Negalintiems atvykti į medicinos įstaigą – konsultacijos internetu

Publikuota: 2013 m. kovo 29 d. penktadienis

Lietuvoje pradėjo veikti pirmoji interneto svetainė MedicinaTau.lt, kuri įprastą gydytojo konsultaciją perkelia į virtualią erdvę. Gydytojų teikiamos paslaugos internete leidžia medicinai prisitaikyti prie kintančių žmonių poreikių. Paslaugos prieinamos visiems, turintiems kompiuterį ir elektroninę bankininkystę, nepriklausomai nuo to, ar šiuo metu gyvena Lietuvoje, ar užsienyje. Konsultacijos vyksta paciento pasirinktu metu – darbo dienomis ir savaitgaliais.

Gydytojas ir pacientas „virtualiame kabinete“ gali matyti vienas kitą ir kalbėtis rūpimais klausimais. Internetu konsultuojanti gydytoja Audronė Kirdeikienė kaip didžiausią konsultacijų internetu privalumą įvardija tai, kad konsultacijos su gydytojais tapo prieinamesnės: „Tai ypač aktualu, kai žmogus neturi galimybės atvykti į sveikatos priežiūros įstaigą ir pasikonsultuoti su savo gydytoju, tačiau pasitarti su specialistu norėtų kaip įmanoma greičiau. Galbūt pacientas prastai pasijuto viešnagės užsienio šalyje metu, o gal neturi galimybės ištrūkti iš darbo ar nenori lankytis gydymo įstaigoje gripo epidemijos metu. Be to, tokia paslauga labai aktuali emigravusiems lietuviams, kurie galbūt baiminasi kreiptis į svečios šalies gydymo įstaigas ar nori išgirsti antrą nuomonę. Žinoma, gydytojų konsultacijos internetu negali atstoti tradicinės medicinos, tačiau ją papildo, suteikia daugiau lankstumo ir priartina prie žmonių poreikių.“

Naujos paslaugos iniciatorės ir svetainės MedicinaTau.lt administratorės UAB „Baltnetos komunikacijos“ direktorius Mindaugas Pranskevičius pabrėžia konsultacijų internete saugumą: „Pirmiausiai, vaizdo konsultacija vyksta ne per išorinę programą, o per portale integruotą specialią video programą. Be to, portale yra įdiegtas SSL (angl. Secure Socket Layer) sertifikatas, užtikrinantis lankytojo duomenų ir vykdomų operacijų saugumą – tarp lankytojo naršyklės ir serverio siunčiama informacija yra šifruojama. Konsultacijų vaizdo įrašai nėra saugomi – taip garantuojamas gydytojo ir paciento pokalbio konfidencialumas.“

Konsultacijoms nėra reikalinga speciali įranga – pakanka interneto ryšio, vaizdo kameros, mikrofono bei garsiakalbio.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas lemia interneto spartą?

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys,... skaityti »

IT sprendimų debesijai rinka siekia 70 mlrd. dolerių

Analitinė bendrovė „Synergy Research Group“ paskelbė pasaulinės IT rinkos, besiremiančios debesų infrastruktūra, rezultatus. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ investuoja į daiktų internetą

„Cisco Systems Inc.“ nusprendė įsigyti įmonę „Jasper“, teikiančią daiktų interneto paslaugas. skaityti »

Lietuvoje daugėja šviesolaidinio interneto ir IPTV naudotojų

LR ryšių reguliavimo tarnyba paskelbė 2016 m. III-iojo ketvirčio elektroninių ryšių rinkos duomenis. skaityti »

Sukurtas 10 000 kartų mažiau energijos naudojantis „Wi-Fi“

Vašingtono universiteto inžinieriai sukūrė naują „Wi-Fi“ technologiją, sunaudojančią 10 000 kartų mažiau energijos nei įprastai. skaityti »

Kokias saugumo klaidas darome internete?

Per didelis atvirumas socialiniuose tinkluose gali pritraukti kibernetinių nusikaltėlių dėmesį, o per silpni slaptažodžiai – atverti kelią įsilaužimams. skaityti »

„Plume“ pristatė naujo tipo „Wi-Fi“ sistemą

Bendrovė „Plume“ pristatė ryšio technologijų naujovę – naują „Wi-Fi“ sistemą, kuri sudaryta iš miniatiūrinių imtuvų, sujungtų į bendrą vieno namo ar vieno kambario tinklą. skaityti »

Asmenukių kiekis socialiniuose tinkluose gali pranešti apie psichologines problemas

Psichoterapeutė Tamara Kuntelija-Plieskė pasakoja apie tai, kada asmenukės – tik smagus žaidimas, o kada jos pradeda kelti grėsmę realiam gyvenimui. skaityti »

Vartotojai nepalieka socialinių tinklų, baimindamiesi prarasti draugus

Aštuoni iš devynių interneto naudotojų norėtų uždaryti savo paskyras socialiniuose tinkluose, tačiau nuo šio žingsnio juos sulaiko baimė prarasti ryšį su draugais ir vertingus prisiminimus. skaityti »

Ar vaiko teisė į pagarbą internete egzistuoja?

Lapkričio 18 d. LR Seime buvo surengta vaiko teisių kontrolierių konferencija „Vaiko teisė į pagarbą“. Joje buvo kalbama apie socialinių tinklų vaiko pasauliui daromą žalą, ir ar egzistuoja pagarba vaikui, esančiame socialiniuose tinkluose. skaityti »

Iki 2020 m. srautas iš debesijos išaugs beveik keturis kartus

Kompanija „Cisco Systems“ prognozuoja debesų architektūros augimą. skaityti »