97 milijonus svarų kainuojantis superkompiuteris numatys orus jūsų kieme

Publikuota: 2014 m. spalio 31 d. penktadienis

Jungtinės Karalystės Meteorologijos tarnyba paskelbė apie planus kitais metais Ekseteryje pastatyti didžiausią pasaulyje klimato tyrimams skirtą superkompiuterį.

140 tonų sveriantis „Cray XC40“ būtų skirtas klimato modelio prognozių patikslinimui ir geriau įvertinti, kaip klimato kaita galėtų paveikti orus. Viena iš pagrindinių kompiuterio paskirčių bus ištirti, kokį tikėtiną poveikį vandenynai, aerozoliai ir šiltnamio efektą sukeliančios dujos padarys ekstremaliems orų reiškiniams per ateinančius 50 metų.

Vyr. vadybininkas Robas Varley'is sako, kad superkompiuteris taip pat pagerins ir orų prognozes ir leis dabartinį keturių dienų numatymą pratęsti iki maždaug penkių ar šešių dienų. „Esame tikri, kad meteorologijos ir klimatologijos srityje tai bus didžiausias kompiuteris pasaulyje“, – sako Varley'is.

154 tonas sverianti mašina veiks maždaug 13 kartų sparčiau, nei dabar naudojama IBM sistema. Ji galės prognozę atnaujinti kas valandą, tris kartus dažniau, nei dabar. Ši sparta leis numatyti orus 1,5 km raiška, tad londoniečiai galės žinoti orus, pavyzdžiui, atskiruose miesto rajonuose. Ji taip pat daug geriau perspės apie potvynius ir vėjus, tikslesnes rūko, ledo ir sniego pranešimus oro uostams.

„Cray XC40“ dabar yra geriausias komercinis superkompiuteris, naudojantis 480 000 „Intel Xeon“ procesorių ir pasiekiantis 16 petaflopų spartą ir turintis 17 petabaitų atminties. Šis pirkinys yra didžiausias kada nors atliktos Meteorologijos tarnybos atliktas pirkinys už JAV ribų.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »