Euro įvedimo proga dovana numizmatams – proginis medalis

Publikuota: 2014 m. spalio 9 d. ketvirtadienis

2015 m. sausio 1-ąją įvyksiantis Lietuvos prisijungimas prie euro zonos žymės naują ir reikšmingą etapą šalies istorijoje. Šia proga žymiausių pasaulio monetų kalyklų atstovė ir oficiali kolekcinių monetų ir medalių platintoja Lietuvoje – UAB „Monetų namai“ – dovanos proginį medalį.

Šį įsimintiną numizmatinį įvykį, kuomet mūsų nacionalinė valiuta – litas – tamps istorija, UAB „Monetų namai“ pažymės dovanodama medalį, kurio tiražas tik 20 000 vienetų.

Pasak „Monetų namų“ atstovės Ievos Galiauskienės, euro įvedimas yra labai svarbus Lietuvos raidos etapas ir reikšmingas įvykis mūsų pinigų istorijoje. „Lietuvai tapus euro zonos nare, Vyčiu puoštos lietuviškos eurų monetos pasklis ir už Lietuvos ribų. Peržengus Naujųjų metų slenkstį, Lietuva tampa 19-ąja Europos Sąjungos nare, įteisinančia bendrąją valiutą – eurą – ir pradedančia vykdyti bendrąją pinigų politiką. Tikimės, kad šia proga sukurtas medalis ne tik pradžiugins kolekcininkus, bet ir po daugelio metų primins šią mums svarbią datą,“ – pažymėjo I. Galiauskienė.

Proginio medalio averse pavaizduotos Vyčiu puoštos lietuviškų eurų monetos, įamžintos nacionaliniais simboliais tapusių architektūros paminklų fone. Reverse – Europos žemėlapis su paryškintu Lietuvos valstybės kontūru, kairėje medalio kompozicijos pusėje įrašas VIENYBĖ TEŽYDI. Šie Tautinės giesmės žodžiai simbolizuoja, kad ir būdami vieningos Europos dalimi išsaugome savitumą. Medalis nukaldintas Karališkoje Nyderlandų monetų kalykloje.

Euras – bendra 18 Europos Sąjungos šalių valiuta. Euras kaip nepiniginė atsiskaitymo priemonė buvo įvesta 1999 m. sausio 1 d., popieriniai pinigai pasirodė 2002 m. sausio 1 d. Banknotai visose šalyse yra vienodi, o monetų aversą kiekviena šalis leidžia pagal savą dizainą. Europos Sąjungos (ES) bendroji valiuta euras kaip teisėta mokėjimo priemonė naudojama ne tik aštuoniolikoje euro zonos šalių, bet (oficialiai arba neoficialiai) dar ir kitose pasaulio šalyse bei teritorijose.

Proginį medalį galima užsisakyti adresu: www.euromedalis.lt.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »