Ar žaidimai gali išgydyti karių nuoskaudas?

Publikuota: 2012 m. gruodžio 16 d. sekmadienis

Šaltinis: ucc.lt 

Šiuo metu žaidimai, skirti teigiamų pokyčių iniciavimui ir pozityviam problemų sprendimui, naudojami įvairiose sferose. Net JAV kariuomenėje žaidimai užėmė svarbią vietą. Įvairūs mokymai ir gydymai tampa praeitu etapu. Dabar – veteranai gydomi žaidimais. Taip siekiama jiems sugrąžinti džiaugsmą ir viltį.

Naudojant pakankamai naują sistemą „Computer Assisted Rehabilitative Environment“ (CAREN), sužeisti kariškiai, kenčiantys nuo įvairių sutrikimų, potrauminio streso ir galvos smegenų sužalojimo traumų, gali lengviau pradėti atgauti savo tiesioginę ir netiesioginę pusiausvyrą. Taip skatinamas tikslingesnis grįžimas prie normalaus gyvenimo. Pasak Veteranų administracijos, daugiau nei 44–iems procentams Irako ir Afganistano veteranų buvo diagnozuotos psichologinės problemos, o kariai, kurie tarnavo specialiuose dislokavimo būriuose, dažnai kenčia nuo potrauminio streso ir liekamųjų reiškinių po galvos sužalojimų. Tai psichologinė „spraga“, kur žaidimų pramonė, atrodo, gali įsitvirtinti.

Dr. Glenn Albright, Kognito Interactive įkūrėjas, savo supratimą apie šią „spragą“ panaudojo kurdamas simuliatorių, kuris moko šeimas, kaip adaptuotis prie gyvenimo namuose, vyrams grįžus iš karo. At–Risk (http://vimeo.com/26337019) – tai internetinių žaidimų rinkinys, skirtas parengti konkrečias žmonių grupes, nustatyti matomus ir nepastebimus psichologinio streso požymius. „Avataras“ naudojamas mokyti daugiau nei 900 000 veteranų šeimų iš JAV, dėstytojų ir studentų iš 95 universitetų ir daugiau nei 80 ligoninių. Tai žaidimų technologija, sujungta su mąstymo „avataru“, veikianti ir reaguojanti lyg veteranai, kuriems gresia pavojus.

Simuliatorius padeda sužeistiems kariams atgauti atpažinimo funkciją, sutelkti dėmesį, ir galbūt, grąžinti jų šypsenas. Kai kurios padėti siekiančios organizacijos renka pinigus kurti ir platinti tokius žaidimus.

Kaip kitos organizacijos naudoja žaidimizaciją kariams gydyti?

– „GamesAid“ yra Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi didelė labdaros organizacija, padedanti kitoms labdaros organizacijoms. Praėjusiais metais jie paaukojo pinigų, kad padėtų žmonėms su negalia mėgautis vaizdo žaidimais – sužeistiems kariams, jauniems neįgaliems asmenims, nesvarbu, ar jie yra ligoninėje, slaugos ligoninėje, reabilitacijos centre, ar namuose.

– „Silver Star Families of America“ yra labdaros organizacija, kuri pagerbia sužeistus karius specialiais ženklais, pažymėjimais ir priežiūros paketais. „Patti Patton Bader“, „Soldiers‘s Angels“ įkūrėja Walter Reed ligoninėje kariams drąsiai teigė, kad vaizdo žaidimai suteikia puikią terapiją sužeistiems kariams.

-Praėjusį birželį George Schmidt, karo Irake veteranas, kenčiantis nuo potrauminio streso, supurtė žiniasklaidą savo asmenine istorija, kaip žaidimai padėjo jam grįžti į įprastą gyvenimą. Pareikšdamas solidarumą su kitais nuo potrauminio streso kenčiančiais kariais, G. Schmidt siūlė remti projektą „The Wounded Warrior Project“.

Tai tik keletas pagalbos pavyzdžių ir būdų padėti sužeistiems kariams. Manoma, kad tai naujos žaidimizacijos šakos pradžia.

Šaltinis: ucc.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Vaizdo žaidimai – daugiau nei vien pramoga: kodėl naudinga žaisti?

Kiekvienas žaidimas gali pasitarnauti ir kaip edukacijos šaltinis, įsitikinusi žaidimų kūrėjų įmonės „SneakyBox“ verslo plėtros vadovė Eglė Čiuoderienė. Pasak specialistės, skirtingi žaidimai padeda ugdyti loginį, kritinį, strateginį mąstymą, lavina atmintį, kūrybiškumą ir dar da... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »