Investuotojai apleidžia socialinius žaidimus, bet remia „Multiplayer Online“

Publikuota: 2012 m. spalio 28 d. sekmadienis

Šaltinis: ucc.lt

Po praėjusių metų bumo rinkoje dėl socialinių žaidimų, dabar investuotojai jau nebėra tokie aktyvūs šioje srityje. Rezultatai rodo, kas sumažėjo sėkmingų sandorių skaičius ir pinigų socialinių žaidimų sektoriuje išleidžiama mažiau.

Per pirmuosius devynis šių metų mėnesius, investicijos į žaidimų bendroves buvo daugiau nei 591 milijonai dolerių, – teigiama naujai paskelbtame skaitmeninių investicijų banko „Digi–Capital“ pranešime. Šie duomenys panašūs į 2010–ųjų metų skaičius, bet gerokai atsilieka nuo 2011 rekordo – 2 milijardų per visus metus. Teigiama, jog per šiuos metus jau įvyko 130 sandorių, kai praėjusiais metais įvyko 152 sandoriai, bet vidutinė sandorių vertė 2012 m. yra 4,5 milijono dolerių, o tai tik nepilnas trečdalis 2011 m. 13 milijonų vidurkio. „Digi–Capital“ sako, kad nuosmukis ateina būtent dėl socialinės/laisvalaikio srities. Šis sektorius sudarė apie 57 proc. praėjusių metų visų investicijų vertės, bet socialinė/laisvalaikio sritis šiemet pasiekė tik 11 proc. savo buvusios vertės.

„Cowen: įmonės analitikas Doug Cruetz mano, kad socialinių žaidimų auditorija mažėja šiais metais, nes daugelis žaidėjų peršoka į mobiliuosius žaidimus. Socialinių žaidimų kūrėjai, pavyzdžiui, „Zynga“, pastebėjo šią tendenciją, ir deda pastangas pritaikyti savo produkciją. „Digi–Capital“ atkreipia dėmesį, kad „Zynga IPO“ praėjusių metų gruodį buvo investicijų į socialinius žaidimus rinkos viršūnėje, tačiau dabar „juda staigiai tolyn nuo šio sektoriaus”. Manoma, jog socialinė žaidimų erdvė yra konsoliduojantis sektorius, ir investicijų toje rinkoje banga po truputį slūgsta.

Grupė nustatė keletą kitų tendencijų dėl investicijų, svarbiausia, „Kickstarter crowdfunding“ (liet. minios finansavimas pradedantiesiems) papildomas tradiciniu rizikos kapitalo finansavimu, o nemokami „Multiplayer Online“ bus toliau tęsiami, siekiant pritraukti rėmėjus.

Dauguma pastarųjų didžiausių sandorių yra kilę iš Kinijos, Japonijos ir Pietų Korėjos įmonių. Panašios į Vakarų kompanijas, šios Azijos įmonės pirmiausiai siekia užkariauti mobiliąją – socialinę erdvę ir „Multiplayer Online“ žaidimus.

Šaltinis: ucc.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Vaizdo žaidimai – daugiau nei vien pramoga: kodėl naudinga žaisti?

Kiekvienas žaidimas gali pasitarnauti ir kaip edukacijos šaltinis, įsitikinusi žaidimų kūrėjų įmonės „SneakyBox“ verslo plėtros vadovė Eglė Čiuoderienė. Pasak specialistės, skirtingi žaidimai padeda ugdyti loginį, kritinį, strateginį mąstymą, lavina atmintį, kūrybiškumą ir dar da... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »