Interneto „tėvas“ prieš įstatymą, „galintį sunaikinti žmogaus teises“

Publikuota: 2012 m. balandžio 20 d. penktadienis

Šaltinis: www.itbaze.lt

Didžiosios Britanijos mokslininkas Timas Bernersas-Lee, HTTP protokolo, HTML kalbos ir URL identifikatoriaus kūrėjas, pasisakė prieš šalyje rengiamą Theresos May inicijuotą įstatymą dėl masinio vartotojų stebėjimo internete.

Vyriausybės patarėjas T. Bernersas-Lee ragina Vidaus reikalų ministeriją atsisakyti įstatymo priėmimo.

Teigiama, kad įstatymo projektas skirtas padėti specialiosioms tarnyboms stebėti sunkiai kontroliuojamas technologijas, pavyzdžiui, P2P. Manoma, kad teisėsaugos organai gaus papildomų įgaliojimų prieigai prie „Skype“, „Facebook“ ir „Twitter“ duomenų.

Tikėtina, kad interneto tiekėjai bus įpareigoti diegti įrangą, leidžiančią šalies specialiosioms tarnyboms realiuoju laiku ir be teismo sprendimo gauti prieigą prie bet kurio telefoninio pokalbio, SMS žinutės, elektroninio laiško ir informacijos apie aplankytas interneto svetaines. Tiesa, Didžiosios Britanijos ministro pirmininko kanceliarija pareiškė, kad bus sekami tik data ir abonentų vardai, o ne skambučių ir laiškų turinys.

Sumanymui vykdyti sukurta Komunikacinių galimybių vystymo programa (angl. Communications Capabilities Development Programme), kuri kitą mėnesį turėtų būti pristatyta šalies parlamente.

Manoma, kad visa tai leis teisėsaugos organams sėkmingai kovoti su šifravimo ir analogiškų technologijų keliamomis grėsmėmis. Pareigūnams vis sunkiau perimti informaciją ir išaiškinti bei užkirsti kelią nusikaltimams.

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Bilas Gatesas siūlo apmokestinti robotus

„Microsoft“ įkūrėjas Bilas Gatesas pareiškė, kad dirbantys robotai turi taip pat mokėti mokesčius kaip ir įprasti darbuotojai. skaityti »

Valentino dieną žmonės išlaidauja vis daugiau

Per paskutiniuosius trejus metus pasaulio žmonių išlaidos prieš šv. Valentino dieną išaugo 49 proc., o finansinių operacijų skaičius padidėjo net 73 proc. skaityti »

„Skype“ kviečia siųsti meilės sveikinimus

Valentino dienos proga „Microsoft“ pasiūlė savo pokalbių programos „Skype“ naudotojams naujus vaizdo atvirukus, kurie padės išreikšti savo mintis per nuotolį. skaityti »

Išmanųjį laikrodį bus galima valdyti kvėpavimu

Džordžijos technologijos instituto mokslininkai sukūrė technologiją „Whoosh“, kuri leidžia žmogui kontroliuoti išmanųjį laikrodį savo kvėpavimu. skaityti »

Robotų kūnas jus šilumą

Grupė inžinierių iš Italijos, JAV ir Šveicarijos sukūrė temperatūrai jautrią medžiagą, kuri leidžia robotams justi šilumą visu kūno paviršiumi. skaityti »

Australijos oro uostuose nebebus tikrinami pasai

Australijos valdžia nusprendė šalies oro uostuose atsisakyti pasų tikrinimo procedūros. skaityti »

Kinijoje sukurtas robotas-žurnalistas

Kinijoje sukurtas robotas-žurnalistas parengė pirmą straipsnį žurnalui „Southern Metropolis Daily“ apie Naujųjų metų keliones. skaityti »

Ateityje automobiliai tieks elektrą ir augins daržoves?

Šiuolaikiški automobilių gamintojų pasiūlymai ir ateities prognozės. skaityti »

Dangoraižis valys miestą nuo smogo

Tarptautinė inovacijų technologijų bendrovė „Arconic“ sukūrė 4,8 km aukščio dangoraižio projektą, kurio tikslas – pastatyti pastatą, gebantį „sugerti“ miesto smogą. skaityti »

Sukurta planšetė silpnaregiams

Pradedančioji įmonė BLITAB sukūrė planšetę, skirtą silpnai matantiems ir akliesiems. skaityti »