Auga moterų įtaka mobiliesiems vaizdo žaidimams

Publikuota: 2012 m. spalio 20 d. šeštadienis

Rinkos tyrimai atskleidė, jog moterys sudaro beveik 60 proc. žaidėjų, vertinant žaidimus mobiliuosiuose įrenginiuose. Jos yra labiau linkusios žaisti mobiliuosius žaidimus negu vyrai, ypač daugelio žaidėjų režimo tipo (angl. multiplayer) žaidimus, kurie turi daug socialumo elementų, pavyzdžiui, „Words With Friends“ ar „Draw Something“.

Tyrimų organizacija EEDAR, JAV, atliko tyrimą, kuris parodė, kad daugiau negu 6 moterys iš 10, arba kitaip 63 proc., žaidžia mobiliuosius žaidimus. Palyginimui, vyrai sudaro 52 proc. Taip pat moterys daro didelę įtaką tam, kokie žaidimai žaidžiami namuose. Remiamasi prielaida, kad moterys dažniau negu vyrai žaidžia žaidimus su šeimos nariais, nori juos įtraukti, skatinti prisijungti, bei siunčia ir priima „Facebook” žaidimų kvietimus. „Moterys, kaip klientės, tapo svarbesnės nei kada nors anksčiau. Tai iš tiesų keičia žaidimų veidą”, – praneša EEDAR analitikas Jesse Divnich.

Pavyzdžiui, 2002 metais vyrai sudarė beveik tris ketvirtadalius vaizdo žaidimo žaidėjų. Po dešimtmečio situacija akivaizdžiai pasikeitė. Konsolės ir PC žaidimai populiariausi buvo tarp jaunų vyrų – iš pradžių buvo žaidžiami vaizdo žaidimai iki kol jie išsivystė į „PlayStation“ ir „Xbox“ erą. „Tikriausiai taip įvyko todėl, kad naujas technologijas paprastai labiau ir greičiau priima vyrai”, mano vyresnysis „Zynga” viceprezidentas Travis Boatman”. Tačiau kai pasikeitė technologiniai įrenginiai ir atsirado liečiamas ekranas (angl. touch–screen), žaidimai tapo daug labiau priimtinesni visiems”.

T. Boatman teigia, kad „Moterys siekia žaisti tuos žaidimus, kurie buvo sukurti (mobiliajai) platformai, nes būtent tokie žaidimai yra joms priimtinesni”. Todėl mobiliųjų technologijų gamintojai vis labiau atsižvelgia į rinkos pokyčius, ir bando sukurti tokią pasiūlą, kuria pritrauktų daugiau moterų. Kuriamas patrauklus dizainas, valdymas ir pan.

Šaltinis: ucc.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Vaizdo žaidimai – daugiau nei vien pramoga: kodėl naudinga žaisti?

Kiekvienas žaidimas gali pasitarnauti ir kaip edukacijos šaltinis, įsitikinusi žaidimų kūrėjų įmonės „SneakyBox“ verslo plėtros vadovė Eglė Čiuoderienė. Pasak specialistės, skirtingi žaidimai padeda ugdyti loginį, kritinį, strateginį mąstymą, lavina atmintį, kūrybiškumą ir dar da... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »