Žmonės nustemba internetu pasitikrinę savo sveikatos duomenis

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 8 d. pirmadienis

Nepaisant to, kad jau nebe pirmus metus žmonės turi galimybę naudotis elektroninėmis paslaugomis ir sužinoti, kiek kainavo jų gydymas, jie vis dar vangiai tuo naudojasi. O kai kurie, pasitikrinę savo sveikatos duomenis, randa ne tik įdomios informacijos, bet ir neatitikimų.

Kasmet tokius duomenis pasitikrina vis daugiau gyventojų, tačiau šis augimas nėra labai didelis. Pavyzdžiui, 2015 m. el. paslaugomis pasinaudojo apie 10 tūkst. žmonių. Kiek didesnis susidomėjimas pastebimas šiais metais – per 7 mėnesius savo sveikatos istoriją ir draustumo duomenis pasitikrino jau apie 9 tūkst. žmonių.

Labiausiai jie domėjosi jiems suteiktomis gydymo paslaugomis ir jų kainomis, t. y., kiek už juos sumokėta gydymo įstaigai Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis ir kiek paties paciento lėšomis. Lankęsi pas gydytojus specialistus ar gydyti ligoninėse žmonės galėjo įsitikinti, kad už jų gydymą buvo sumokėta dešimtys ar šimtai tūkstančių eurų. 

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Informacinių sistemų plėtros skyriaus vedėjo Sauliaus Štarolio teigimu, šios el. paslaugos ateityje turėtų sudominti dar daugiau žmonių dėl to, kad vienoje vietoje, vieną kartą prisijungus prie sistemos, galima nemokamai gauti vis daugiau informacijos, kuri pateikiama paprastai ir aiškiai.

„Dabar galima peržiūrėti pasirinkto laikotarpio apsilankymų pas gydytojus istoriją, sužinoti, kokios ligos diagnozuotos ir gydytos, kiek sumokėta už kompensuojamuosius vaistus bei ortopedijos technines priemones, kokios paslaugos suteiktos, kiek jos kainavo“, – teigia S. Štarolis.

Iš pasidomėjusių gydymo kainomis pacientų sulaukta ir klausimų. Pavyzdžiui, į ligonių kasas kreipėsi moteris, aptikusi įrašą, kad už jai atliktą gydytojo paskirtą tyrimą gydymo įstaigai sumokėta PSDF lėšomis. Tačiau, kaip ji teigė, už tyrimą ji sumokėjo iš savo kišenės, ir netgi gerokai daugiau nei įrašyta sistemoje. Taip pat ligonių kasos sulaukė laiško žmogaus, kuris negalėjo patikėti, kiek daug ligonių kasos sumokėjo už visai nedidelę akies gydymo procedūrą. Kitas pacientas kreipėsi po to, kai pastebėjo, jog į jo sveikatos istoriją įrašyta paslauga, kuri jam iš viso nebuvo atlikta.

Anot S. Štarolio, didžioji šios informacijos dalis į sistemą patenka iš gydymo įstaigų, vaistinių ir įmonių, kurios duomenis apie PSDF lėšomis kompensuojamą gydymą, kompensuojamuosius vaistus, medicinos pagalbos priemones į sistemą įrašo nustatyta forma. Tad randantys duomenų  neatitikimų pacientai gali juos išsiaiškinti patys – pirmiausia gydymo įstaigoje, o jei nepavyksta – kreipdamiesi į TLK.

Norint sužinoti, kiek kainavo gydymas, reikia Elektroninės valdžios vartų portale  www.epaslaugos.lt  grupėje „Gyventojams“ pasirinkti kategoriją „Sveikatos apsauga“ bei užsisakyti nemokamai teikiamus VLK duomenis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »