaus žemėlapį galima pamatyti per „Google“ siūlomą internetinių žemėlapių paslaugą. skaityti »

46 proc. Lietuvos gyventojų lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse

Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos užsakymu 2016 m. IV ketv. atlikto tyrimo duomenimis, 46 proc. Lietuvos gyventojų per pastaruosius 12 mėn. lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse. skaityti »

Kovai su patyčiomis – seminarai internetu

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“ kartu su partneriais - elektroniniu dienynu TAMO, toliau tęsia veiklas kovoje su patyčiomis ir emociniu smurtu. skaityti »

Vaikai nesuvokia, kokios grėsmės jų tyko internete

Trečdalis penkiolikmečių yra dalinęsi internete savo nuotraukomis, kuriose jie buvo apsinuoginę. Tai – tik vienas iš šokiruojančių faktų, kuriuos atskleidė daugiau nei metus trukęs Anglijos vaikų reikalų komisaro tyrimas. skaityti »

Pavydas interneto draugams kelia neigiamas emocijas

Socialinė žiniasklaida prasidėjo kaip priemonė palaikyti ryšį su draugais ir dalytis laimingais prisiminimais. skaityti »

Kuo „Facebook“ nustebins 2017-aisiais?

Populiariausias pasaulyje socialinis tinklas „Facebook“ 2016-aisiais savo vartotojus džiugino naujų funkcijų ir patobulinimų gausa. skaityti »

Suomiai labiausiai priklausomi nuo interneto

Švedų mobiliojo ryšio operatorius „Tefficient“ atliko tyrimą 32-ose pasaulio šalyse, siekdamas išsiaiškinti, kuri šalis yra labiausiai priklausoma nuo išmaniųjų elektroninių prietaisų. skaityti »

Prie interneto lietuviai dažniausiai jungiasi išmaniaisiais telefonais

Išmanusis telefonas tampa pagrindine Lietuvos gyventojų priemone naudotis internetu. skaityti »

Per internetą daugiausia apsiperka Izraelio gyventojai

2016 metais į Izraelį atėjo 8,1 tonos prekių, užsakytų užsienio el. parduotuvėse. skaityti »