Brailio rašto skaitytuvas

Publikuota: 2011 m. gegužės 6 d. penktadienis

Brailio raštas – visame pasaulyje žinoma silpnaregių ir neregių bendravimo priemonė. Pirmoji knyga buvo išspausdinta Paryžiuje 1837 m., o Lietuvoje 1928 m., taigi yra nemažai garsių autorių kūrinių, parašytų būtent Brailio raštu. Tiesa, knygos didelės savo apimtimi ir neretai net ir įgudusiam šio rašto žinovui užtrunka daug laiko perskaityti vieną pastraipą.

Dizaineris Wonkook Lee sugalvojo prietaisą, kuris galėtų padėti akliesiems greičiau ir lengviau skaityti šias knygas. Nedidelis įrenginys, linksmai vadinamas „sraige“, telpa delne ir susideda iš dviejų dalių. Tai nedidelis skaitytuvas, kuris lėtai braukiamas per Brailio raštu parašytos knygos puslapius, ir ausinės, pritvirtinamos prie žmogaus ausies.

„Sraigė“ nuskenuoja knygos nelygumus, kurie atitinka raides, ir garsiai, per joje įmontuotą mikrofoną, juos sujungia į žodį. Be to, joje esanti „bluetooth“ technologija gali perduoti tą patį garsą ir į ausines, tuomet knygoje parašytą tekstą girdėsite tik jūs.

Pats dizaineris mano, jog tai revoliucinis sprendimas, galintis padėti silpnaregiams ir neregiams mokytis bei geriau adaptuotis visuomenėje.



 

 

 

Šaltinis: penki.lt, yankodesign.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »