Vašingtone JAV ir ES ekspertai aptarė elektroninio parašo suderinamumo klausimus

Publikuota: 2012 m. vasario 14 d. antradienis

Vasario 9 d. JAV sostinėje vykusiame ES ir JAV elektroninio parašo ekspertų susitikime buvo aptartos šios modernios technologijos aktualijos, įvairūs elektroninio dokumento bei elektroninio parašo suderinamumo klausimai.

Susitikime dalyvavo Europos komisijos, JAV vyriausybės, ETSI, NIST, CABFORUM organizacijos, e. parašo programinę įrangą kuriančių firmų, sertifikavimo paslaugų teikėjų ir JAV elektroninių dokumentų asociacijų atstovai.

Siekdamos įsitvirtinti tarptautinėje rinkoje, sustiprinti eksporto potencialą, kompanijos, veikiančios tarptautinėje rinkoje, stengiasi pasiekti aukštą siūlomos programinės įrangos bei sertifikavimo paslaugų kokybę. Viena iš tokių svarbių kokybinių savybių yra tarptautinis suderinamumas. Tiek JAV, tiek ir ES šalių atstovai pabrėžia, kad sertifikavimo paslaugų, e. parašu pasirašytų dokumentų tarptautinis suderinamumas, e. parašo programinės įrangos sąveikumas tarptautiniu mastu nėra skonio reikalas. E. parašas yra teisės instrumentas ir natūralu, kad istoriškai skirtingose teisinėse sistemose susiklostė tam tikri požiūrio ir taikymo skirtumai. ETSI elektroninio parašo techninės tarybos pirmininko Riccardo Genghini nuomone, panašūs seminarai leidžia specialistams susikoncentruoti ties bendrų problemų sprendimu ir prisidėti prie skirtumų tarp dviejų sistemų mažinimo.

Susitikime dalyvavo ir Skaitmeninio sertifikavimo centras iš Lietuvos. „Tai buvo vienas iš įdomiausių pastorojo laikotarpio renginių, – pastebėjo įmonės direktorius Mudrikas Dadašovas. – Skaitmeninio sertifikaviko centras tarptautinėje rinkoje nėra naujokas – vis daugiau sertifikatų išduodame užsienio subjektams, o mūsų e. parašo programinės įrangos eksportas 2011 m. pasiekė rekordą. 2006 metais sukūrėme pirmą Lietuvoje e. parašo programinę įrangą Justa GE, kuri savo ilgaamžiškumu stebina daugelį vartotojų. Šiandien mūsų vartotojams siūlome PDF dokumentų pasirašymo priemonę JUSTA PDF SIGN, kuri turi 2 įdomias savybes – šios programos kuriamas e. parašo formatas (kaip ir Justa GE programos) visiškai atitinka Europos komisijos 2011 m. vasario 25 d. sprendimą dėl rekomenduojamų formatų, o kita savybė – programa platinama kaip paslauga (SaaS), o tai reiškia, kad jokių licencijų pirkti vartotojams nereikia. Naudojantis programa  galima pasirašyti dokumentus tol, kol  SSC sertifikatas yra galiojantis. Pratęsiant sertifikatą, atnaujinama ir programinė įranga.“

„Susitikimas Vašingtone parodė, kad esame teisingame kelyje – kai kurių mūsų programinės įrangos galimybių kol kas neturi nė vienas konkurentas“, – sakė M. Dadašovas.

Apie Skaitmeninio sertifikavimo centrą

Pirmoji oficialiai įregistruota ir vienintelė privati Lietuvoje kvalifikuotus sertifikatus sudaranti bendrovė įkurta 2004 metais. 100 proc. lietuviško kapitalo įmonė teikia sertifikavimo paslaugas, e. parašo programinės įrangos bei konsultavimo paslaugas. Bendrovė teikia sertifikatus įvairiose laikmenose, tarp jų ir naujos kartos mobiliojo ryšio SMART SIM kortelėse.

Skaitmeninio sertifikavimo centras aktyviai dalyvauja tarptautiniuose renginiuose bei forumuose. Bendrovė yra Porvoo group narė, OpenDocument Foundation Alliance narė, NESSI (the Networked European Software and Services Initiative) bei the Networked and Electronic Media (NEM) Initiative SEC mokslinio technologinio klasterio narė, CAB forum narė.

Skaitmeninio sertifikavimo centras sėkmingai vykdo MTTP veiklą. Šiuo metu įmonė vykdo ES struktūrinės paramos lėšomis finansuojamą projektą „Skaitmeninio autentifikavimo MTTP infrastruktūros sukūrimas (AUTENTECH)“, kuriam pasibaigus įmonė paruoš MTTP infrastruktūrą naujems ir unikaliems programiniams sprendimams kurti.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »